جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۲
خیز بلند شهرداری تبریز برای تعیین تکلیف ۱۵ هزار پرونده ماده ۱۰۰

شهردار تبریز از عزم و خیز بلند شهرداری برای تعیین تکلیف و حل مشکلات اجرایی آرای ۱۵ هزار فقره پرونده ماده ۱۰۰ موجود در این مجموعه خبر داد.

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش سایت خبری شهرداریها از تبریز به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، صادق نجفی برگزاری نشست مشترک مسئولان و قضات دیوان عدالت اداری، دادگستری استان و شهرداری تبریز را اقدام و حرکتی مثبت برای افزایش سطح همکاری، هماهنگی و تعامل بین‌بخشی میان شهرداری و دستگاه‌های قضایی و دیوان عدالت اداری ارزیابی و خاطر نشان کرد: در سایه برپایی این نشست مهم که در نوع خود بی‌سابقه، پربار و منتج به نتیجه عملی برای حل مشکلات چندین ساله بود، زمینه برای تعیین تکلیف سریع و ضربتی انبوهی از پرونده‌ها و آرای کمیسیون‌های ماده ۱۰۰ که به دلایلی تاکنون اجرای آنها با مشکلاتی مواجه بوده است فراهم می‌شود.

شهردار تبریز افزود: تحقق واقعی و عملی عدالت اجتماعی، حفظ و احقاق متقابل حقوق شهروندی و شهرداری، گره‌گشایی از مشکلات چندین ساله در پرونده‌های ماده ۱۰۰ و ایجاد وحدت رویه در عمل و صدور آرا از مهم‌ترین نتایج این نشست به شمار می‌رود.

نجفی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر لزوم عملی شدن و تحقق مدیریت واحد شهری در کشور با محوریت شهرداری‌ها افزود: تنها راه کاهش و حل مشکلات موجود شهری استقرار و اجرای قانون مدیریت واحد شهری است و مسئولان کشوری باید نسبت به تحقق این مطالبه به حق تلاش مضاعفی داشته باشند.

شهردار تبریز همچنین از اقدام و تصمیم شهرداری تبریز برای ایجاد مدیریت هماهنگ شهری در این شهر به عنوان مقدمه استقرار مدیریت واحد خبر داد و خاطر نشان کرد: ما در تبریز موفق به اجرای مدیریت هماهنگ شهری شده‌ایم و این موفقیت در واقع تمرینی برای مدیریت واحد شهری است تا از این طریق زمینه برای کاهش مشکلات شهری از یک سو و تسریع و بهبود خدمات‌رسانی از سوی دیگر فراهم گردد.

وی در عین حال از تبریز به عنوان یکی از شهرهای مهاجرپذیر کشور یاد کرد و افزود: مهاجرپذیری تبریز در دهه‌های اخیر باعث ایجاد و افزایش معضل حاشیه‌نشینی در این شهر شده و این معضل مشکلات بسیاری را نیز سر راه مدیریت شهری تبریز قرار داده است.

نجفی ابراز امیدواری کرد در سایه برگزاری این نشست مشترک و عملی شدن توافقات حاصله از آن، امکان حل بخش قابل توجهی از مشکلات موجود در این بخش فراهم شود.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری