جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۲
شهرداری اردبیل بیش از ۲۰ پروژه مشارکتی در اردبیل اجرا می کند

معاون برنامه ریزی و توسعه شهرداری اردبیل از تعریف ، مطالعه و اجرای بیش از ۲۰ طرح مشارکتی با مجموع ارزش سرمایه گذاری بیش از ۵۶۷ میلیارد تومان در اردبیل خبر داد.

Print Friendly, PDF & Email

 

به گزارش ایرنا ، اکبر صمدی روز پنجشنبه در جلسه بررسی منابع درآمدی برنامه و بودجه سال آینده شهرداری اردبیل افزود: بیش از یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال از این طرح ها در سه سال آینده و ۲۳۰ میلیارد ریال فقط در سال آینده منابع درآمدی شهرداری اردبیل را تامین خواهد کرد.

وی گفت: در مجموع برنامه و بودجه سال ۹۳ با رقمی بالغ بر دو هزار و ۴۵۰ میلیارد ریال تقدیم شورای اسلامی شهر اردبیل که نسبت به برنامه و بودجه امسال از افزایش ۴۰ درصدی و نسبت به بودجه سال ۹۱ از افزایش ۲٫۵ برابری برخوردار است.

وی افزود: رویکرد اصلی شهرداری در تهیه و تدوین برنامه و بودجه سال ۹۳ کاهش منابع درآمدی شهرداری از محل عوارض عمومی ، پروانه های ساختمانی ، مازاد بر تراکم ، نوسازی

، عوارض و جرایم تخلفات ساختمانی ، حذف پارکینگ و سد معبر است.

وی با اشاره به وضعیت معیشتی مردم اظهار کرد: تصمیمات بر این اساس اتخاذ شده تا فشاری از بابت افزایش بودجه شهرداری به مردم اردبیل متوجه نشده و از طرفی تخلفات ساختمانی و غیره به عنوان منابع درآمدی در مجموعه شهرداری لحاظ نشود و به صورت جدی در کمیسیون های ماده صد قانون شهرداری و دیگر مراجع ذیربط با هر گونه تخلف شهری و ساختمانی برخورد شود.

صمدی بیش از ۵۰ درصد از منابع درآمدی برنامه و بودجه سال آینده را درآمدهای پایدار ناشی از مشارکت و سرمایه گذاری بخش خصوصی ، اموال منقول و غیرمنقول ، فروش سرقفلی ، وجوه متمرکز مفاد ماده ۳۸ – ۳۹ و ۴۱ قانون مالیات بر ارزش افزوده ، کمک های اعطایی دولت و تاسیسات و تجهیزات شهرداری ذکر کرد.

وی گفت: برای اولین بار در سال آینده شهرداری اردبیل با تصویب شورای اسلامی شهر اقدام به انتشار اوراق مشارکت عمومی تا سقف ۲۰۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح ها و پروژه های مطالعه شده و دارای توجیه فنی و اقتصادی در زمینه های مختلف تفریحی ، گردشگری و توسعه و عمران شهری می کند.

وی افزود: سرانه بودجه شهرداری اردبیل از زیر دو میلیون ریال به حدود پنج میلیون ریال رسیده و این در حالی است که نسبت هزینه های جاری به عمرانی موضوع ماده ۶۸ قانون شهرداری ۳۰ به ۷۰ بوده طوری که جهت گیری شهرداری در تدوین برنامه و بودجه را کنترل کرده و موجب محدود کردن هزینه های جاری و اداری و توجه جدی به افزایش اعتبارات عمرانی بوده است.

صمدی گفت: توسعه ، عمران و آبادانی همه جانبه شهر نتیجه افزایش سرانه بودجه شهرداری اردبیل خواهد بود.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری