جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۲
کشتارگاه شهرداری فیروزکوه فاقد سیستم تصفیه فاضلاب است

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فیروزکوه با بیان اینکه کشتارگاه شهرداری فیروزکوه فاقد سیستم تصفیه فاضلاب است، گفت: ادامه فعالیت این کشتارگاره آلودگی آبهای سطحی و زیرزمینی منطقه را به دنبال خواهد داشت.

Print Friendly, PDF & Email

 

ˈرضا کرمیˈ روز جمعه در گفت وگو با ایرنا به عمده مسائل و مشکلات زیست محیطی شهرستان فیروزکوه اشاره کرد و گفت: قرار داشتن شهرستان فیروزکوه در خارج از شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران، منجر به هدایت صنایع آلاینده به این منطقه شده که در صورت لحاظ نشدن مسائل زیست محیطی از سوی آنها، مشکلاتی را به دنبال خواهد داشت.

کرمی تصریح کرد: دفع ناقص و غیربهداشتی زباله های شهری در فیروزکوه و ˈارجمندˈ که ممکن است توسط پرندگان و حیوانات موذی جابجا شوند، احتمال ابتلا به برخی امراض و بیماری ها را در سطح منطقه افزایش می دهد.

وی با اشاره به اینکه کشتارگاه های شهرداری فیروزکوه نیز فاقد سیستم فاضلاب است، افزود: این مساله منجر به نفوذ شیرابه زباله ها به آبهای سطحی و زیرزمینی می شود که آلودگی آب ها و گونه های جانوری و گیاهی آبی، محصولات کشاورزی و در نهایت انسان ها را در پی خواهد داشت.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فیروزکوه نبود تصفیه خانه در شهر را از دیگر معضلات زیست محیطی منطقه برشمرد و بیان کرد: بر این اساس فاضلاب ها وارد چاه های جذبی و یا آب های سطحی می شود که استفاده از آنها در مصارف کشاورزی، خود خطرات زیست محیطی برای شهروندان به همراه خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: تصفیه خانه ناحیه صنعتی قدیم فیروزکوه نیز به رغم برخی ادعاهای مسؤولان از مشکلات عدیده رنج می برد.

کرمی یادآور شد: اهمیت امروز فیروزکوه به دلیل وسعت محیط طبیعی و مراتع آن است که به عنوان ریه تنفسی استان تهران در تعدیل هوا شناخته می شود.

گزارش ایرنا حاکی است؛ شهرستان فیروزکوه با دارا بودن بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ هکتار محیط طبیعی از مجموع ۲۵۰ هزار هکتار وسعت، دارای بیشترین وسعت محیط طبیعی در استان تهران است.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری