جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۲
شهرداری ها روزانه ۵۳ نوع خدمات به مردم ارایه می کنند

مدیرکل امور شهری و شوراهای اسلامی استانداری آذربایجان شرقی گفت: شهرداری ها روزانه ۵۳ نوع خدمات به مردم ارایه می کنند.

Print Friendly, PDF & Email

 

به گزارش ایرنا ، مرتضی موحد نیا عصر روز دوشنبه در آیین معارفه شهردار جدید بناب افزود: نظیر این خدمات در هیچ یک از دستگاه های خدمات رسان وجود ندارد.

وی همچنین با اشاره به وجود برخی نارضایتی ها در شهرداری ها گفت: یکی از نارضایتی ها فقدان پاسخگویی شفاف به مردم از سوی شهرداری هاست.

وی با بیان اینکه انتظارات مردم از شوراهای چهارم بالا رفته است، اظهار کرد: باید در این دوره شورا شاهد جهش بزرگی باشیم.

مدیرکل امور شهری و شوراهای اسلامی استانداری آذربایجان شرقی داشتن برنامه به تناسب استعدادهای شهری را لازمه اعضای شورای اسلامی شهر دانست و افزود: بر اساس برنامه تدوین شده پروژه هایی را در شهرها اجرا کنیم که آیندگان به ان افتخار کنند.

موحدنیا همچنین با تأکید بر اینکه شوراهای شهر باید به سمت مدیریت واحد شهری قدم بردارند، گفت: شوراهای شهر و روستا باید از انجام کارهای جزیره ای پرهیز کرده و خدمات ارایه شده باید در مدیریت شهری جمع شوند.

وی از تدوین طرح مدیریت واحد شهری در وزارت کشور خبر داد و اظهارکرد: در این طرح که برای تصویب به مجلس ارسال شده است، شوراهای استان ها نقش بسزایی دارند تا مدیریت واحد شهری را در دوره چهارم شورا اجرایی کنند.

مدیر کل شهر و روستای استانداری آذربایجان شرقی همچنین با تأکید بر اینکه در تمام تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها مشارکت مردم را مورد لحاظ قرار دهیم، گفت: به طور قطع در مردم بناب این استعداد وجود دارد و مشارکت مردم در اجرای طرح ها و پروژه های عمرانی همیشه حرف اول را می زند، بنابر این شهرداری بناب نیز باید از این ظرفیت استفاده کرده و سعی کنند احساس تعلق را در مردم بالا ببرد.

وی افزود: دولت الکترونیک باید شهرداری الکترونیک نیز داشته باشد و خوشبختانه شهرداری بناب در راه اندازی شهرداری الکترونیک از جمله شهرهای پیشتاز در اجرای این طرح است.

مدیرکل شهر و روستای استانداری آذربایجان شرقی ایجاد منابع درآمدی پایدار را لازمه شهرداران استان اعلام کرد و گفت: استان در سال های گذشته در این خصوص پیشگام و پیشرو بوده و به عنوان الگوی کشور است.

موحدنیا اظهار کرد: شهردار بناب با استفاده از ظرفیت های موجود باید برای جذب سرمایه گذار قدم بردارد و به طور قطع در هماهنگی با سایر دستگاه های اجرایی و اعضای شورای اسلامی شهر در این زمینه موفق خواهد شد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری