جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۲
تفویض اختیارات حوزه حمل ونقل به شهرداری‌های مناطق تهران
معاون شهردار تهران با انتقاد از سرفاصله حرکت اتوبوس‌ها در منطقه 18 گفت: با اينکه 4 سال است دولت به نوسازي ناوگان اتوبوسراني کمکي نکرده و بيش از 2 هزار ...

معاون شهردار تهران با انتقاد از سرفاصله حرکت اتوبوس‌ها در منطقه ۱۸ گفت: با اینکه ۴ سال است دولت به نوسازی ناوگان اتوبوسرانی کمکی نکرده و بیش از ۲ هزار دستگاه از ناوگان فرسوده است، اما باید هرطور شده مشکل مردم حل شود‌، لذا هر خطی که امکان تردد اتوبوس دوکابین در آن وجود دارد، به آن اتوبوس دو‌کابین تزریق می‌شود .‌سید‌جعفر تشکری‌هاشمی در حاشیه نظارت دوره‌ای از وضعیت ترافیکی منطقه ۱۸ گفت: کاهش فاصله شمال و جنوب در پایتخت یکی از مهمترین تاکیدات شهردار تهران بوده و این به معنای برخورداری یکسان از امکانات و تجهیزات در تمامی مناطق شهر تهران است، ما در حوزه حمل‌و‌نقل وظیفه داریم دسترسی به امکانات حمل‌ونقل و توسعه زیر‌ساخت‌های حمل‌ونقلی را در تمامی مناطق بطور یکپارچه فراهم کنیم که خط ۳ مترو مصداق توسعه زیر‌ساخت‌ها برای نزدیک ساختن فاصله شمال و جنوب شهر است .

معاون شهردار تهران با بیان اینکه با راه اندازی نیمه جنوبی خط ۳ در آینده‌ای نزدیک این امکان برای شهروندان جنوب و جنوب غرب شهر فراهم می‌شود که همانند سایر شهروندان از آمد و شد ایمن‌، پاک و مطمئن بهره‌مند شوند،خاطرنشان کرد: برچیده شدن تمامی کارگاه‌های عملیاتی خط ۳ مترو‌،ساماندهی فضای بیرونی ایستگاه‌، راه‌اندازی پایانه و خطوط تاکسی واتوبوس در ایستگاه‌های مورد بهره‌برداری در منطقه‌،از جمله اقداماتی است که باید همزمان با بهره برداری از نیمه جنوبی خط سه صورت گیرد .

به گفته وی محوطه‌سازی‌، توسعه فضای سبز‌،ایجاد دسترسی عابر و یا غیر‌همسطح از جمله مواردی است که باید در مدت کوتاهی که تا بهره‌برداری از خط ۳ مترو باقی مانده از سوی شهرداری منطقه ۱۸ صورت گیرد .

تشکری‌هاشمی با اشاره به انتقاد شهردار منطقه ۱۸ نسبت به وضعیت اتوبوس‌های خطوط منطقه که به لحاظ فرسودگی در شان شهروندان نیست هم گفت: گرچه ۴ سال است دولت به نوسازی ناوگان اتوبوسرانی کمکی نکرده و بیش از ۲ هزار دستگاه از ناوگان فرسوده است‌، اما باید هر طور شده ما تلاش کنیم تا مشکل مردم را حل کنیم و مردم نباید از سر اجبار اتوبوس‌های فرسوده را سوار شوند .

معاون شهردار تهران با بیان اینکه سرفاصله ۱۵ تا ۱۳ دقیقه برای اتوبوس در مناطق ۱۸ و ۱۹ به هیچ دلیل توجیه بردار نیست اظهارداشت: حرکت اتوبوس در این سرفاصله به معنای آزار مردم در خدمات‌دهی است‌، لذا باید با تزریق اتوبوس به ناوگان سرفاصله حرکت اتوبوس را به زیر ۵ دقیقه کاهش دهیم .

معاون شهردار تهران به تشکیل کمیسیون یکپارچه حمل‌و‌نقل در تمامی مناطق اشاره کرد و گفت: هر تغییری که منطقه به آن نیاز دارد و هر گونه تصمیمی که در حوزه تاکسیرانی و اتوبوسرانی از سوی این کمیسیون گرفته شود، لازم‌الاجراست .

وی با اشاره به تفویض اختیارات حوزه حمل‌و‌نقل به شهرداری‌های مناطق بیان داشت: در جلساتی که با اعضای شورای شهر هم داشتیم بر تفویض اختیار به مناطق تاکید شده‌، بر این اساس در برنامه سال ۹۳ صد در صد اقدامات اعم از کارهای بزرگراهی‌، توسعه حمل‌و‌نقل عمومی‌، ایمنی و غیره به شهرداری مناطق واگذار می‌شود‌، لذا انتظار هم داریم با اهتمام شورای شهر ۲۰ درصد بودجه به مناطق اختصاص یابد .

انتقال پایانه غرب به منطقه۱۸

تشکری‌هاشمی از راه اندازی پایانه جنوب غرب در منطقه ۱۸ خبر داد و تصریح کرد: با توجه به ساماندهی پایانه غرب‌، زمینی در منطقه ۱۸ برای انتقال این پایانه در نظر گرفته شده و اکنون کار مطالعاتی این پروژه در دست اقدام است .به گفته وی احداث پایانه برون شهری جنوب غرب در منطقه ۱۸‌،تولید ثروت‌، تولید اشتغال‌، و ایجاد فرصت‌های مناسب برای منطقه به دنبال خواهد داشت لذا با تصویب بودجه راه اندازی این پایانه در منطقه ۱۸ به زودی کلید خواهد خورد .

معاون شهردار تهران با اشاره به آمار تصادفات در بزرگراه آزادگان گفت :با توجه به اینکه آزادگان پرخطر‌ترین بزرگراه شهر تهران است تجهیز این بزرگراه به دوربین‌های کنترل سرعت ضروری است لذا بزرگراه تا پایان سال جاری به دوربین‌های کنترل سرعت تجهیز خواهد شد .

اتوبوس های جنوب غرب پایتخت نوسازی می شوند

شهردار منطقه ۱۸ در پایان دیدار معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و مدیران این معاونت در قالب نظارت دوره ای از این منطقه گفت: با وجود مشکلات موجود در ناوگان اتوبوسرانی، معاون شهردار تهران نسبت به بهسازی ناوگان اتوبوسرانی در منطقه ۱۸ و نوسازی اتوبوس های جنوب غرب پایتخت تأکید کرد.دکتر وحید نوروزی افزود: با توجه به فرسودگی تعداد زیادی از ۲۳۰ دستگاه اتوبوس که در محدوده منطقه ۱۸ مشغول به فعالیت هستند، در راستای سیاست های مدیریت شهری مبنی بر کاهش فاصله شمال و جنوب تهران، نوسازی اتوبوس های منطقه در دستور کار شرکت واحد اتوبوسرانی قرار گرفت. وی با اشاره به راه اندازی نیمه جنوبی خط ۳ مترو ظرف روزهای آینده، اظهار کرد:سه ایستگاه این خط که در محدوده منطقه ۱۸ قرار دارد، به شهروندان این منطقه خدمات رسانی می کند و به نظر می رسد با بهره برداری از این خط شاهد تحول قابل توجهی در وضعیت منطقه ۱۸ خواهیم بود. دکتر نوروزی با بیان این که پیش بینی می شود افتتاح نیمه جنوبی خط ۳ مترو رونق بسیاری به منطقه ۱۸ بدهد، تصریح کرد: علاوه بر این نسبت به راه اندازی مرکز کنترل ترافیک جنوب غرب تهران با مرکزیت منطقه ۱۸ نیز اقدام خواهد شد. شهردار منطقه ۱۸ در پایان با تأکید بر ضرورت ایجاد خانه های دوچرخه و توسعه خطوط دوچرخه سواری در این منطقه، خاطرنشان کرد: به این منظور نسبت به راه اندازی خانه های دوچرخه در بوستان های منطقه و مراکز پر رفت و آمد مانند ایستگاه های مترو اقدام خواهد شد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری