جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۲
حضور افراد جهادی در شهرداری یک امتیاز است/ حامیان دولت بهانه گیری نکنند

براساس قانون خدمات کشوری و هم چنین برنامه پنج ساله سیاسی،اقتصادی،اجتماعی و…هیچ سقف ومحدودیتی برای بهره گیری از افراد بازنشسته در پست های مدیریتی در نظرگرفته نشده است وحتی تاکید شده است که ازدانش و تجربه این افراد در زمینه تدریس،پژوهش و مدیریت استفاده شود واقدام شهردارتهران دربکارگیری از تجربه این افراد در مدیریت شهری نه تنها غیرقانونی نیست بلکه مطابق با قوانین کشوراست.

Print Friendly, PDF & Email

عزت الله یوسفیان ملا،نماینده مجلس شورای اسلامی درگفت وگوباشفاف با اشاره به برخی انتقادات از شهرداری تهران درباره استفاده از نیروهای بازنشسته و کارآزموده در شهرداری گفت: در دولت یازدهم به جز دویا سه نفر از وزرا بقیه  درسن بازنشستگی قراردارند ضمن اینکه معاونان آنها نیز از این قاعده مستثنی نیستند و اکثرآنها بازنشسته محسوب می شوند و این افراد پست های حساستری نسبت به کارمندان شهرداری تهران دارند چرا به دولت تدبیر و امید دراین زمینه نقدی وارد نمی شود.

یوسفیان ملا،افزود: این انتقادات در حالی مطرح می شود که براساس قانون خدمات کشوری و هم چنین برنامه پنج ساله سیاسی،اقتصادی،اجتماعی و…هیچ سقف ومحدودیتی برای بهره گیری از افراد بازنشسته در پست های مدیریتی در نظرگرفته نشده است وحتی تاکید شده است که ازدانش و تجربه این افراد در زمینه تدریس،پژوهش و مدیریت استفاده شود واقدام شهردارتهران دربکارگیری از تجربه این افراد در مدیریت شهری نه تنها غیرقانونی نیست بلکه مطابق با قوانین کشوراست.
عضوکمیسیون بودجه مجلس با بیان اینکه این افرادبازنشسته نمی توانند دوباره استخدام شوند گفت: افرادی که پیش ازاین استخدام سازمانی بوده و بعد بازنشسته شده اند نمی توانند دوباره استخدام سازمان یا نهاد دیگری شوند یعنی استخدام مضاعف درمورد آنها صورت نمی گیرد و بهره گیری از آنها درشهرداری تهران به منظور استفاده از تجارب سازنده آنها می باشد و حامیان دولت نباید چنین انتقاداتی را رسانه ای کنند.
وی درادامه تصریح کرد:افرادی که از بکارگیری این افراد در شهرداری تهران انتقاد دارند نباید حکم کلی صادرکنند و اگر در موردی نقد و گله ای دارند باید آن را در جلسه ای به شهردار تهران ارائه می کردند.
یوسفیان با اشاره به حمایت قانون از حضور افراد بازنشسته درسازمان ها و نهادهای دولتی اظهارداشت: دوقانون مهم ۱- برنامه ۵ ساله  ۲- خدمات کشوری این حق را به شهرداری تنفیذ کرده اند و مهر قانون برانتخاب آقای قالیباف زده شده است.
نماینده مردم آمل همچنین به حضورافراد کاربلد و جهادی در شهرداری تهران اشاره کرد و گفت: افرادی که ازسوی شهردار تهران مشغول به فعالیت شدند از نیروهای جهادی کشور هستند که سابقه انجام کارجهادی را دارند و حضورآنها در شهرداری تهران یک امتیاز است، ضمن اینکه باید این نکته را در نظر داشت که این افراد امتحان خود را پس داده اند و افراد سالمی هستند و ورود و حضوراینگونه افراد درشهرداری نعمت است.
یوسفیان ضمن انتقاد از افرادی که با این اقدام شهرداری مخالفت کردند، افزود: آیا بهره گیری از افراد شناخته شده و آبدیده بهتر از افرادناشناخته و کم تجربه نیست؟ ضمن اینکه این افراد بازنشسته، حقوق کمتری نیز از شاغلین عادی دریافت می کنند و به نوعی قراردادی محسوب می شوند و حضور این افراد می تواند به پیش برد اهداف شهرداری تهران کمک شایانی کند.
این نماینده مجلس به شفاف گفت:نمایندگان مجلس شورای اسلامی، طرحی را درمورد  بازنشستگان ومحدودیت اشتغال دوباره آنها مورد بررسی قراردادند که پس از مدتی منتفی شد و هیئت دولت مخالفت کرده و با بررسی این طرح مقابله کرد، دولت استدلال می کردکه افراد مسن، تجربه بالاتری داشته و در پست های مدیریتی بهتر عمل می کنند، اما پس از مدتی و باگذشت زمان، دولت مجبوربه جابه جایی این افراد شد.
یوسفیان درپایان گفت و گویش با بیان اینکه اکثر پست های مدیریتی دولت یازدهم در دست بازنشسته هااست،اظهارداشت:حامیان دولت باید در نظر داشته باشند که مسایل را سیاسی نکنند و با بهانه گیری های بی اساس مانع از پیشرفت و آبادانی شهر تهران نشوند زیرا این انتقاد نیز به خود آنها وارد است که چرا پست های کلیدی کشور در دست افراد بازنشسته است. /شفاف
Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری