جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۲
تشکیک در موفقیت شهرداری شیراز در جذب سرمایه‌گذاری

اختلاف نظر رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر شیراز و شهردار این شهر منجر به آغاز بحثی در صحن علنی شورا با مضمون تشکیک در وضعیت این کلانشهر در جذب سرمایه‌گذار شد.

Print Friendly, PDF & Email

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری شورای اسلامی این شهر عصر امروز در سی و یکمین جلسه این شورا، اظهار داشت: در ابتدا باید بگویم که من رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری نیستم و یک ماه است استعفا داده‌ام چراکه احساس می‌کنم شهردار برای امر سرمایه‌گذاری اعتبار قائل نیست.

محسن معین افزود: شهردار شیراز در بحث مردمداری، ساخت تقاطع، احداث روگذر و زیرگذر و … کار در خور تحسینی انجام داده اما تفکر حاکم بر شهرداری به هیچ وجه با سرمایه‌گذاری مطابقت ندارد.

وی با بیان اینکه در این یک سال احساس کردم هر چه می‌رویم به درب بسته می‌خوریم، اضافه کرد: شورا به شهرداری تکلیف کرده یک‌هزار میلیارد تومان پروژه ارائه دهند که دیشب تنها چهار مورد ارائه کردند که جمع آن ۳۰۰ میلیارد تومان است.

این عضو شورا خاطرنشان کرد: من بیشترین حمایت را از نهاد شهرداری و شخصیت حقوقی شهردار کرده‌ام اما در بحث سرمایه‌گذاری از عملکرد وی راضی نیستم که اعتقاد داریم شهر، کشور و منطقه دارد از سرمایه‌گذاری منتفع می‌شود اما ما با انحای مختلف و بیان این جملات به سرمایه‌گذار که نحوه محاسبه عوارض تو غلط بوده و باید دوباره محاسبه کنیم یا مسائل و بهانه‌های دیگر … به گونه‌ای در کار او اخلال می‌کنیم.

وی بیان کرد: اگر بخواهند این روند را ادامه بدهند، حرف‌های بعدی را نیز به مردم خواهیم گفت، شهر بدون سرمایه‌گذار، توسعه پیدا نمی‌کند، موضوع سرمایه‌گذاری امروز در جهان اهمیت بسیار بالایی دارد.

تأیید رتبه شهرداری شیراز در سرمایه‌گذاری

شهردار شیراز در پاسخ به این عضو شورا ابراز داشت: من در این سه سال بیشترین وقت را برای سرمایه‌گذاری گذاشته‌ام و عارضه‌یابی که در این مقوله انجام شده نشان می‌دهد که معاونت‌ها و مناطق در برخی موارد با سازمان سرمایه‌گذاری هماهنگ نیستند.

علیرضا پاک فطرت عنوان داشت: در ایامی که به دنبال راهی برای رفع این ناهماهنگی بودیم در مشهد دیدیم معاونت اقتصادی تاسیس کرده و تمام فعالیت‌های از این دست را با هماهنگی آن انجام می‌دهند و سه سال است این معاونت در مشهد کار می‌کند.

وی ادامه داد: این معاونت اقتصادی مصوب وزارت کشور نیست و در وزارت کشور دارند در مورد آن تصمیم‌گیری می‌کنند.

پاک فطرت بیان کرد: بنابر فواید تشکیل این معاونت تصمیم به ایجاد آن در شهرداری شیراز گرفته شد اما در گام نخست مشکل این بود که به سبب جدید بودن جایگاه مزبور، افراد توانمند به این معاونت جدید نمی‌آمدند که مهندس رضا خیراندیش ایثار کرد و این کار را به دست گرفت و مشاوران اقتصادی خبره نیز در کنار وی حضور دارند.

وی با اشاره به اینکه در برخی شهرها برای محاسبه میزان سرمایه‌گذاری مبلغ آورده شهرداری و سرمایه‌گذار را سرجمع به عنوان عدد سرمایه‌گذاری اعلام می‌کنند، بیان داشت: ما بنا نداریم با اعداد بازی کنیم چراکه رتبه شیراز در بحث سرمایه‌گذاری در بین کلان‌شهرهای کشور اعلام شده است.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری