جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۲
طرح های هادی، جامع و تفصیلی مبنای کار در شهرداری است

شهردار گرگان گفت: در شهرداری ها دو مبنا برای کار وجود دارد که یکی طرح های هادی، جامع و تفصیلی می باشد.

Print Friendly, PDF & Email

 

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈحسین صادقلوˈ روز گذشته در جمع خبرنگاران افزود: مبنای دوم کار در این بخش، قانون شهرداری و شورا می باشد.

به گفته وی، اگر هر کدام از این دو مبنا را انجام ندهیم، یک اشکال راهبری در امورات به وجود می آید.

وی تصریح کرد: باید جلسات کارگاهی و تخصصی برگزار شود تا مشخص شود که اگر این مبناها انجام شده، اشکال و ایراد کار در کجا است.

وی ادامه داد: وقتی طرحی اعلام می شود، ما متاسفانه حتی چهار صفحه از آن را نمی خوانیم که بعد در ادامه و روند کارها به مشکلات می خوریم، بطوری که اکنون در یک چارت اداری ۴۰۰ نفره در شهرداری گرگان، ۷۰۰ نیرو داریم.

صادقلو گفت: باید کارها و امورات شهرداری را توام با هم برون سپاری کنیم و در حذف نیروها که باید پیش از این ها صورت می گرفت، مدیریت وجود ندارد.

شهردار گرگان افزود: بطور مثال در سیستم مالی، با آوردن سیستم های کامپیوتری پیشرفته، حجم کارها را سبک کردیم، اما جابجائی نیرو نداشتیم و حتی افرادی که در این بخش و سایر بخش ها کار می کنند، تخصص و کارآئی لازم را ندارند.

به گفته صادقلو، البنه این به آن معنا نیست که باید نیرو جذب کنیم، بلکه تدبیر و مدیریت اشتباه بوده و خیلی نیروهای غیرمرتبط و غیرمتخصص بر سر برخی پست ها و شغل ها آمدند.

وی اظهار کرد: شهرداری مرکز جذب نیرو از هر جائی نیست و خوشبختانه قانون سپر بلای جلوی ما قرار دارد و اگر با قانون پیش برویم، مشکلی در روند کارها نخواهیم داشت.

وی یادآور شد: طرح های جامع، هادی و تفصیلی نقشه راه ما در شهرداری است و غیر از آن هم مسیر دیگری وجود ندارد.

شهردار گرگان گفت: طرح تفصیلی گرگان ۱۰ ساله است و باید هزینه ۱۰ سال را حساب کنیم و یک دهم آن را برای تعهد محاسبه نمائیم و بتوانیم از مردم به خوبی دریافت کنیم.

صادقلو افزود: نوشتن بودجه اضافی هنر نیست و توانمندی خاصی نمی خواهد و اگر بودجه براساس طرح تفصیلی باشد، یک هنر محسوب می شود.

وی در خصوص ماده ۱۷ و کمک به غیر گفت: ما اگر ماده ۱۷ را بیشتر بدانیم، تمام موارد و مواد آن مشخص می شود، اما متاسفانه ما شهرداری و شورا را به کمیته امداد و بهزیستی مبدل کرده ایم در صورتی که هزینه هائی که از مردم دریافت می کنیم برای قبرستان، جمع آوری زباله، گل کاری، ساماندهی حمل و نقل درون شهری، ساماندهی وضعیت ترافیک، اطفاء حریق، تملک برای بازگشائی معابر و مسائلی از این قبیل می باشد.

وی خاطرنشان کرد: امروز این قطره قطره جمع آوری ها کمک خوبی برای رسیدن به هدف می کند.

شهردار گرگان در خصوص نیروهای مازاد شهرداری گفت: امروز نمی توانیم این افراد مازاد را بیرون کنیم، زیرا مشکلات فرهنگی و اجتماعی به وجود می آید و از سوی دیگر از طرف مدیران ارشد استانی و شهرستانی مشکلاتی در این خصوص ایجاد می شود که بنابراین باید به همین پرسنل بسنده کنیم و از جذب خودداری نمائیم، اما مسیر نیروهای موجود را تخصصی کنیم.

صادقلو تصریح کرد: اگر پرسنلی بازنشسته و یا خدائی نکرده مرحوم و از کار افتاده می شود و یا برخی استعفاء می دهند، نباید نیروی جایگزین وارد شهرداری کنیم، بلکه باید از این نیروهای مازاد استفاده کنیم تا بتوانیم مدیریت خوبی داشته باشیم.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری