جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۲
رشد ۱۲ درصدی درآمد شهرداری مشهد

مدیر درآمدی شهرداری مشهد گفت: درآمد شهرداری مشهد در قیاس با سال گذشته ۱۲ درصد رشد داشته است.

Print Friendly, PDF & Email

محمد آذری ظهر امروز در چهاردهمین جلسه علنی شورای چهارم که در شهرداری مشهد برگزار شد، اظهار کرد: درآمدهای شهری مشهد در سال ۱۳۹۲، ۲ هزار میلیارد تومان بوده است که ۳۰۰ میلیارد تومان آن از فروش املاک تحقق یافته است.

مدیر درآمدی شهرداری مشهد با بیان اینکه تحقق درآمدهای نقدی ده ماهه سال ۱۳۹۲ یک هزار و ۵۴ میلیارد تومان بوده است، تصریح کرد: فقط ۷۶ درصد این رقم درآمد در مقایسه با سال گذشته محقق شده که ۱۲ درصد در قیاس با سال گذشته رشد وصول نقدی داشته‌ایم.

آذری عنوان کرد: با توجه به بودجه توزیع شده در سال ۱۳۹۲ مناطق سه و ۹ مشهد بیشترین وصول نقدی برابر با ۹۱ درصد را داشته‌ و همچنین در منطقه یک مشهد ۱۵ درصد تحقق درآمدی بوده است.

وی با اشاره به تحقق درآمد از مناطق کم‌برخوردار خاطرنشان کرد: در مناطق سه، چهار، پنج و شش از مجموع یک هزار و ۵۴ میلیارد تومان، شش درصد تحقق درآمد داشته‌ایم.

مدیر درآمدی شهرداری مشهد بابیان اینکه بهترین درآمد پایه برای شهرداری در صدور پروانه است، تصریح کرد: ۶۰۰ هزار واحد مسکونی در مشهد وجود دارد که  در ۱۰ ماه گذشته ۷۹ درصد از درآمدهای تحقق یافته از ساخت‌وسازهای ساختمانی به دست آمده است.

آذری افزود: تحقق عوارض شهری از مردم باید ۳۰ میلیارد تومان باشد که از ابتدای امسال تاکنون ۱۸ میلیارد تومان عوارض شهری از مردم دریافت کرده‌ایم.

وی با اشاره به خدمات‌دهی شهرداری به مردم مشهد مقدس خاطرنشان کرد: بسیاری از مردم برای پرداخت عوارض شهری اقدام نمی‌کنند به عنوان مثال هر دستگاه خودرو در سال ۲۰ هزار تومان عوارض پرداخت می‌کند که در قبال خدمات‌دهی شهرداری بسیار ناچیز است./تسنیم

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری