جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۲
رشد ۳۰ درصدی درآمد ماده ۱۰۰ شهرداری در بودجه سال آینده

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: در بودجه سال آینده شهرداری اصفهان ۳۴ میلیارد تومان به عنوان درآمد ماده ۱۰۰ پیش‌بینی شده است و به دنبال این موضوع درآمد ماده ۱۰۰ شهرداری در بودجه سال آینده ۳۰ درصد رشد پیدا می‌کند.

Print Friendly, PDF & Email

فتح‌الله معین پیش از ظهر امروز در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اینکه امروز جزو روز‌هایی است که اصفهان در وضعیت آلایندگی قرار دارد، اظهار کرد: وضعیت آلودگی هوا و شرایط نا‌مساعد محیط زیست سبب ایجاد مخاطرات بسیاری برای زندگی مردم می‌شود.

وی با بیان اینکه همچنین آلایندگی‌های جوی سلامتی نسل فعلی و نسل آینده را به مخاطره می‌اندازد، اضافه کرد: تمام مسئولان و مدیران باید در راستای اصلاح و بهبود وضعیت محیط زیست در اصفهان تلاش کنند.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان، شهرداری را متولی رسیدگی به امور شهری دانست و تصریح کرد: شهرداری در زمان تهیه لایحه بودجه به موضوع محیط زیست توجه ویژه داشته باشد و بودجه‌های لازم را به مباحث زیست محیطی اختصاص بدهد.

وی با تاکید بر اینکه بودجه امسال شهرداری بر مبنای یک‌هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان نقدی و ۳۱۱ میلیارد تومان بودجه غیر‌نقدی و ۲۰۰ میلیارد تومان نیز به صورت وام و فروش اموال تهیه شده است، ادامه داد: بیشترین میزان درآمد‌های نقدی با ۸۳۹ میلیارد تومان مربوط به عوارض بر ساختمان‌ها و اراضی است که امسال این بودجه نسبت به سال گذشته ۷۷ درصد رشد داشته است.

معین با اشاره به پیش‌بینی ۲۲۰ میلیارد تومان به عنوان مالیات بر ارزش افزوده در بودجه سال آتی شهرداری اصفهان تاکید کرد: میزان اعتبار پیش‌بینی شده در این زمینه در بودجه سال آتی شهرداری اصفهان نسبت به سال گذشته ۷۲ درصد رشد دارد.

وی با بیان اینکه در بودجه سال آتی شهرداری اصفهان ۳۹ میلیارد تومان به عنوان درآمد حذف پارکینگ پیش‌بینی شده و در این زمینه نسبت به سال گذشته با رشد ۷۷ درصدی مواجه هستیم، افزود: در بودجه سال آتی شهرداری اصفهان ۳۴ میلیارد تومان به عنوان درآمد ماده ۱۰۰ پیش‌بینی شده است و به دنبال این موضوع درآمد ماده ۱۰۰ شهرداری در بودجه سال آتی ۳۰ درصد رشد پیدا می‌کند.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به پیش‌بینی ۱۳۵ میلیارد تومان به عنوان درآمد ناشی از فروش اموال شهرداری گفت: سال آتی درآمد شهرداری در این زمینه نسبت به سال گذشته رشد ۵۵ درصدی دارد.

وی با اشاره به پایین بودن میزان بودجه اختصاص داده شده به توسعه فضای سبز در اصفهان اظهار کرد: در سال ۱۳۵۷ و در سال‌های ابتدای انقلاب اسلامی ایران میزان سرانه فضای سبز در اصفهان بیش از ۲۰۰ مترمربع بوده و اصفهان یکی از سالم‌ترین شهر‌های ایران از نظر محیط زیست بوده است.

معین توسعه حمل و نقل عمومی را یکی از راهکار‌های رسیدگی به وضعیت زیست محیطی دانست و ادامه داد: در بودجه سال آتی شهرداری اصفهان پس از سال‌ها ۲۰۰ میلیارد تومان به مترو اختصاص داده شده که ۲۰ درصد از این بودجه نقدی و ۸۰ درصد آن غیر‌نقدی است.

وی با تاکید بر اینکه در بودجه سال آتی شهرداری اصفهان بیش از ۱۵ میلیارد تومان برای افزایش سرانه فضای سبز در ۱۵ منطقه اصفهان اختصاص داده شده است، تصریح کرد: در حال حاضر سرانه فضای سبز در اصفهان براساس رشد جمعیت افزایش پیدا نمی‌کند.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان به پیش‌بینی ۱۹۰ میلیارد تومان اعتبار به صورت نقدی و غیر‌نقدی برای احداث مرکز همایش‌های بین‌المللی در بودجه سال آتی شهرداری اشاره کرد و افزود: همچنین در بودجه سال آتی شهرداری ۱۰۰ میلیارد تومان برای اجرای ادامه پروژه میدان امام علی (ع) پیش‌بینی شده است.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری