جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۲
پیش‌بینی درآمد ۱۳۰ میلیارد تومانی شهرداری سنندج در سال آینده

رئیس کمیسیون بودجه شورای شهر سنندج، میزان درآمد پیش‌بینی شده برای شهرداری این شهر در سال آینده را ۱۳۰ میلیارد تومان عنوان کرد.

Print Friendly, PDF & Email

جلال شریعتی امشب در جلسه کمیسیون بودجه شورای شهر سنندج اظهار کرد: با پیشنهاد لایحه عوارض از سوی شهرداری کارهای مطالعاتی بر روی آن در حال انجام است.

وی افزود: با توجه به تغییر قیمت‌ها در این راستا، هر ساله کار نگارش و بررسی ضرایب منظور شده در خصوص نحوه و میزان کسب درآمد شهرداری در این کمیسیون بحث و بررسی می‌شود.

۲ هزار نفر ساعت کارشناسی

رئیس کمیسیون بودجه شورای شهر سنندج خاطرنشان کرد: پیش از اینکه شهرداری، لایحه عوارض را به شورا ارسال کند در جریان آن قرار داشتیم و اعضای کمیسیون با مسئولان شهرداری در این رابطه نشست‌های خوبی برگزار کردند.

شریعتی تصریح کرد: پس از این مراحل شهرداری در زمان مقرر نسبت به ارسال لایحه اقدام کرد و سپس در کمیسیون بودجه افزون بر ۲۰ جلسه کار کارشناسی بر روی آن صورت گرفت.

وی با اشاره به دعوت از کارشناسان بخش‌های مختلف در زمینه‌های مرتبط مانند بازاریان و انبوه‌‌سازان اظهار کرد: در مجموع ۲ هزار نفر ساعت کار کارشناسی در شورای شهر سنندج بر روی این لایحه انجام شد.

رئیس کمیسیون بودجه شورای شهر سنندج با تأکید بر وجود ایرادات کمتر در لایحه امسال اظهار کرد: با توجه به اینکه بیشترین درآمد در بخش ساخت و ساز حاصل می‌شود، ضرایب این بخش با کمترین تغییر مواجه بوده است.

شریعتی با بیان اینکه حتی در مواردی این ضرایب کاهش یافته است، اظهار کرد: تنها در بخش ضرایب مربوط به دارایی شاهد افزایش قیمت‌ها آن هم تا سقف ۲۰ درصد بوده‌ایم.

وی افزایش ضرایب در لایحه عوارض توسط اعضای شورا را بین ۱۰ تا ۱۵ درصد اعلام کرد و گفت: این رقم نسبت به نرخ تورم از رشد اندکی برخوردار بوده است.

رئیس کمیسیون بودجه شورای شهر سنندج با اشاره به تدابیر در نظر گرفته شده برای افزایش درآمد شهرداری در سال ۹۳ خاطرنشان کرد: با حضور مسئولان مربوطه تلاش خواهیم کرد در جلسات بررسی بودجه، درآمد سال آینده نسبت به سال ۹۲ به هیچ عنوان کمتر نشود.

درآمد امسال شهرداری به ۷۲ میلیارد تومان می‌رسد

شریعتی با اشاره به پیش‌بینی درآمد ۵۵ میلیارد تومانی شهرداری در سال جاری اظهار کرد: اکنون با اصلاحات صورت گرفته افزایش درآمد را شاهد بوده‌ایم.

وی با ابراز رضایت از کسب درآمد شهرداری در سال جاری نسبت به برآوردها تصریح کرد: امیدواریم تا پایان امسال این رقم به بیش از ۷۲ میلیارد تومان افزایش یابد.

رئیس کمیسیون بودجه شورای شهر سنندج با بیان اینکه درآمد امسال شهرداری به صورت مجزا و تنها متعلق به این سازمان بوده است، گفت: یکی از تغییرات بودجه در سال آینده تلفیق بودجه سازمان‌های وابسته به شهرداری با بودجه خود شهرداری و مناطق است.

شریعتی از پیش‌بینی درآمد ۱۳۰ میلیارد تومانی شهرداری مناطق نواحی و مرکزی در سال آینده خبر داد و افزود: شهروندان ذی‌نفع در لایحه عوارض از ۱۵ بهمن ماه به مدت یک ماه فرصت دارند اعتراضات خود را اعلام و ما نیز در صورت لزوم تغییرات را اعمال خواهم کرد./فارس

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری