جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۲
شهرداری اصفهان با افزایش مشکلات آینده شهروندان درامد کسب می کند

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان در جلسه علنی این شورا با انتقاد از سیستم درآمد و هزینه های شهرداری این شهر در بودجه سال آینده گفت: شهرداری با افزایش مشکلات آینده شهروندان در آمد کسب می کند.

Print Friendly, PDF & Email

 

به گزارش ایرنا، ˈفتح الله معینˈ با بیان اینکه بخش عمده درآمدهای شهرداری اصفهان از محل عوارض ساختمان تامین می شود، افزود: درآمد شهرداری اصفهان در سال گذشته ۴۰۰ میلیارد تومان و در سالجاری ۴۷۴ میلیارد تومان است و برای سال آینده ۸۳۹ میلیارد تومان پیشنهاد داده شده است.

وی با اشاره به افزایش ۷۷ درصدی این منبع درآمدی نسبت به سال گذشته گفت: بهای این افزایش مشکلات شهری آینده برای شهروندان است.

وی اضافه کرد: درآمدهای پیش بینی شده از محل مالیات بر ارزش افزوده نسبت به سالجاری ۷۲ درصد، حذف پارکینگ ۷۷ درصد، کمیسیون ماده صد ۳۰درصد و درآمد حاصل از فروش اموال شهرداری ۵۵ درصد رشد خواهد داشت.

وی با بیان اینکه درآمد حاصل از کمیسیون ماده ۱۰۰ با رشد ۳۰ درصدی به ۳۴ میلیارد تومان خواهد رسید، تصریح کرد: این بدین معناست که ما چشم هایمان را تا سقف درآمد ۳۴ میلیارد تومان روی تخلفات شهروندان می بندیم.

معین در قسمت دیگری از صحبت های خود به هزینه تبلیغات فرهنگی در شهر اشاره کرد و افزود: سه میلیارد تومان برای تبلیغ در صدا و سیما، یک میلیارد و۹۹ میلیون تومان برای پذیرایی، یک میلیارد و ۵۰۰ میلون تومان برگزاری اجلاس میراث معنوی، رادیو شهر ۲۵۰ میلیون تومان، خبرگزاری ایمنا ۲۵۰ میلیون تومان و هفته بزرگداشت اصفهان ۵۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه محیط زیست شهر اصفهان نیازمند توجه ویژه است، اظهار کرد: ما به عنوان نمایندگان مردم باید این هزینه ها را صرف سلامت آنها کنیم.

وی با مقایسه رقم های بودجه پروژه های عمرانی با اعتبارات توسعه فضای سبز شهری گفت: برای سالن همایش های بین المللی ۱۹۰ میلیارد تومان و میدان امام علی(ع) ۱۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده در حالی که بودجه ایجاد فضای سبز در ۱۵ منطقه شهرداری اصفهان ۱۳ میلیارد تومان است.

وی با بیان اینکه در سال ۱۳۵۷ سرانه فضای سبز اصفهان به ازای هر نفر ۲۰۰ متر بود، تصریح کرد: با محاسبه افزایش جمعیت شهر اصفهان در حال حاضر سرانه فضای سبز به ازای هر نفر به یک متر هم نمی رسد.

وی از اعضای چهارمین دوره شورای اسلامی شهر اصفهان خواست تا از قید بندهای سنتی که در شورا وجود دارد رها شوند و برای بهبود وضعیت شهر قدم های اساسی بردارند.

عضو دیگر شورای اسلامی شهر اصفهان نیز با انتقاد از کم بودن بودجه در نظر گرفته شده برای محرومین در شهر اصفهان گفت: سهم محرومین از بودجه شهرداری اصفهان کمتر از سه درصد است.

عدنان زادهوش با بیان اینکه یک میلیارد و پانصد میلیون تومان برای محرومان اختصاص داده شده، افزود: این رقم خیلی کمتر از بودجه تبلیغ در صدا و سیما است.

وی بهترین تبلیغ برای شهرداری را حل مشکل مردم محروم جامعه عنوان و اضافه کرد: شهرداری باید از هزینه های غیر ضروری کم کند و بودجه را به حل مشکلات مردم اختصاص دهد.

وی همچنین خواستار هدفمند کردن کمک های شهرداری به خیریه ها و موسسات فرهنگی شد و افزود: خیریه ها و موسسات فرهنگی باید مسوولیت محور شوند.

نماینده شهردار اصفهان در جلسه نیز از اعضای شورای اسلامی شهر خواست تا بودجه شهر را منصفانه تحلیل کنند.

ابوالقاسم گلستان نژاد افزود: در تحلیل بودجه شهرداری اصفهان باید به شاخص ها و جهت گیری بودجه شهرداری اصفهان توجه ویژه داشت.

وی همچنین آمار و اطلاعات برخی از اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان را اصلاح کرد و گفت: بودجه در نظر گرفته شده برای تبلیغات در صدا و سیما سه میلیارد تومان است.

وی همچنین درباره درآمد حاصل از کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری اصفهان گفت: برای این بخش ۱۶ درصد رشد پیش بینی شده که حاصل رشد ۳۰ درصدی قیمت منطقه بندی است.

گلستان نژاد همچنین جمع اعتبارات مربوط به توسعه و حفظ فضای سبز شهری را ۲۲۰ میلیارد تومان عنوان و اضافه کرد: برای این بخش در بودجه سال آینده یک رشد ۲۶۴ درصدی نسبت به سال گذشته پیش بینی شده است.

وی تصریح کرد: تخصیص اعتبار به بخش حمل و نقل عمومی و نظافت شهری یا خرید دستگاه ذباله سوز به طور غیر مستقیم در بهبود کیفیت محیط زیست شهر اصفهان نقش دارد.

وی مجموعه این اعتبارات را ۵۸۷ میلیارد تومان خواند و اظهار کرد: حدود ۳۰ درصد بودجه عمرانی شهر در راستای حفظ محیط زیست هزینه می شود.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری