جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۲
۵ میلیارد تومان از مطالبات شهرداری اسلام آباد غرب در اختیار ۴ نفر است

بررسی ها نشان می دهد که قریب به ۵ میلیارد تومان از مطالبات شهرداری اسلام آبد غرب در اختیار ۴ نفر است که از پرداخت بدهی های خود به شهرداری اسلام آباد غرب خودداری می کنند.

Print Friendly, PDF & Email

امروز و پس از سخنان آشکار و واضح امام جمعه شهرستان اسلام آباد غرب در ماه های اخیر در خصوص وصول مطالبات معوقه از افرادی که به شهرداری و دیگر نهادها بدهکار هستند به  شفاف سازی برخی مسایل پشت پرده در شهرستان اسلام آباد غرب خواهیم پرداخت.

حقیقت این است که ایران اسلامی و به تبع آن شهرستانی چون اسلام آباد غرب و نهادی چون شهرداری با توجه به شرایط سخت تحریم غیرقانونی استعمار و استکبار جهانی و بسیاری مشکلات دیگر نه تنها  در تامین اعتبار و بودجه پروژه های عمرانی به مشکل برخورده است بلکه برای پرداخت حق و حقوق کارمندان پاره وقت و تمام وقت خویش نیز گاها به مشکل بر می خورد. مثل افرادی که در آتش نشانی و باغ رضوان شهرستان خدمت می کنند و گاها معوقات شان به چند ماه نیز می رسد.
اما امروز روی سخن نه با مسئولین نهادهایی چون شهرداری بلکه با کسانی است که مستقیم و غیرمستقیم از منابع تامین کننده مالی نهادی چون شهرداری ستند و براساس قوانین جمهوری اسلامی موظف به پرداخت عوارض و… می باشند.
حال سزای  برخی از این افراد که حاضر به پرداخت دیون شرعی و قانونی خویش به حکومت اسلامی نیستند چیست؟
وقتیکه این حدیث را از امام صادق (ع) میخوانیم که فرمودند: “ابلیس ملعون می گوید در مورد بنی آدم، هرچه مرا خسته و ناتوان کند ( فریبم را نخورد)، در این سه چیز به فریب دادن آنها موفق می شوم اول به دست آوردن مال از راه غیر حلال دوم جلوگیری کردن او از پرداخت واجب مالی (مانند زکات ، خمس و …. ) و سوم مصرف کردن مال در راه ناروا و حرام” 

فقط به قصد شفاف سازی مشکلات اقتصادی که بسیاری از به اصطلاح ثروتمندان به وجود آورده اند که امروزه تحت عناوینی چون دانه درشت ها، مفسدان اقتصادی و امثالهم در کشور شناخته می شوند اقدام به نگاشتن این مطلب نکرده ایم،  بلکه برحسب وظیفه اجتماعی خود نسبت به شهر اسلام آباد غرب با عزمی راسخ اقدام به شفاف سازی پشت پرده مسایل اقتصادی و بسیار تاثیر گذار شهرستان می نماییم.

به صورت اخص به برخی از افرادی که دارای معوقات شرعی و قانونی نسبت به حکومت اسلامی می باشند می پردازیم که خواسته ی برحق تمامی همشهریان اسلام آبادی است.
حتما به شهری چون اسلام آباد هر روز می نگرید و اوضاع خیابان ها، پارک ها و پروژه های مرتبط به نهادی چون شهرداری که به حق قلب شهرستان محسوب می شود را از نزدیک می بینید، اما سخن از معوقات این نهاد مانعی بزرگ برای اقدام اجرایی در راستای حل این مشکلات است.
بسیاری شاید در ابتدا به تندب رو به انتقاد به مسئولین بیاورند و آنان را مقصر بدانند ولی با نگاهی بسیار گذرا به محل تامین اعتبار و بودجه شهرداری آن هم در شهری چون اسلام آباد به وضوح می توان فهمید که قسمت اعظم این اعتبارات براساس وصوا مطالبات کمیسیون ماده صد شهرداری شهرستان اسلام آباد است که متاسفانه افراد متخلف! در ساخت و ساز (تجاری و شخصی و غیره) مقادیری هنگفت از عوارض را به خزانه شهرداری واریز نمی کنند.
در این مطلب توجه شما را به افشای برخی از جریانات پشت صحنه، که ظلمی آشکار اول به حکومت و دولت اسلامی و سپس در حق مردم اسلام آباد غرب است، جلب می کنیم.
باید از شورای شهر و شهرداری اسلام آباد غرب پرسید چگونه است که در شهر اسلام آباد آقای” آ ”  و” ا ” هریک با ۲۰۰ میلیون تومن معوقه و عدم پرداخت به کمیسیون ماده ۱۰۰ ، آقای” پ “با ۵۰۰ میلیون تومن بدهکاری به همین کمیسیون  ، آزادانه در شهر اسلام آباد میگردند بدون آنکه کسی به دنبال دریافت طلب به حق جامعه شهروندی باشد؟
به راستی اگر، یکی از همین همشهری ها، بدون پارتی و رانت! اقدام به ساخت و ساز غیرقانونی یا فراتر از حد تعیین شده می نمود ، باز هم در شهر میتوانست به راحتی زندگی نماید؟ آن هم نه با یک میلیون و دو میلیون بلکه با نیم میلیارد تومان بدهی !؟

 

درد اینجاست که در همین شهر اسلام آباد و باز هم توسط کمیسیون ماده صد، به آقای” آ “مجوز جهت ساخت یک مجموعه تجاری دیگر نیز داده شده است !

 

آقای “پ” ، شما با حدود ۱۰ میلیارد تومان ثروت، چگونه از پرداخت نیم میلیارد معوقات خود به حکومت اسلامی ناتوان هستید؟
آقای “ا”، شما نیز که وضعتان اگر از آقای “پ” بهتر نباشد بدتر نیز نیست ! شما چگونه معوقات خود را پرداخت نمی کنید؟
و گل سرسبد ماجرا جناب آقای “آ”! شما وقتیکه در پرداخت معوقه خود مانده ای چگونه مجوز یک ساختمان تجاری میگیری؟
حال به فرض آقای ” پ “و  “ا” ، اصطلاحا هیچ ریشی برای گرو نزد مقامات ندارند اما در مورد ارائه مجوز ساخت و ساز به آقای “آ” ! چه باید گفت؟
به کدامین قانون و مجوز به ایشان اجازه ساخت و ساز آن هم تجاری داده می شود؟ آیا همین اهرم فشاری بر ایشان نمی توانست باشد تا معوقات خود را بازپرداخت نماید؟
اگر نگوییم براساس همین معوقات می شد به ایشان عدم اجازه ساخت و ساز داد!
با کمی کنجکاوی خبرنگاران اسلام آباد خبر،  مطلع شدیم که نزدیک به ۵ میلیارد تومان بدهی شهرداری، نزد ۴ شخص خاص است و باید بازپرداخت نمایند.
آیا شما میدانید بسیاری از پرسنل شهرداری معوقات خویش را کی و چگونه تحویل میگیرند؟
آیا شما می دانید که فردی چگونه باید در این اوضاع اقتصادی شش ماه بدون حقوق زندگی کند؟ و امثال شما ۵ میلیارد تومان از حق آنان را در جیب خود بلوکه کنید؟
آری این پول حق آنان است و شک نکنید که این حق از تک تک شما مطالبه خواهد شد.
شکی نیست که اگر شما توانگر و ثروتمند نبودید باز هم ایرادی بر شما نبود و یا اگر اقدام به ساخت خانه شخصی برای آسایش خویش همچون دیگر همشهری ها می نمودید  ولی به راستی ظلم و جور از این بالاتر که همشهری شما به خاطر ۱۵ متر اضافه ساختمان به کمیسیون ماده صد برود و جریمه شود و  با هزاران وام و قرض آن را پرداخت نماید ! اما شما آنقدر پر رو  باشید که اقدام به گرفتن مجوز ساختمان های تجاری دیگرتان کنید؟
و البته که همشهری های شما و وکلای آنان شامل اعضای شورای شهر، امام جمعه و نهادهای انقلابی و امنیتی موظف به پیگیری مسایل اقتصادی و نیز خبرنگاران موظف به اطلاع رسانی صادقانه ، خواهند بود.
امروز تنها به افشای مخفف نام شما اکتفا نمودیم ولی در صورتیکه کماکان به راه خویش و در مسیر خیانت به همشهریان مستضعف حرکت کنید قطعا اسامی کامل و مشخصات و تصاویر شما منتشر خواهد شد.
امیدواریم که به سخنان امام جمعه شهرستان و نیز توسط مسئولین امر برای دریافت مطالبات به حق از کسانیکه بیش از ۵ میلیارد تومان از حق مردم شهر را بلوکه کرده اند رسیدگی شود./مرصاد اسلام آباد
Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری