جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۲
زادهوش: شهرداری اصفهان ۶ میلیارد تومان بابت تبلیغات به صدا و سیما پرداخت می‌کند

عضو شورای شهر اصفهان گفت: شهرداری اصفهان سالانه شش میلیارد تومان بابت تبلیغات به صدا و سیما پرداخت می‌کند، در حالی که فقط سه درصد از بودجه و مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بودجه شهرداری به نقاط محروم اختصاص داده است.

Print Friendly, PDF & Email

عدنان زادهوش پیش از ظهر امروز در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اینکه امام علی(ع) یک سری از ویژگی‌های خاص اخلاقی را خطاب به مالک‌اشتر و در مباحث مدیریتی مطرح کرده‌اند، اظهار کرد: پیشنهاد می‌کنم در جلسات شورای شهر برنامه ثابتی برای بیان نکات اخلاقی برای اعضای شورای شهر گذاشته شود.

وی با اشاره به اینکه یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از بودجه شهرداری اصفهان به مناطق محروم اختصاص یافته است، افزود: این کوتاهی در حق مردم مناطق محروم قابل قبول نیست، چرا که اعتبار اختصاص یافته شده برای مناطق محروم بسیار ناچیز است.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با تاکید به اینکه رویکرد شهرداری باید توجه به مناطق محروم و متناسب با فرهنگ دینی باشد، تصریح کرد: حداقل باید ۲۰ درصد از بودجه شهرداری اصفهان به محرومان اختصاص پیدا می‌کرد، در حالی که تنها سه درصد از کل بودجه شهرداری اصفهان به این امر اختصاص یافته است.

*پول مردم نباید صرف امور تبلیغاتی شهری شود

وی ادامه داد: شهرداری اصفهان برای امر تبلیغات مختلف خود به صدا و سیما سالیانه مبلغ ۶ میلیارد تومان هزینه پرداخت می‌کند، در حالی که بودجه مناطق محروم خود را فقط یک و نیم میلیارد تومان اختصاص داده است.

زادهوش گفت: لازم است نسبت به این اعتبار سنگین شهرداری یک روشی اتخاذ شود که بخشی از این بودجه به محرومان اختصاص پیدا کند.

وی با تاکید به اینکه باید این هزینه را کاهش داد، افزود: چرا این هزینه را برای رفع مشکلات مردم و مناطق محروم هزینه نکنیم.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان اضافه کرد: بخشی دیگر از هزینه‌های شهرداری نیز صرف مراسم‌ها و جلسات مختلف مناسبتی و غیر مناسبتی شهرداری می‌شود در حالی که پول مردم نباید صرف چنین اموری شود.

وی در بخشی دیگر از صحبت‌های خود به خیریه‌ها اشاره کرد و گفت: باید کمک به خیریه‌ها محدود شود و تمامی اعضای شورای شهر بر حسب ضرورت اجتماعی در مقابل پاسخگویی به مردم مسئولیت سنگینی بابت خرج ریال به ریال آن دارند.

زادهوش تاکید کرد: مسئولان باید جلوی این اسراف‌کاری‌ها را بگیرند و ادامه صرف این هزینه‌های اضافی کار عقلانی نیست./فارس

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری