جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۲
وجود ۲۵۰ هزار پلاک فرسوده در تهران؛ شهرداری تهران رتبه اول نوسازی بافت‌ها
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران از وجود ۲۵۰ هزار پلاک فرسوده در سطح شهر تهران خبر داد و گفت: نوسازی این میزان بافت فرسوده با روش مداخله مستقیم امکان‌پذیر نیست ...
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران از وجود ۲۵۰ هزار پلاک فرسوده در سطح شهر تهران خبر داد و گفت: نوسازی این میزان بافت فرسوده با روش مداخله مستقیم امکان‌پذیر نیست بلکه همکاری همه سازمان‌های مربوطه و همچنین ارتقای مشارکت مردم در نوسازی بافت‌های فرسوده لازم است.

به گزارش تهران سما، علیرضا جعفری با اشاره به خطرات ناهنجاری‌های اجتماعی در بافت‌های فرسوده، گفت: به منظور کاهش این خطرات باید تلاش کنیم تا سطح آسیب‌ها و مخاطرات ناشی از معضلات اجتماعی را در بافت‌های فرسوده کاهش دهیم.

جعفری با اعلام اینکه شهرداری تهران نسبت به سایر کلانشهرهای کشور دارای رتبه اول را در نوسازی بافت‌های فرسوده است، اظهار کرد: سازمان نوسازی شهر تهران، نوسازی بافت را با رویکرد مدیریت اجتماعی دنبال می‌کند.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با تأکید بر ضرورت توسعه اجتماعی، فرهنگ‌سازی جهت نوسازی مردمی، آموزش‌های شهروندی، توانمندسازی، کارآفرینی و … نقش فرهنگ‌سازی در ارتقای مشارکت مردم در نوسازی بافت‌های فرسوده را حائز اهمیت دانست.

جعفری افزود: بسترسازی اجتماعی در نوسازی بافت‌های فرسوده موضوعی است که همواره مورد حمایت شهردار تهران در مدیریت جهادی قرار گرفته و امید است که با همکاری همه مجموعه شهرداری و سازمان‌های مربوطه گام مهمی در تحقق این امر برداشته شود.

وی بر ضرورت مدیریت و توجه به کیفی‌سازی و هویت الگوی معماری اسلامی ایرانی در نوسازی بافت‌های فرسوده در فرآیند تولید مسکن تأکید کرد./همشهری

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری