جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۲
بازگشایی خیابانی در تبریز که سالها طول کشید

اجرای طرح مسیرگشایی امتداد خیابان دارایی جدید در تبریز سالها به طول انجامیده و هم اکنون اجرای این طرح که باعث شکوفایی بافت قدیمی کلانشهر تبریزخواهد شد میان سه منطقه از شهرداری بلاتکلیف مانده است.

Print Friendly, PDF & Email

این خیابان حد فاصل خیابان مفتح تا سه راه بهشتی تبریز واقع شده و جزو طرح های مصوب کلانشهر تبریز است، اهالی این منطقه قدیمی تبریز حدود ۳۰سال است که روزانه ترافیک و نبود مسیر تردد را به امید اجرایی شدن این طرح متحمل شده و به انتظار نشسته اند.

بر اساس این گزارش، این خیابان در مرز شهرداری های منطقه یک و چهار واقع شده بود که پس از تاسیس شهرداری منطقه ۱۰ این خیابان بین دو شهرداری منطقه ۴ و ۱۰ واقع شد و افزودنی است که این طرح توسط منطقه دو تبریز به مرحله اجرا درآمد و پس از مدت زمان کوتاهی به دلیل مشکلاتی از جمله نبود اعتبار مشخص متوقف شد.

این منطقه پرجمعیت شهر تبریز همیشه مورد توجه کاندیداهای مجلس شورای اسلامی و شورای شهر واقع می شوند و بارها وعده مسیر گشایی اش توسط خیلی ها داده شده ولی معلوم نیست چرا طرحی که اعتبار نداشت چرا در سال۹۱ کلنگی زنی شد.

 

 

مسیرگشایی دارایی جدید سال ۹۳ در ردیف بودجه قرار می گیرد

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی کلانشهر تبریز در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به توقف اجرای طرح مسیرگشایی خیابان دارایی جدید گفت: این طرح از ۳۰سال پیش قرار بود که مسیرگشایی شود، اما حدود دو سال است که در ردیف بودجه شهرداری تبریز قرار گرفته است.

اصغر عابدزاده تملک این خیابان را برای مسیر گشایی ضروری دانست و افزود: برای اجرای این طرح نخست باید خیابان حد فاصل خیابان مفتح تا سه راه بهشتی توسط شهردار مربوطه تملک و پس از آن مسیرگشایی شود.

وی شهرداری منطقه دو را متولی اصلی تملک این خیابان در سال های گذشته عنوان کرد و گفت: در سال های گذشته این خیابان قرار بود توسط شهرداری منطقه دو تملک شده و مسیرگشایی شود.

عابدزاده ادامه داد: این خیابان از مسیر شرقی به منطقه ۱۰ و از مسیر غربی به منطقه چهار شهرداری منتهی می شود.

وی اظهار داشت: بر اساس تصمیمات شهرداری سابق مقرر شده بود که این خیابان توسط منطقه ۱۰ و ۴ شهرداری تملک و مسیرگشایی شود.

عابدزاده اضافه کرد: اجرای طرح مسیرگشایی خیابان دارایی جدید در ردیف بودجه سال ۹۳ قرار خواهد گرفت و پس از اختصاص اعتبار شهرداری منطقه مربوطه مشخص و پس از آن تملک و مسیر گشایی خواهد شد.

شهرداری منطقه ۴ و ۱۰ باعث توقف فعالیت مسیر گشایی هستند

شهردار منطقه ۲ شهرداری کلانشهر تبریز با بیان اینکه اگر شهرداری منطقه چهار و ۱۰ تملک خیابان دارایی جدید را بر عهده بگیرد اعتبار مورد نیاز برای اجرای مسیرگشایی طرح انجام می گیرد، گفت: در صورت تملک خیابان دارایی جدید توسط مناطق چهار و ۱۰ شهرداری منطقه دو اعتبار ریالی آن را پرداخت می کند.

اکبر آقا محمدی با اشاره به متوقف شدن مسیر گشایی خیابان دارایی جدید توسط منطقه دو شهرداری تبریز اظهار داشت: با توجه به اینکه در سال گذشته مقرر شد تا شهرداری های مناطق پروژه های مربوط به خیابان های خود را انجام دهند، باعث متوقف شدن فعالیت مسیر گشایی این خیابان شد.

 

وی افزود: شهرداری منطقه ۲ تا زمانی که این خیابان توسط شهرداری مناطق مربوطه تملک نشده باشد هیچ دخل و تصرفی در ادامه فعالیت عمرانی طرح نخواهد داشت.

شهردار منطقه ۲ شهرداری کلانشهر تبریز ادامه داد: برای مسیر گشایی خیابان دارایی جدید مشکل اعتباری وجود ندارد و در صورت کسری بودجه متمم و اصلاح بودجه صورت می گیرد.

آقا محمدی افزود: با توجه به اینکه طرح مسیر گشایی خیابان دارایی جدید به سه منطقه شهرداری دو، چهار و ۱۰ مربوط است، پس از تصمیم گیری اجرای طرح ها و پروژه ها توسط منطقه مربوطه در حوزه خود این پروژه توسط منطقه دو متوقف شد.

وی همچنین در ادامه ابراز داشت: برای ادامه اجرای این پروژه باید تملک خیابان دارایی جدید توسط مناطق شهرداری مربوطه صورت گیرد و پس از آن توسط کارشناس شهرداری اعتبار ریالی این پروژه مشخص شده و بر اساس آن برای روند این پروژه بودجه تعریف شود.

برای مسیرگشایی خیابان دارایی جدید هیچگونه ابلاغی برای شهرداری منطقه ۴ صورت نگرفته است

شهردار منطقه چهار شهرداری کلانشهر تبریز اظهار داشت: برای اجرای طرح مسیر گشایی خیابان دارایی جدید تاکنون هیچگونه ابلاغی به منطقه چهار شهرداری انجام نشده است.

یعقوب انصاری در خصوص توقف پروژه مسیر گشایی خیابان دارایی جدید گفت: با توجه به اینکه این پروژه مرز بین مناطق شهرداری کلانشهر تبریز است برای اجرای آن تاکنون هیچگونه ابلاغی در خصوص انجام این پروژه صورت نگرفته است.

وی افزود: مسیرگشایی خیابان دارایی جدید از سال های گذشته بر عهده شهرداری منطقه دو شهرداری تبریز بود.

انصاری با اشاره به محدوده این مسیر گفت: این پروژه در مسیر مناطق چهار و ۱۰ شهرداری کلانشهر تبریز واقع شده و تاکنون هیچگونه ابلاغی برای اجرای این پروژه صورت نگرفته است.

وی ادامه داد: در سال گذشته برای اجرای پروژه مسیر گشایی خیابان دارایی جدید اعتباری اختصاص داده شده بود که قرار بود شهرداری منطقه دو این پروژه را به اتمام برساند.

 

مسیر گشایی خیابان دارایی جدید بر عهده شهرداری منطقه دو تبریز است

شهردار منطقه ۱۰ شهرداری کلانشهر تبریز در خصوص مسیر گشایی خیابان دارایی جدید گفت: اجرای طرح مسیرگشایی بر عهده شهرداری منطقه دو تبریز است و مقرر شده که این منطقه پروژه را به اتمام برسانند.

باقر خوش نواز ادامه داد: با توجه به اینکه این پروژه در مرز مناطق شهرداری چهار و ۱۰ قرار گرفته اما در سال های گذشته اجرای طرح بر عهده شهرداری منطقه دو بود.

وی تملک و مسیرگشایی این خیابان را منطقه دو شهرداری تبریز دانست و گفت: دو فاز مسیرگشایی توسط مناطق شهرداری یک و دو انجام شود.

خوش نواز خاطر نشان کرد: مسیر گشایی خیابان شهید عباس زاده به عهده منطقه یک و خیابان شربت زاده دارایی جدید بر عهده منطقه دو است.

برای اجرای طرح مسیرگشایی خیابان دارایی جدید قرار است این طرح در ردیف بودجه سال ۹۳ قرار بگیرد و پس از اختصاص یافتن اعتبار و تصمیم گیری ها به شهرداری مناطق برای اتمام این پروژه مشخص خواهد شد.

با بهره برداری از این طرح، مشکل ترافیک در این بخش از بافت قدیمی تبریز مرتفع شده و زیبایی خاصی به چهره منطقه و رینگ دارایی تا اتوبان پاسداران این کلانشهر بخشیده می شود ضمن اینکه مسیرگشایی خیابان دارایی تبریز به توسعه چشمگیر اقتصادی اهالی منجر خواهد شد.ولی متاسفانه شهرداران مناطق تبریز توپ را به زمین یکدیگر می اندازند و در مورد آزار و اذیت مردم با نیمه کاره رها شدند طرح که باعث جمع شدن حیوانات موذی ، زباله و گرد و غبار شده جوابگو نیستند.
……………………..
گزارش از زهرا ناصران/مهر

عکس از مینا نوعی

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری