جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۲
نبود پرسنل متخصص در شهرداری گرگان

شهردار گرگان با بیان اینکه مبنای اصلی تصمیمات و اقدامات شهرداری قانون شهرداری هاست، گفت: با توجه به اینکه اکثر اعضای شورای شهر برای اولین بار است که در این بخش فعالیت می کنند نیاز است تا کارگاه های آموزشی تخصصی برای آنها برگزار شود.

Print Friendly, PDF & Email

حسین صادقلو بعد از ظهر چهارشنبه در نشست مشترک شهرداری ها، شوراها و فرمانداران با استاندار گلستان با بیان اینکه معاونت عمرانی استاداری باید زیرساخت های مدیریت شهری استان را رصد کند گفت: معاونت عمرانی استانداری باید فعالیت های شهرداری ها را زیر نظر داشته باشد و آن ها را معیارها بسنجد و بر اساس آمارها انحرافات را اعلام کند تا ما هم بدانیم که عملکردمان در چه مباحثی ضعف داشته است.

وی ضمن انتقاد از عملکرد شهرداری ها در اجرای طرح تفضیلی گفت: بعضی از شهرداران طرحهای تفصیلی را به دقت نمی خوانند ، چرا باید شهری مانند گرگان که در طرح تفصلی آن ۴۰۰ پرسنل را پیش بینی کرده ۷۰۰ نیرو جذب کرده باشد.

وی اولیت بعدی شهرداری ها را برونسپاری دانست و گفت: همه فعالیت های شهرداری ها باید برونسپاری شود و این به معنی حذف پرسنل داخلی و وگذاری وظایف به بخش خصوص است.

شهردار گرگان با تاکید بر استفاده از تکنولوژی جدید در سیستم مدیریتی از عملکرد گذشته شهرداری انتقاد کرد و افزود: گرچه در شهرداری کامپیوتر و کاربر وجود داشته ولی لیست حقوقی پرسنل به صورت دست نویس و با لاک خوردگی و خط خوردگی ارائه شده است.

وی گفت: تصمیم داریم تا همه اقدامات شهرداری را مکانیزه کنیم تا علاوه بر نظارت دقیق تر، شفافیت بیشتری در عملکرد وجود داشته باشد.

صادقلو بسیاری از نیروهای شهرداری گرگان را غیر مرتبط با وظیفه آنان در شهرداری دانست و اضافه کرد: متاسفانه شهرداری به مرکز جذب نیرو تبدیل شده است و از تخصص نیروهای متخصص نیز به درستی استفاده نشده است.

شهردار گرگان با بیان این که قانون سپر بلای تصمیمات شهرداری است تصریح کرد: در کنار قانون شهرداری ها که بسیار کامل و زیبا است ،  طرح تفصیلی هم بعنوان یک شناسنامه و نقشه راه مهم  است.

وی ادامه داد: متاسفانه شهرداری ها تبدیل به کمیته امداد شده اند این در صورتی است که وظیفه آنها اختصاص بودجه به عمران و توسعه شهر و اقداماتی مانند گل کاری، آسفالت، توسعه ناوگان شهری و یا توسعه امکانات اطفای حریق است.

صادقلو بسیاری از استخدام های شهرداری ها را سفارش سایر مسئولان دانست و گفت: نیروهای مازاد شهرداری ها به سفارش نمایندگان مجلس؛ ائمه جمعه یا دیگران مدیران به شهرداری ها آمده اند و در صورت اخراج نیز تبعات اجتماعی برای شهر خواهند داشت./مهر

Print Friendly, PDF & Email
برچسب ها : ,
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری