جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۲
طراحی پروژه ‎های مختلف، یک راه درآمد پایدار برای شهرداری گرگان است

عضو شورای اسلامی شهر گرگان گفت: طراحی پروژه هایی که با کمک بخش خصوصی سرمایه گذاری شود، ضمن افزایش اشتغال شهری، به درآمدهای پایدار شهرداری نیز کمک خواهد کرد.

Print Friendly, PDF & Email

 

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈزهرا نوراˈ روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: وظایف مدیریت شهری نباید تنها به توسعه زیرساخت‎ های شهری و ارائه خدمات محدود شود، بلکه رفع موانع رشد اقتصادی، شناخت فرصت ‎ها، مزیت ‎های اقتصادی شهر و دستیابی به افق روشن آینده اقتصادی از موضوعات مهمی است که باید به آن توجه و پرداخته شود.

به گفته وی، سیاست قطع کمک‎ های دولتی که بدون در نظر گرفتن منابع درآمدی جایگزین صورت گرفت مشکلات عمده ای را برای شهرداری ‎ها به وجود آورد.

وی تصریح کرد: یکی از دلایل عدم تحقق درآمد شهرداری‎ ها نداشتن شناخت صحیح در تأمین منابع درآمدی است که در این چند سال اخیر راحت‎ ترین راه کسب درآمد بالا بردن نرخ عوارض بوده است.

وی ادامه داد: باید علاوه بر این موضوع به فکر راه ‎های دیگری برای کسب درآمد برای شهرداری ‎ها باشیم و اگر قرار است پیاده کردن پروژه‎ های مختلف شهری با بالا بردن نرخ عوارض انجام شود، آن ها را تعطیل کنیم بهتر است.

نورا گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، توجه بیشتر شهرداری به شهرها و وجود قوانین و مقررات به همراه نظارت های عالیه در این حوزه باعث پیشرفت نظام و ایجاد نظم بیشتر در حوزه مدیریت شهری شد.

عضو شورای اسلامی شهر گرگان افزود: اما متاسفانه شهرداری ‎ها به صورت عمده فاقد برنامه‎ های بلندمدت و دوراندیش برای شهر و شهرداری بوده‎ اند و تنها در چند سال اخیر، برخی از شهرداری ها به تنظیم برنامه ‎های پنج ساله اقدام کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: برنامه ‎ریزی شهری در ایران در گذشته و حال مؤید آن است که بیشتر حالت روزمرگی بر رفتار مدیریت شهری حاکم است.

عضو شورای اسلامی شهر گرگان در ادامه با تبریک ایام دهه مبارک فجر و طلیعه سی و پنجمین بهار انقلاب اسلامی افزود: دهه مبارک فجر مظهر ایثار و وحدت مردم ایران اسلامی است و وظیفه آحاد ملت ایران است تا این ایام مبارک و فرخنده را هر سال باشکوهتر از گذشته برگزار و گرامی بدارند، زیرا انقلاب اسلامی ایران با فداکاری و ایثار شهدای والامقام به دست آمده و خون های زیادی برای رشد این نهال ریخته شده است.

وی در پایان یادآور شد: مردم در این سال‎ ها با حضور باشکوه و باصلابت خود در رویدادهای مهم انقلاب و با اعلام پشتیبانی خود از آرمان ‎های امام (ره) و انقلاب و گوش‎ به فرمان مقام معظم رهبری بودن، باعث استوار ماندن انقلاب اسلامی ایران شدند و مردم اسلامی ایران با پشتیبانی از رهبر معظم انقلاب باعث شدند تا ایران اسلامی امروز در منطقه و در دنیا دارای عزت و قدرت فراوانی باشد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری