جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۲
کلیات بودجه ۹۳ شهرداری اردبیل تصویب شد

با تصویب اکثریت اعضای شورای شهر اردبیل کلیات بودجه سال ۹۳ شهرداری اردبیل به تصویب رسید.

Print Friendly, PDF & Email

حجت‌الاسلام محمدرضا سرداری صبح امروز در جلسه شورای شهر اردبیل، اظهار کرد: ما به روال سال‌های گذشته کلیات بودجه را به تصویب رساندیم و در مدت ۱۵ روز تلاش می‌کنیم تا در قالب کمیسیون‌های مختلف بودجه سال ۹۳ را در بخش‌های درآمدی و هزینه‌های مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

رئیس شورای شهر اردبیل گفت: بودجه ۲۲۰ میلیارد تومانی شهرداری اردبیل شامل ۶۸ درصد عمرانی و ۳۲ درصد جاری است که به نسبت سال گذشته این میزان بودجه حدود ۱۶ درصد افزایش نشان می‌دهد.

وی افزود: ما باید توجه داشته باشیم که درآمدهای شهرداری تنها از محل تعرفه‌ها و افزایش آن نبوده بلکه شامل فروش املاک، مستغلات، صدور پروانه و عوارض است.

رئیس شورای شهر اردبیل تصریح کرد: ما ابتدا خلاصه بودجه سال ۹۳ را مورد بحث و بررسی قرار دادیم و از فردا تلاش می کنیم به جزئیات بودجه و بخش‌های درآمدی آن اقدام کنیم تا در مدت تعیین شده بتوانیم بودجه را به تصویب نهایی رسانده و برای تأیید به فرمانداری ارسال کنیم.

در این جلسه یکی از اعضای شورای شهر اردبیل با بیان اینکه در حل مشکلات و نارسایی‌های شهری باید اولویت‌سنجی انجام شود، گفت: ما اگر بتوانیم در طول سال چهار پروژه اساسی شامل بازگشایی معابر، خیابان‌ها، احداث بوستان‌ها، احداث فرهنگسراها و غیره را به شکل مطلوب و مناسب انجام دهیم می‌تواند این حرکت‌ها ماندگار بوده و در حل مشکلات راهگشا باشد.

ولی نعمتی با اشاره به مشکلات متعدد شهر اردبیل در حوزه عمرانی و خدمات‌رسانی به عموم شهروندان، اظهار کرد: برای حل این مشکلات ما باید در بودجه سال ۹۳ واقع‌بینانه حرکت کرده و از حرکت‌های شتاب‌آلود پرهیز کنیم.

اسفندیار هوشیار دیگر عضو شورای شهر اردبیل با بیان اهمیت توجه به کلیات بودجه و ضرورت نظارت و کنترل در اجرای پروژه‌ها، گفت: ما باید بدانیم که چه میزان از درآمدهای شهرداری اردبیل در سال گذشته محقق شده و قرار است چه میزان از این منابع عینیت یافته و تحقق پیدا کند.

اولویت بودجه سال آینده تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام است

معاون برنامه‌ریزی شهرداری اردبیل نیز گفت: شورای شهر باید تا آخر بهمن‌ماه بررسی بودجه را به شکل کلی و یا جزئی به انجام برساند که ما پیش‌بینی می‌کنیم اوایل اسفندماه بودجه برای اجرا به شهرداری ابلاغ شود.

اکبر صمدی بیان کرد: شهرداری در سال آینده تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام، ادامه نهضت آسفالت‌ریزی، اجرای پروژه‌های مشارکتی، جذب سرمایه‌گذاری‌ها، توسعه فضای سبز و احداث دو پل روگذر حیاتی در سطح شهر را در دستور کار قرار داده است.

وی افزود: ما در بودجه سال آینده ۲۲۰ پروژه عمرانی متنوع را در نقاط مختلف شهر پیش‌بینی کردیم که انتظار داریم شهرداری در اجرای آن موفق عمل کند.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری