جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۲
تصویب حذف صدور نقشه ساختمانی در شهرداری شیراز

معاون شهرسازی و معماری شهردار شیراز گفت: بر اساس پیشنهاد شهرداری به شورای شهر، حذف صدور نقشه ساختمانی در شهرداری تصویب شد.

Print Friendly, PDF & Email

محمود صفایی عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: براساس پیشنهادی که شهرداری به شورای شهر ارائه کرد حذف صدور نقشه در شهرداری به تصویب این شورا رسید.

وی افزود: بر اساس یک موافقت اصولی بین مالک و شهرداری، مالک سه سال مهلت دارد تا نقشه ملک خود را تهیه کند بدون این که بر عوارض اضافه شود.

صفایی اضافه کرد: این روش باعث کاهش حجم مراجعات شده چراکه بسیاری از اطلاعات مورد نیاز مردم در مورد ساختمان‌سازی را روی سایت شهرداری قرار داده‌ایم تا مورد استفاده قرار گیرد.

این مسئول بیان کرد: امیدواریم که با این روش هم در پرداخت‌های مردم بتوانیم تسهیلاتی را ایجاد کنیم و هم این که به درآمدهای شهرداری کمک و بخشی از مشکلاتی که در حال حاضر وجود دارد مرتفع شود.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری شیراز ادامه داد: شهرداری الکترونیک چند سالی عملیاتی شده است که از طریق این سایت هر فردی می‌تواند تمام اطلاعات مربوط به املاک شهر شیراز را در اختیار داشته باشد و ثبت درخواست کند.

وی تصریح کرد: هدف سامانه خدمات الکترونیکی شهرداری ارائه خدمات شهرداری از طریق اینترنت است که شهروندان می‌توانند از آخرین اطلاعات مورد نیاز خود از قبیل ضوابط و مقررات ساخت و ساز، میزان عوارض سالانه، بدهی‌های معوقه ملک و طرح‌ها و پروژه‌هایی که بر ملک تاثیرگذار است، اطلاع یابند.

مدیر شهرداری الکترونیک شهرداری شیراز نیز در این جلسه ابراز داشت: از دیگر مصوبات مهم دیگر بحث حذف استعلامات در زمان صدور پروانه ساختمانی است که از این به بعد شهرداری پیش از صدور پروانه مالکان را موظف می‌داند برای اخذ استعلامات مورد نیاز بر اساس موافقت‌نامه اصولی اقدام کنند.

علاءالدین ضیائی گفت: این مصوبه به این صورت است که از اول فروردین ماه ۹۳ شهرداری هیچ‌گونه استعلامی را انجام نمی‌دهد و از ابتدای مهر سال ۹۳ نیز هیچ ناظر و طراحی نیز استعلام نخواهد کرد و دستگاه‌های مربوطه موظف هستند اطلاعات خود را بر روی سیستم شهرداری الکترونیک بگذارند.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری