جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۲
اختصاص ۷۲ درصد از بودجه سال ۹۳ شهرداری اهواز به بخش عمرانی

شهردار اهواز از اختصاص ۷۲ درصد کل بودجه شهرداری اهواز در سال ۱۳۹۳ به بخش عمرانی خبرداد.

Print Friendly, PDF & Email

 سید خلف موسوی صبح امروز در نشستی با اصحاب رسانه استان اظهار کرد: انقلاب اسلامی یک انقلاب الهی و مردمی و با سه شعار اساسی استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی پایه گذاری شد.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران به معنای حاکمیت ارزش های دینی است و مردم آزاده ایران نیز به دنبال استقلال طلبی در ابعاد مختلف سیاسی و اجتماعی بودند.

شهردار اهواز با اشاره بر اینکه، نظام جمهوری اسلامی ایران به هیچ قدرتی در دنیا وابسته نیست، عنوان کرد: رژِیم مستبد پهلوی مخالف جریان آزاد اطلاعات بود اما خوشبختانه در این زمان آزادی به معنای واقعی کلمه تحقق پیدا کرده است.

 رشد ۵۰ درصدی بودجه شهرداری

موسوی همچنین در خصوص بودجه سال ۹۳ عنوان کرد: بودجه سال ۹۳ با اعتبار ۱۰ هزار و ۲۱۹ میلیارد تومان به شورای شهر تحویل داه شد و میزان کل بودجه نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد رشد یافته است.

وی با اشاره به اینکه بودجه عمرانی سال ۹۳ با اعتبار هفت هزار و ۳۵۳ میلیارد ریال معادل ۷۲ درصد کل بودجه است، تصریح کرد: بودجه عمرانی سال ۹۳ نسبت به سال گذشته ۶۰ درصد رشد داشته است.

شهردار اهواز افزود: بودجه جاری سال ۹۳ نیز دو هزار و ۸۶۵ میلیارد ریال است که این میزان اعتبار معادل ۲۸ درصد کل بودجه است.

موسوی با بیان اینکه، پنج درصد از بودجه سال ۹۳ که معادل ۳۹۹ میلیارد ریال به بخش برنامه ریزی توسعه شهری اختصاص یافته است، اظهار کرد: ۱۳۴ میلیارد ریال نیز به بخش برنامه ریزی در راستای دفع آبهای سطحی داخل شهری مانند لایروبی و لوله گذاری تعلق گرفته است.

وی عنوان کرد: در بخش حمل و نقل و بهبود عبور و مرور که شامل پیادر رو سازی، تقاطع های غیر هم سطح، خرید و نصب تجهیزات ترافیکی و احداث جاده ها می شود سه هزار و ۸۰۹  میلیارد و ۶۰۰ میلون ریال معادل ۵۲ درصد از کل بودجه در نظر گرفته است.

شهردار اهواز با اشاره به اینکه، ۲۷۴ میلیارد ریال به بخش ایجاد تاسیسات حفاظتی شهرها مانند احداث ایستگاه های آتش نشانی، دیوار های ساحلی، خرید تجهیزات آتش نشانی اختصاص داده شده است، اظهار کرد: یک هزار و ۲۸۰میلیارد و ۷۵ میلیون ریال نیز به بخش بهبود محیط شهری مانند طرح احداث پارک، ایجاد فضای سبز و کمربند سبز، خرید و نصب مبلمان پارکی و شهری، روشنایی خیابان ها، نورپردازی پل ها و کاشیکاری تعلق گرفته است.

موسوی افزود: در بخش برنامه ایجاد اماکن و فضاهای ورزشی، تفریحی و  توریستی ۲۹۶ میلیار و ۸۱۳ میلیون ریال در نظر گرفته شده  است. همچنین ۲۴۱ میلیارد و ۸۴۲ میلیون ریال نیز برای ایجاد تاسیسات و تسهیلات شهری مانند احداث و تکمیل کشتارگاه ها، آرامستانها، سرویس هاس بهداشتی، بازارچه ها، و میادیت میوه و تره بار اختصاص یافته است.

وی اظهار کرد: ۵۰۸ میلیارد و ۸۱۰ میلیون ریال را به بخش برنامه برای ایجاد تاسیسات درآمد زا و ۴۰۸ میلیارد و ۷۰۹ میلیون ریال را به بخش برنامه ریزی برای هزینه های پیش بینی نشده و دیون عمرانی  در نظر گرفته شده است.

شهردار اهواز با بیان اینکه، شهر اهواز از گردش مالی بالایی برخوردار است، اظهار کرد: نگاه شهرداری  باید به سمت پروژه های عظیم معطوف شود.

 ارسال ۳۲ لایحه به شورای شهر

موسوی افزود: در این مدتی که شهرداری و شورای شهر اهواز شکل گرفتند تلاش ما در راستای ایجاد درآمد بریا شهرداری بوده و به همین منظور تاکنون ۲۳ لایحه به شورای شهر فرستاده شده که از بین ۱۷ لایحه مصوب شده است.

وی با اشاره به اینکه، ۲۰۰ حلقه چاه نفت در اهواز وجود دارد، عنوان کرد: بر اساس قانون، شرکت نفت موظف است برای هر حلقه چاه نفت، دو میلیارد تومان به شهرداری عوارض دهد که متاسفانه شرکت نفت این عوارض را پرداخت نمی کند.

شهردار اهواز با تاکید به اینکه، درآمد شهرداری در ۱۰ ماه اول شروع به فعالیتش ۳۱۷ میلیارد تومان بوده که این میزان درآمد نسبت به سال گذشته ۳۳ درصد رشد داشته است، گفت: شهرداری اهواز تا پایان سال جاری ۱۶۲ پروژه را افتتاح خواهد کرد که از این بین ۴۸ پروژه با اعتبار ۴۳ میلیارد تومان در ایام دهه فجر به بهره برداری خواهند رسید.

موسوی با اشاره به آغاز به کار طرح تعریض پل سوم اهواز تصریح کرد: این طرح با اعتبار ۱۰۵ میلیارد ریال به مدت حدود یک سال به ۳۰ متر تغییر خواهد کرد البته این نکته نیز قابل ذکر ایت که تعریض این پل بودن مسدود کردن مسیر آن صورت خواهد گرفت.

وی عنوان کرد: با توجه به نزدیک شدن به سال جدید ستاد نوروزی به منظور آمادگی شهر اهواز  برای میبانی از مسافران نوروزی تشکیل شده است تا بتوانیم در این ایام یک فضای زیبا و بدون آلودگی را به مسافران نشان دهیم./مهر

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری