جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۲
شهرداری به تنهایی نمی تواند معضل آلودگی هوا را رفع کند

استاندار تهران درخصوص درخواست شهرداری تهران مبنی بر واگذاری مسوولیت رفع آلودگی هوای تهران به این سازمان گفت: یک دستگاه و سازمان به تنهایی نمی تواند معضل آلودگی هوا را رفع کند.

Print Friendly, PDF & Email

 

ˈسید حسین هاشمیˈ عصر روز یکشنبه در حاشیه آئین ادای احترام فرمانداران استان تهران و جمعی از معاونین و مدیران استانداری با آرمان های امام راحل در مرقد مطهر بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی افزود: اقدامات شهرداری تهران می تواند در کنار اقدامات سایر دستگاه ها از جمله استانداری تهران در رفع معضل آلودگی هوای تهران راه گشا است.

وی با بیان اینکه، دستگاه های مختلفی از جمله سازمان حفاظت از محیط زیست، وزارت کشور و شهرداری وظیفه مبارزه به آلاینده های زیستی را برعهده دارند، اظهار داشت: البته در صورتی که منابع مالی رفع معضل آلودگی هوای تهران از سوی شهرداری تهران تامین شود ما موافق واگذاری این ماموریت مهم به شهرداری تهران هستیم.

هاشمی در ادامه، از تعامل بسیار مناسب بین شهرداری و استانداری برای حل معضلات پایتخت خبر داد و گفت: پس از ۸ سال درگیری و بروز مسائل و مشکلات بین شهرداری و استانداری این اتفاق بسیار خوبی است و کمک شایانی در پیشبرد کارها خواهد کرد.

استاندار تهران گفت: کمیته ای مشترک از معاون برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری تهران و معاونان استانداری تشکیل شده که در قالب برگزاری جلسات مشترک نسبت به بررسی و رفع مشکلات مختلف شهر تهران اقدام می کنند.

به گفته وی، موضوعاتی نظیر رسیدگی به بحران آلودگی هوای تهران، حفظ حریم شهر تهران و خارج شدن برخی ارگان ها و انبارهای عمومی کالا از محیط شهری پایتخت، جمع آوری خودروهای فرسوده و ارائه خدمات فرهنگی به ساکنان شهرک های حاشیه ای تهران از جمله مسائلی است که در این کمیته مورد تحلیل و رسیدگی خواهد گرفت.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری