جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۲
نشست مشترک شهرداری تهران و استانداری تهران برگزار شد

نشست مشترک شهردار و استاندار تهران با حضور معاونان شهرداری پایتخت و استانداری تهران در شهرداری تهران برگزار شد.

Print Friendly, PDF & Email

 

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی شهرداری تهران، در این نشست که محمد باقر قالیباف و معاونین وی میزبان استاندار تهران بودند، موضوعات مشترک مربوط به شهرداری پایتخت و استانداری تهران مورد بررسی قرار گرفت و راهکارهای اجرایی به منظور حل مشکلات مربوط به شهروندان نیز مطرح شد.

علاوه بر این مسایلی همچون طرح جامع حریم شهر تهران، توسعه حمل و نقل عمومی، جمع آوری متکدیان، یکپارچه سازی دفاتر خدمات الکترونیک و پیشخوان دولت، رسیدگی به مشکلات و معضلات شهرک های اقماری تهران و ساماندهی صنوف و صنایع کوچک مورد بررسی قرار گرفت.

رسیدگی به بحران آلودگی هوای تهران، جمع آوری خودروهای فرسوده، خارج شدن برخی ارگان ها و انبارهای عمومی کالا از محیط شهری پایتخت، ارایه خدمات فرهنگی به ساکنان شهرک های حاشیه ای تهران و مشارکت شهرداری به منظور فرهنگ سازی در زمینه استفاده از آب شرب از دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه بررسی شد.

همچنین مقرر شد تا کمیته ای مشترک از معاون برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری تهران و معاونان استانداری تشکیل شود.

همچنین در این دیدار استاندار تهران ضمن تاکید بر خصوصیات شخصیتی شهردار تهران افزود: شهردار تهران فردی تلاشگر است که خدمات وی چه در زمان ناجا و چه امروز در شهرداری قابل تجلیل است.

سید حسین هاشمی با تبریک ایام دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی ایران افزود: باید در حوزه پدافند غیرعامل و مدیریت بحران میان شهرداری و استانداری تهران همکاری های بیشتر و بهتری صورت گیرد و همچنین با همکاری استانداری برای تامین امنیت مترو تهران تدابیر موثری انجام شود.

وی با تاکید بر لزوم زیبا بودن چهره شهر تهران در سیمای عمومی افزود: از ماموریتهای مشترک در دو نهاد می توان به جمع آوری متکدیان خیابانی شهر تهران اشاره کرد که باید با جدیت و همت طرفین پیگیری شود. همچنین تمامی شهرکهای اقماری استان تهران در معرض مشکلات و معضلات هستند و با اینکه در مواردی حتی پرداختهایی را هم دارند اما در مقابل خدماتی دریافت نمی کنند.

استاندار تهران گفت: از دیگر فعالیتهای مشترکی که می توان بین دو نهاد همکاری متقابل را توسعه بخشد حوزه خدمات الکترونیک و پیشخوان دولت است که باید توسط کمیته کارشناسی خدمات این دو با یکدیگر ادغام و ارایه شود. همچنین در حوزه اصناف لازم است ساماندهی های مورد نیاز صورت پذیرد.

هاشمی با اشاره به مشکلات آلودگی هوا که برای مردم شهر تهران ایجاد شده گفت: اقداماتی خوبی از سوی شهرداری تهران صورت گرفته اما می توان با تلاش بیشتر تاثیر اقدامات انجام شده را افزایش داد که از آن جمله تعیین تکلیف خودروها و حدود ۸۶۰۰ تاکسی های فرسوده است و یا تست اتوبوس ها و توسعه اتوبوسرانی برقی در سطح شهر را می توان نام برد که البته دولت در این حوزه ها آمادگی حمایت از شهرداری تهران را دارد.

استاندار تهران با توجه به ظرفیتهای شهرداریها در ارتباط با مردم افزود: همگی می دانیم یکی از مشکلات مردم تهران در سال آینده مشکل آب شرب است که حدود ۵۰ میلیون متر مکعب کمبود آب فقط با صرفه جویی در سطح گسترده جبران می شود در نتیجه همکاری شهرداری در اطلاع رسانی گسترده به مردم می تواند کمک موثری در این راه باشد.

هاشمی در پایان ضمن اشاره به لزوم برگزاری جلسات تخصصی بین معاونین استاندار و شهردار تهران نسبت بر همکاری متقابل بین این دو نهاد و برداشتن فاصله ها تاکید کرد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری