جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۲
سیاست قطع کمک‎های دولتی مشکلاتی را برای شهرداری‎ها به وجود آورد

عضو شورای شهر گرگان گفت: سیاست قطع کمک‎های دولتی که بدون در نظر گرفتن منابع درآمدی جایگزین صورت گرفت مشکلات عدیده‎ای را برای شهرداری‎ها به وجود آورد.

Print Friendly, PDF & Email

زهرا نورا امشب در پنجاه و پنجمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر گرگان با بیان اینکه دهه مبارک فجر مظهر و ایثار و وحدت مردم ایران اسلامی است، اظهار داشت: وظیفه آحاد ملت ایران است که این ایام مبارک که با فداکاری و ایثار شهدای والامقام به دست آمده است را با شکوه هرچه بیشتر گرامی بداریم.

نورا تاکید کرد: مردم در این سال‎ها با حضور باشکوه و باصلابت خود در رویدادهای مهم انقلاب و با اعلام پشتیبانی خود از آرمان‎های امام و انقلاب و گوش‎ به فرمان بودن رهبری عزیز باعث استوار ماندن انقلاب اسلامی ایران شدند و مردم اسلامی ایران با پشتیبانی از رهبر معظم انقلاب باعث شدند تا ایران اسلامی امروز در منطقه و در دنیا دارای عزت و قدرت فراوانی باشد.

عضو شورای اسلامی شهر گرگان خاطرنشان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران نیز شهرداری‎‎ها و قوانین و مقررات در این حوزه باعث پیشرفت نظام و ایجاد نظم بیشتر در حوزه مدیریت شهری شدند.

نورا تاکید کرد: اما متاسفانه شهرداری‎ها به صورت عمده فاقد برنامه‎های بلندمدت و دوراندیش برای شهر و شهرداری بوده‎اند و تنها در چند سال اخیر است که به تنظیم برنامه‎های پنج ساله برای بعضی از شهرها اقدام شده است.

وی افزود: برنامه‎ریزی شهری در ایران در گذشته و حال موید آن است که بیشتر حالت روزمرگی به رفتار مدیریت شهری حاکم است.

ایجاد پروژه‎های مختلف راه درآمد پایدار برای شهرداری است

عضو شورای اسلامی شهر گرگان تصریح کرد: وظایف مدیریت شهری نباید تنها به توسعه زیرساخت‎های شهری و ارائه خدمات محدود شود بلکه رفع موانع رشد اقتصادی، شناخت فرصت‎ها، مزیت‎های اقتصادی شهر و دستیابی به افق روشن آینده اقتصادی از موضوعات مهمی است که باید به آن پرداخته شود.

نورا بیان کرد: سیاست قطع کمک‎های دولتی که بدون در نظر گرفتن منابع درآمدی جایگزین صورت گرفت مشکلات عدیده‎ای را برای شهرداری‎ها به وجود آورد.

وی افزود: یکی از راه‎های عدم تحقق درآمد شهرداری‎ها نداشتن شناخت صحیح در تامین منابع درآمدی است که در این چند ساله اخیر راحت‎ترین راه کسب درآمد بالابردن نرخ عوارض بوده است.

نورا گفت: باید علاوه بر این موضوع به فکر راه‎های دیگری برای کسب درآمد برای شهرداری‎ها نیز باشیم و اگر قرار است پیاده کردن پروژه‎های مختلف شهری با بالا بردن نرخ عوارض انجام شود آنها را تعطیل کنیم بهتر است.

وی در پایان ابراز داشت: یکی از راهکارهای درآمدی شهرداری می‎تواند ایجاد پروژه‎هایی باشد که با کمک بخش خصوصی در ایجاد پروژه‎ها سرمایه‎گذاری شود که این راه ضمن بالا بردن سقف اشتغال شهری به درآمدهای پایدار شهرداری نیز کمک خواهد کرد./فارس

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری