جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۲
مدیریت نمایشگاه ها به شهرداری بوشهر واگذار شود

معاون اجرایی و خدمات شهری شهردار بوشهر گفت: با همکاری مسوولان استان مدیریت برگزاری نمایشگاه ها به شهرداری ها واگذار شود.

Print Friendly, PDF & Email

 

به گزارش ایرنا، رحیم جمالی روز شنبه در نشست با اعضای ستاد تسیهلات سفر استان بوشهر افزود: واگذاری مدیریت نمایشگاه ها به شهرداری ها سبب می شود بخشی از هزینه های شهرداری ها جبران شود و امیدواریم با توجه به این مساله مسوولان همکاری لازم را در این زمینه داشته باشند.

وی با تاکید بر حمایت از شهرداری ها اضافه کرد: نظارت ها نیز از سوی سازمان های متولی انجام شود.

جمالی با اشاره به در پیش بودن نوروز یادآورشد: در ایام نوروز به دلیل بالابودن هزینه های اسکان در مراکز اقامتی، مسافران بیشتر تمایل دارند در فضاهای عمومی اسکان پیدا کنند و متولی این فضاها نیز به نوعی شهرداری ها هستند.

معاون شهردار بوشهر گفت: مدیریت و ایمنی فضاهای شهری دغدغه شهرداران است و این که فضاهایی که مورد استفاده مسافران قرار گیرد ممکن است تخریب و یا دچار آسیب شود و انتظار داریم دستگاه های دیگر برای جلویگری از این امر با شهرداری همکاری و هماهنگی داشته باشند.

وی ادامه داد: چادرهایی که توسط شهرداری برای کمپ های نوروزی تامین می شود گران هستند و هر چادر بین سه تا چهارمیلیونریال قیمت دارد.

جمالی اضافه کرد: خرید چادر برای شهرداری مقرون به صرفه نیست و دستگاه ها همکاری کنند و این چادرها در ایام نوروز به صورت اجاره ای در اختیار شهرداری ها قرار دهند.

معاون شهردار بوشهر گفت: محل اصلی کمپ اسکان مسافران نوروزی در شهر بوشهر دو سال است که به محل تجهیز کارگاه تبدیل شده است و امیداریم در روزهای باقی مانده به پایان سال برای تخلیه این کمپ اقدام شود تا بتوانیم در نوروز از این فضا برای اسکان مناسب مسافران استفاده کنیم.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر نیز در این نشست گفت: از آنجا که در سال های گذشته همه فعالیت ها برای خدمت رسانی به مسافران متمرکز شده بود نتوانستیم در نظارت بخوبی عمل کنیم.

محمدصادق هاشمی افزود: یکی از مشکلات موجود برای نظارت مناسب در ایام نورز کمبود نیروی انسانی است و در صورت تامین نیروی کافی و منابع مالی لازم می توانیم عملکرد بهتری در این ایام داشته باشیم.

وی با بیان این که کمیته بهداشت و درمان ستاد تسهیلات سفر فعال شده است، اظهارکرد: واگذاری بسیاری از فعالیت ها از جمله نظارت در ایام نوروز به بخش خصوصی باعث می شود خدمات رسانی به مسافران و شهروندان با کیفیت و کمیت بالاتری انجام شود.

هاشمی ادامه داد: استان بوشهر در پنج ماه از سال آب و هوای مطلوبی دارد و برای جذب مسافر نباید فقط به ایام عید بسنده کنیم و در طول سال با برپایی جشنواره ها و معرفی مناسب قابلیت ها و جاذبه های استان، زمینه حضور گردشگر و رونق صنعت گردشگری را در همه ماه های سال فراهم کنیم.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری