جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۲
شهرداری تبریز بهسازی مقبره‌الشعرا را بر عهده گرفت
شهردار تبریز از تحویل قطعی مجموعه‌ی تاریخی فرهنگی مقبره‌الشعراء به شهرداری و از آغاز مطالعات اجرایی و عملی طرح بهسازی و ساماندهی این مجموعه در اسرع وقت خبر داد.   به گزارش ...

شهردار تبریز از تحویل قطعی مجموعه‌ی تاریخی فرهنگی مقبره‌الشعراء به شهرداری و از آغاز مطالعات اجرایی و عملی طرح بهسازی و ساماندهی این مجموعه در اسرع وقت خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی آذربایجان‌شرقی، «صادق نجفی» در بازدید از وضعیت مجموعه‌ی تاریخی مقبره‌الشعراء خاطرنشان کرد: با واگذاری مجموعه‌ی فرهنگی، ادبی و تاریخی مقبره‌الشعراء به شهرداری، روند بهسازی، مناسب‌سازی و زیباسازی این مجموعه‌ی بی‌نظیر که طی سال‌های اخیر به عللی متوقف شده و یا با کندی پیش می‌رفت توسط مدیریت شهری و به شکلی ضربتی و با اولویت، تداوم می‌یابد.

 

وی با تأکید بر این که برای تسریع در روند احیاء و بازسازی مقبره‌الشعراء اعتبارات ویژه و قابل توجهی از سوی شهرداری تبریز تخصیص می‌یابد، گفت: تلاش مدیریت شهری تبریز بر این است که این پروژه‌ی بزرگ و مهم فرهنگی و تاریخی را که به یکی از دغدغه‌ها و مطالبات جدی شهروندان تبریزی تبدیل شده است در مدت زمان یکسال بازسازی و برای استفاده‌ی عموم شهروندان و گردشگران داخلی و خارجی آماده‌سازی کند.

 

شهردار تبریز با تأکید بر اینکه در دهه‌ی فجر امسال شهرداری محور شکوه آئین‌های این ایام است در ادامه از تمهیدات گسترده‌ی این مجموعه برای گرامی‌داشت هرچه باشکوه ایام‌الله دهه‌ی فجر امسال خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی آذربایجان‌شرقی، «صادق نجفی» افزود: شهرداری تبریز همانند سال‌های پیش و در راستای بزرگداشت ایام‌الله دهه‌ی مبارکه فجر بعنوان روزهای برگزاری جشن‌های استقلال و پیروزی ملت ایران در برابر طاغوت، برنامه‌ریزی کلان و جامعی برای گرامی‌داشت این ایام انجام داده و امسال مشارکت جدی و موثری در برگزاری آئین‌های ویژه این روزها با دیگر نهادها و سازمانها دارد.

 

وی با بیان اینکه مسئولیت کمیته‌ی تزئین و فضاسازی ستاد بزرگداشت دهه‌ی فجر انقلاب اسلامی برعهده شهرداری تبریز است، خاطرنشان کرد: فضاسازی محیط شهری با نصب پرچم‌های سه رنگ جمهوری اسلامی ایران در میادین و معابر شهری، پرچم‌های رنگی حاوی شعارهای انقلابی، چراغانی و تزئین معابر و محلات، پاکسازی و تنطیف خیابان‌ها و معابر اصلی و مرکزی شهر، برگزاری ده‌ها برنامه‌ی بزرگ و کوچک فرهنگی، هنری، مشارکت در برگزاری برنامه‌های ویژه این ایام با نهادها و سازمان‌های استانی و شهری، برگزاری مسابقات و همایش‌های فرهنگی و ورزشی برای خانواده‌ها و جوانان بمناسبت این ایام و ده‌ها برنامه‌ی دیگر از برنامه‌های شهرداری تبریز است.

 

شهردار تبریز با اشاره به مهم‌ترین برنامه‌های شهرداری در دهه‌ی فجر اظهار کرد: در کنار اجرای برنامه‌های فرهنگی، هنری ویژه‌ی دهه‌ی فجر، شهرداری تبریز مهم‌ترین و اصلی‌ترین بخش خدمت‌رسانی و برنامه‌های اجرایی خود را معطوف افتتاح و بهره‌برداری ده‌ها طرح و پروژه عمرانی، خدماتی، فرهنگی و رفاهی می‌کند.

 

نجفی با بیان اینکه ناوگان اتوبوسرانی شرکت واحد شهرداری تبریز در روز ۲۲ بهمن نسبت به ارائه‌ی خدمات به شهروندان اقدام می‌کند، خاطرنشان کرد: بمنظور دسترسی به ناوگان حمل و نقل عمومی و رفاه حال شهروندان تبریزی، اتوبوس‌های شرکت واحد برای حضور شهروندان در راهپیمایی ۲۲ بهمن در مسیرهای تعیین شده به ارائه‌ی خدمات و انتقال راهپیمایان اقدام می‌کنند.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری