جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۲
دسترسی عموم کار‌شناسان به اسناد و ضوابط نظام فنی و اجرایی امکان پذیر شد

از آنجا که نظام فنی و اجرایی شهرداری تهران نظامنامه‌ای مختص ساخت و ساز در محیط‌های شهری است، می‌تواند در سایر کلانشهر‌ها و شهرهای بزرگ کشور نیز پیاده سازی و اجرا شود.

Print Friendly, PDF & Email

ایلنا: تاکنون بیش از ۳۰ ضابطه و دستورالعمل مختلف از نظام فنی و اجرایی شهرداری تهران تدوین، ابلاغ و اجرایی شده است.

به گزارش ایلنا، دبیر شورای عالی فنی شهرداری تهران ضمن اعلام خبر فوق افزود: از ابتدای سال ۱۳۹۰ که بررسی پیش نویس سند راهبردی نظام فنی و اجرایی شهرداری تهران در این شورا آغاز شد، فعالیت برای تدوین اسناد و ضوابط متناسب با ماهیت پروژه‌های عمرانی در شهر تهران در دستور کار قرار گرفت و به این ترتیب بیش از ۳۰ ضابطه و دستورالعمل مختلف تدوین، ابلاغ و اجرایی شد.

منصور نویریان با بیان آنکه هم اکنون نزدیک به ۳۰ دستورالعمل و ضابطه دیگر در کار گروه‌های تخصصی و کمیته کار‌شناسی فنی و عمرانی شورای عالی فنی در حال بررسی و تدوین است، از پیشرفت قابل ملاحظه روند ارزیابی و آماده سازی این اسناد خبر داد.

وی همچنین افزود: با تشکیل کمیته‌های کار‌شناسی حمل و نقل و ترافیک، خدمات شهری، معماری و شهر سازی و مالی و اداری، امید می‌رود سال آینده شاهد گسترش نظام فنی و اجرایی در حوزه‌های یاد شده نیز باشیم.

نویریان با اشاره به انتشار ضوابط و دستورالعمل‌های نظام فنی و اجرایی در پرتال معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، از قابلیت دسترسی عموم کار‌شناسان به مجموعه اسناد تدوین شده خبر داد و گفت: این ضوابط می‌تواند به راحتی مورد استفاده مشاوران، پیمانکاران و تولید کنندگان مصالح ساختمانی قرار گیرد.

به گفته دبیر شورای عالی فنی، از آنجا که نظام فنی و اجرایی شهرداری تهران نظامنامه‌ای مختص ساخت و ساز در محیط‌های شهری است، می‌تواند در سایر کلانشهر‌ها و شهرهای بزرگ کشور نیز پیاده سازی و اجرا شود.

گفتنی است اسناد و ضوابط تدوین شده نظام فنی و اجرایی شهرداری تهران از اوایل بهمن ماه در پرتال معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران به آدرس www.omrani.tehran.ir  بارگذاری شده و قابل دسترسی است.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری