جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۲
پیمانکاران شهرداری اردبیل ‌در حوزه رفت‌و‌روب در حق کارگران اجحاف می‌کنند‌

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری شورای شهر اردبیل گفت: برخلاف قانون کار با دریافت کمترین حقوق در حق کارگران حجمی شهرداری ظلم روا شده و حق و حقوق آنها نادیده گرفته می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email

علی هدایتی عصر امروز در جلسه شورای شهر اردبیل اظهار داشت:‌ در قانون پیش‌بینی نشده که رئیس و اعضای هیئت رئیسه برای نطق پیش از دستور عضوی از شورای شهر اقدام آنالیزی به راه‌ اندازند و بخواهند نقاط ضعف و قوت اظهارات اعضای شورای شهر که برخاسته از نیاز و درخواست هموطنان و شهروندان است، ایراد و اشکالی وارد کرده و در مقام پاسخگویی برای این اظهار گله‌مندی‌ها باشند.

وی تصریح کرد: بنده سال‌هاست که در حوزه حق و حقوق مربوط به کارگران در عرصه خدمت‌رسانی حاضر هستم و به عینه مشاهده می‌کنم که پیمانکاران شهرداری به ویژه در حوزه رفت و روب در حق کارگران اجحاف می‌کنند و در حالی که حداقل حقوق کارگر ۴۹۰ هزار تومان تعیین شده برای آنها ۴۰۰ هزار تومان پرداخت می‌کنند.

هدایتی در ادامه سخنان خود خاطر نشان کرد: این ظلمی که به کارگران حجمی روا می‌شود به هیچ عنوان قابل قبول و گذشت نیست و بنده به جد از شهردار می‌خواهم در این زمینه ورود پیدا کرده و اجازه ندهد برخی از پیمانکاران حق و حقوق این کارگران را نادیده گرفته و یا زایل کنند.

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری شورای شهر اردبیل در ادامه سخنان خود با دفاع از آرم جدید طراحی شده برای شهرداری اردبیل توسط هنرمند برجسته استان حسام حسن‌زاده اضافه کرد: شهرداری مسابقه‌ای را برگزار کرده و طرحی را از بین طرح‌های متنوع ارسال شده برگزیده و طراح این آرم انتظار دارد که زحمت او در یک نقطه‌ای تجلی پیدا کند به طوریکه ما از شهردار انتظار داریم در به کارگیری آرم جدید شهرداری که در آن نمادی از گنبد الله‌ الله به تصویر کشیده شده، استفاده کنند.

آرم جدید شهرداری اردبیل محدودیت چاپ و سه بعدی ندارد

سخنگوی شورای شهر اردبیل در ادامه این جلسه بیان کرد: آرم طراحی شده برای شهرداری اردبیل توسط هنرمند اردبیلی حسن‌زاده دارای شاخصه‌های ممتازی است که از جمله آن می‌توان محدود نبودن اقدام چاپی، برجسته‌سازی نماد فرهنگی و تاریخی شهر اردبیل یعنی گنبد الله الله و قابلیت سه بعدی شدن این آرم جدید است که با حال و هوای مذهبی و معنوی نیز مطابقت داشته و افق توسعه شهر اردبیل را به نمایش می‌گذارد.

محمد فیضی ادامه داد:‌ هنرمند اردبیلی این طراحی را با ظرافت خاص و نگاه فنی انجام داده به طوریکه همین طرح را به عنوان طرح منتخب خود در دفاع از پایان‌نامه مورد استفاده قرار داده و با نمره ۱۹ قبول شده است.

وی گفت: ‌آرم فعلی شهرداری اردبیل هم محدودیت چاپ داشته و هم در اندازه‌های مختلف نمی‌توان از آن استفاده کرد و در کنار آن به مرور زمان طراحی سابق جایگاه خود را از دست داده و نیازمند یک طرح جدید هستیم که امیدواریم در این زمینه با نظر اعضای شورای شهر این آرم جدید مورد توجه قرار گیرد.

فیضی افزود: در طراحی آرم جدید شهرداری مباحث فنی، زیباشناسی، مخاطب‌شناسی، بومی‌گرایی مد نظر قرار گرفته و حتی جایزه این مسابقه به برندگان اهدا شده و دیگر عیب است که بخواهیم طرح منتخب را مورد توجه قرار نداده و یا نادیده بگیریم./فارس

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری