جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۲
ساماندهی ترافیک،انتقال صنوف مزاحم و مکانیزه کردن حمل زباله اولویت های شهرداری دزفول

شهردار دزفول در نخستین نشست خبری خود پس از ۳۳ روز کاری در این سمت به تشریح برنامه ها و اولویت های کاری این شهرداری پرداخت.

Print Friendly, PDF & Email

 

به گزارش روز پنج شنبه ایرنا ˈمحمدرضا کرمی نژادˈ ساماندهی ترافیک شهری با اجرای طرح کارشناسی ، انتقال صنوف مزاحم از هسته ای مرکز به بیرون از شهر و مکانیزه کردن حمل زباله را از جمله برنامه های اولویت دار این شهرداری عنوان کرد.

وی گفت:با اجرای طرح های جدید شهری ۲۷ گره ترافیکی این شهر باز شده ضمن اینکه شهرداری در این راستا مطالعات جامعی را انجام داده است.

وی ابراز امیدواری کرد نتیجه این مطالعات موجب سهولت در آمد و شد شهروندان به هسته مرکزی شهر دزفول منجر شود.

کرمی نژاد میدان فتح المبین را یکی از گره های ترافیکی دزفول عنوان کرد که شهرداری دزفول در نظر دارد یک پل طبقاتی روگذر برای باز شدن این گره ترافیکی در این محل احداث کند.

شهردار دزفول گفت:احداث پل ششم دزفول ازدیگر برنامه های شهرداری است که جنب پل قدیم و با ارتفاعی کمتر از پل قدیم با طراحی سنتی احداث خواهد شد تا تردد شهروندان آسان تر شود.

کرمی نژاد افزود:اجرای رینگ جنوبی از جاده صفی آباد تا پل غدیر ،طراحی رینگ شرقی از مدرس تا پارک دولت برای حل مشکل ترافیکی جاده سردشت و تعریض جاده محمد بن جعفر از دیگر طرحهای شهرداری دزفول می باشد.

وی اظهار داشت:برای زیباسازی منظر ورودی شهر دزفول ،کارگاه های مزاحم و ضایعاتی های جاده صفی آباد نیز به محلی اختصاص یافته به وسعت ۴۰ هکتار منتقل می شوند ضمن اینکه ساماندهی وانت بارها،جرثقیل ها و تابلوهای شهری نیز آغاز شده است.

کرمی نژاد زیبا سازی منظر شهری از جمله هرس درختان سطح شهر،رنگ آمیزی جداول،روشنایی و تزیین میادین وخیابان ها برای ورود به دهه فجر ونوروز با هزینه سنگین را از دیگر فعالیت های شهرداری دزفول برشمرد و گفت: ۶۰درصد عملیات جمع آوری زباله در دزفول به صورت مکانیزه بوده که تلاش می شود تا پایان امسال این رقم به ۱۰۰درصد افزایش یابد.

شهردار دزفول با اشاره به دیگر برنامه های شهرداری دزفول گفت:پارک لاله با وسعت ۳/۹۱ هکتار از منابع طبیعی تحویل گرفته شده که طراحی مناسبی برای این پارک جنگلی صورت گیرد و از فضای این پارک به نحو مطلوبتری استفاده شود.

وی افزود:در زمین باغ فلاحت نیز یک بوستان خانواده احداث می شود همچنین نوسازی میدان شیخ انصاری با اعتباری افزون بر ۲۰ میلیارد ریال نیز در برنامه شهرداری دزفول قرار دارد که در آینده نزدیک انجام می شود.

شهردار دزفول گفت:ساماندهی کمپ های نوروزی برای مسافران و طراحی جدید پارک رعنا از دیگر فعالیت های شهرداری است که در روزهای اخیر انجام شده است.

کرمی نژاد با اشاره به سرمایه گذاری شهرداری دزفول افزود:با همکاری صندوق عسکریه سرمایه گذاری در خصوص احداث چهار هایپر مارکت در جاده صفی آباد،جاده محمدبن جعفر،میدان مادر و ابتدای فرهنگیان انجام می شود.

وی اظهار داشت:احداث کشتارگاه صنعتی و بازارچه مخصوص عرضه مرغ و ماهی از دیگر برنامه های شهرداری دزفول می باشد.

شهردار دزفول با اشاره به وضعیت نامناسب آسفالت خیابان های این شهر و تایید گله مندی شهروندان از این بابت گفت:شهرداری دزفول می بایست سالانه ۳۰۰ هزار متر مربع آسفالت کاری انجام دهد که به دلایل مختلف از جمله گرانی قیر و مصالح این امر در سالهای گذشته محقق نشد و وضعیت خیابانهای این شهر اکنون با اجرای طرح فاضلاب به شدت آسیب دیده است.

وی با اشاره به اجرای پروژه فاضلاب دزفول گفت:این پروژه حدود ۳۵درصد پیشرفت داشته ونیازمند همیاری است ضمن اینکه وضعیت آسفالت مناطقی که توسط پیمانکار طرف قرار داد طرح فاضلاب صورت می گیرد نیز مناسب نبوده و نارضایتی شهروندان را به دنبال داشته است.

شهردار دزفول در خصوص زمین های منطقه گاومیش آباد شرقی خارج از محدوده شهرک که هنوز تغییر کاربری نشده و مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد کرده اند گفت:منطقه پیام نور و گاومیش آباد شرقی با این مشکل مواجه بودند که با پیگیری انجام شده مشکل منطقه پیام نور رفع شده و شهروندان می توانند پروانه ساخت خود را بگیرند ضمن اینکه مشکل زمین های گاومیش آباد شرقی نیز در مرحله بعدی و در آینده نزدیک رفع خواهد شد.

کرمی نژاد افزود:برای تجهیز آتش نشانی دزفول نیز اقداماتی صورت گرفته وتا ۲۰ روز آینده دو ماشین پیشرو خریداری خواهد شد و تجهیزاتی از قبیل کپسول وغریق را خریداری خواهیم کرد اما آتش نشانی دزفول از داشتن نردبان بلند برای کمک رسانی به آپارتمان های بیش از چهار طبقه محروم است که باید در این مورد اقدام شود.

وی در ادامه از تکمیل طرح های نیمه تمام و در دست اجرای شهرداری از جمله پروژه قائم و پارکینگ طبقاتی و دیگر طرح های عمرانی و خدماتی خبر داد و گفت: شهرداری این طرح ها را تا بهره برداری کامل دنبال می کند.

وی بدهی شهرداری دزفول را بین ۵۰۰ تا ۵۵۰ میلیارد ریال عنوان کرد و از شهروندان خواست با پرداخت عوارض ، شهرداری دزفول را در انجام وظیفه و خدمات رسانی مطلوب یاری کنند.

وی از خبرنگاران و اصحاب رسانه نیز خواست با تشویق مردم به پرداخت عوارض شهرداری که برای هر واحد مسکونی و تجاری رقم ناچیزی در سال است ،شهرداری را در راستای عمران شهری و ارتقای سطح خدمات یاری کنند.

کرمی نژاد گفت:شهرداری دزفول در خصوص برنامه های نرم افزاری نیز اقداماتی انجام داده و بزودی طرح درخواست پروانه ساختمانی از طریق اینترنت و بدون نیاز به مراجعه حضوری در شهرداری اجرایی می شود.

شهردار دزفول همچنین در این نشست در خصوص ترویج ورزش همگانی و سالم بین خانواده ها اعلام آمادگی کرد و گفت: برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی به صورت هفتگی نیز در دستور کار این شهرداری قرار دارد.

وی همچنین از راه اندازی ایستگاه دوچرخه در چند نقطه شهر دزفول به منظور کاهش بار ترافیک هسته مرکزی شهر و تشویق شهروندان به استفاده از دوچرخه خبر داد.

کرمی نژاد در این نشست به تشریح برنامه های شهرداری دزفول در دهه فجر پرداخت و گفت:در دهه فجر پیست دوچرخه سواری ویژه بانوان در پارک بعثت افتتاح می شود.

Print Friendly, PDF & Email
برچسب ها : ,
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری