جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۸ بهمن ۱۳۹۲
بازدیدهای مستمر از شهرداری‌های معین شهر قم

مدیر مرکز پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری قم از بازدیدهای مستمر از شهرداری‌های معین شهر قم با توجه به تاکیدات شهردار قم خبر داد.

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش سایت خبری شهرداریها به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، علی‌اکبر رحیمی با اشاره به بازدید از سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران گفت: جمعی از اعضای شورای راهبردی مدیریت بحران شهرداری قم، مدیر بحران شهرداری قم و جمعی از کارشناسان تحت امر مدیریت بحران به همراه شهرداران مناطق از شهرداری منطقه ۲۰ تهران و سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران بازدید کردند.

وی ادامه داد: این بازدید به مدت هشت ساعت به طول انجامید و طی آن از تجارب سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران استفاده شد و تبادل اطلاعات در زمینه امکانات و تجهیزات مورد نیاز برای امدادرسانی در مواقع لزوم صورت گرفت.

مدیر مرکز پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری قم با بیان اینکه هر شهری از تعدادی معین برخوردار است که در هنگام وقوع حادثه به آن شهر کمک می‌کنند، گفت: مناطق ۲۰ و ۲۱ شهرداری تهران به عنوان معین شهر قم در مواقع بروز رخداد هستند.

وی خاطرنشان کرد: این بازدید اطلاعات موثری در راستای شناسایی تجهیزات و توانمندی‌های مناطق مذکور برای مدیران شهری داشت بنابراین مقرر شد این بازدیدها به صورت مستمر از سوی شهرداری تهران و قم صورت بگیرد تا تجارب ارزشمند طرفین در راستای کمک‌رسانی به مردم، مورد استفاده قرار گیرد.

رحیمی عنوان کرد: استان‌های مرکزی، اصفهان و سمنان نیز از دیگر معین‌های شهر قم هستند که با توجه به تاکیدات شهردار قم در راستای شناسایی توانمندی‌های طرفین و آشنایی با گلوگاه‌ها و نقاط حادثه‌خیز شهرها این بازدیدها در اولویت کاری قرار گرفته و ادامه پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه شرکت‌کنندگان در این بازدید در جریان کامل طرح دوام (داوطلبان واکنش اضطرار محله) قرار گرفتند، گفت: بر اساس این طرح در هنگام وقوع رویداد نخستین افرادی که می‌توانند به افراد آسیب‌دیده کمک کنند مردم هستند بنابراین در قالب تیم‌هایی آموزش‌های علمی و عملی را فرا می‌گیرند تا امدادرسانی صحیح داشته باشند.

مدیر مرکز پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری قم یادآور شد: در این بازدید از بخش مانیتورینگ سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران نیز بازدید صورت گرفت.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری