جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۲
تصویب بودجه ۲ هزار و ۴۵۹ میلیارد تومانی شهرداری شیراز برای سال آینده

سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: بودجه خالص شهرداری شیراز در سال ۹۳ با ۴۲ درصد افزایش به ۲ هزار و ۴۵۹ میلیارد تومان رسیده است.

Print Friendly, PDF & Email

زین العابدین عرب امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در سال ۹۲ بودجه خالص شهرداری شیراز یک هزار و ۶۵۳ میلیارد تومان بوده است، اظهار کرد: در سال ۹۳ بودجه پیشنهادی با ۴۲ درصد رشد به ۲ هزار و ۴۵۹ میلیارد تومان رسیده است.

وی با بیان اینکه ۸۵٫۳۲ درصد بودجه شهرداری شیراز عمرانی است، افزود: علاوه بر آن ۴ درصد بودجه ۹۳  اداری، ۱۱٫۲ درصد وظایف عمومی شهرداری، ۱۴٫۶۸ درصد بودجه جاری شهرداری شیراز است.

عرب خاطرنشان کرد: تکمیل ۱۲۰ پروژه نیمه تمام، توجه ویژه به مراکز فرهنگی ورزشی به تعداد ۴۵  پروژه، توجه به معضل ترافیک برای ایجاد تقاطع غیر هم سطح حدود ۱۳ پروژه، خرید اتوبوس، تکمیل خط یک و اجرای خط ۲ قطار شهری، توجه ویژه به مناطق محروم سطح شهر و زیبا سازی شهر از شاخصهای اصلی بودجه ۹۳ است.

سخنگوی شورای شهر شیراز از پیشنهاد ۸۵ میلیارد تومانی بودجه برای پروژه‌های فضای سبز این شهر خبر داد و افزود: این بودجه در قالب پارک ۵۸۰ هکتاری دراک، پارک ۵۰ هکتاری حسینی الهاشمی، پارک ۷ هکتاری نصرآباد، پارک ۱۰ هکتاری رحمت و جنگل‌کاری ارتفاعات شهرک گلستان  هزینه می‌شود.

وی با بیان اینکه از شاخص‌های بودجه شهرداری شیراز بحث فرهنگی و ایجاد زیر ساخت‌های مناسب فرهنگی است افزود: در شاخص بودجه ۱۳ درصد برای بحث فرهنگ در نظر گرفته شده است.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه بافت فرسوده شهر از جمله مسائل مهم بوده که  باید به آن توجه شود، گفت: این مسئله که هر سال تقاطع چند سطحی احداث کنیم اما به بافت فرسوده شهر بی‌توجه باشیم درست نیست.

نرده کشی و جدا سازی خیابان‌های شیراز در راستای مصوبات شورای ترافیک بوده است

عرب با اشاره به جلسه هم‌اندیشی شب گذشته شورای شهر شیراز در راستای برنامه طرح ترافیک، خاطر نشان کرد:  در این جلسه اعلام شد که تمام اقدامات شهرداری شیراز در راستای اجرای طرح ترافیک بر اساس مصوبات شورای ترافیک فارس و ابلاغ وزیر کشور بوده و هرگونه اقدام در راستای اصلاح و اجرای مصوبات مذکور موکول و منوط به تصویب مرجع فوق و ابلاغ آن است.

وی با بیان اینکه افزایش ناوگان عمومی حمل و نقل به پای افزایش خودروها نمی رسد، افزود: ناوگان اتوبوسرانی در صورتی افزایش می‌یابد که افزایش تقاضا باشد نه اینکه اتوبوس‌ها بدون مسافر بمانند.

عرب با بیان اینکه خیابان‌های اصلی شیراز مانند زند و طالقانی را نمی‌توان عریض‌تر کرد، گفت: اجرای طرح ترافیک در آینده‌ای دور یا نزدیک در شهر شیراز الزامی است.

سخنگوی شورای شهر شیراز به بعضی از طرح‌ها و موارد در دست بررسی در کمیسیون‌های مختلف این شورا اشاره کرد و افزود: در راستای توسعه زیر ساخت‌های فرهنگی در هریک از مناطق شهرداری معاونت یا مدیریت فرهنگی تشکیل ‌می‌شود.

وی از تشکیل کمیته ۶ گانه فرهنگی خبر داد و گفت: پیشنهاد شده که با نظارت فرهنگی شهرداری ورزشگاه‌ها به صورت خودگردان اداره شده و در اختیار مردم محله‌ها قرار گیرد.

عضو شورای شهر شیراز با بیان اینکه کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست طرح ساماندهی مطب پزشکان ، آبراه‌های اطراف شهر و معتادان پر خطر را در دست بررسی دارد، افزود: حمایت بخش‌های خصوصی در حوزه گردشگری و صنایع دستی و پیشنهاد طرح مدیریت گردشگری در کمیسیون گردشکری شورا در حال بررسی است.

عرب خاطر نشان کرد: ایجاد معاونت اقتصادی در ساختار شهرداری شیراز نیز پیشنهاد شده که عمده فعالیت آن در حوزه سرمایه گذاری است.

پرداخت ۳۰ میلیون تومان به ازای هر برد تیم فجر شهید سپاسی

وی گفت: در راستای حمایت از تیم فوتبال فجر سپاسی و نگه داشتن این تیم در لیگ برتر باشگاه‌های کشور مصوبه شورا مبنی بر این است که در طرحی تشویقی به ازای هر برد ۳۰ میلیون تومان به اعضای تیم و کادر فنی پرداخت کند.

عضو شورای شهر شیراز با بیان اینکه این مصوبه تا پایان فصل اعتبار داشته و برای بعد از آن تصمیمی گرفته نشده است، افزود: نباید متولی ورزش شهر نهادهای کوچک باشند و تمام مسئولان شهر باید کمک کرده تا گرفتاری مالی این تیم تمام شود./تسنیم

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری