جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۲
شهرداری ها و دهیاری های خراسان شمالی ۲۰۸ میلیارد ریال بودجه گرفتند

معاون ارزش افزوده اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی گفت: در ۱۰ ماه امسال ۲۰۸ میلیارد و ۹۸۰ میلیون ریال اعتبار از محل عوارض مالیات بر ارزش افزوده به حساب شهرداری ها و دهیاری های استان واریز شد.

Print Friendly, PDF & Email

 

ˈیوسف یعقوب نژادˈ عصر یکشنبه در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار کرد: ۱۲۰ میلیارد ریال از اعتبارات این بخش به حساب شهرداری های هجده گانه استان و مابقی نیز به حساب دهیاریها واریز شده است.

وی اضافه کرد: میزان اعتبار تخصیصی از محل درآمد ناشی از عوارض مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری ها و دهیاری های استان در ۱۰ ماه امسال به نسبت مدت مشابه سال قبل حدود ۲٫۵ برابر رشد داشته است.

وی میزان اعتبار تخصیصی از این محل در مدت مشابه سال قبل را حدود ۸۸ میلیارد ریال عنوان کرد.

معاون اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی سهم شهرداری بجنورد از محل اعتبار ارزش افزوده را حدود ۷۲ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: در مجموع شهرداری بجنورد و دهیاری های این شهرستان ۱۲۱ میلیارد ریال از اعتبار این بخش را دریافت کردند.

یعقوب نژاد گفت: طبق قانون درآمد ناشی از عوارض مالیات بر ارزش افزوده دریافتی از هر شهرستان باید به حساب شهرداری ها و دهیاری های همان شهرستان واریز شود و طبق این قانون سهم شهرستان بجنورد بیش از نیمی از این درآمد بوده است.

وی اضافه کرد: رونوشت فیش های واریزی اعتبار درآمدهای ناشی از عوارض مالیات بر ارزش افزوده در اختیار استانداری خراسان شمالی قرار گرفته است.

این مسوول اظهار کرد: اداره کل امور مالیاتی هیچگونه توصیه و یا نظارتی بر هزینه کرد اعتبار مالیات بر ارزش افزوده واریزی به حساب شهرداری ها و دهیاری های استان ندارد.

یعقوب نژاد افزود: در مجموع از سال ۸۷ که قانون مالیات بر ارزش افزوده در سطح کشور اجرایی شده حدود ۵۷۰ میلیارد ریال درآمد این بخش از طریق اداره کل امور مالیاتی استان وصول و به حساب شهرداری ها و دهیاری ها واریز شده است.

استان خراسان شمالی دارای ۱۸ شهرداری و حدود ۶۹۰ دهیاری است که از جمعیت ۸۷۶ هزار نفری سال ۹۰ حدود ۵۲ درصد در حوزه شهری و مابقی در روستاها در حوزه مدیریت دهیاری ها سکونت دارند.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری