جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۲
بودجه سال ۹۳ شهرداری اسلام‌آباد غرب ۱۲۴ میلیارد ریال است

یک عضو شورای اسلامی شهر اسلام‌آباد غرب گفت: بودجه سال ۹۳ شهرداری این شهر ۱۲۴ میلیارد ریال پیش‌بینی شده است که اعضای شورای شهر نیز با بررسی بودجه در مورد تصویب یا عدم تصویب آن تصمیم‌گیری می‌کنند.

Print Friendly, PDF & Email

پرویز رزم‌دیده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اسلام‌آباد غرب اظهار کرد: شورای شهر نهادی مردمی است و شورا وظیفه خدمت صادقانه به مردم از طریق اعمال نظارت درست را برعهده دارد.

این عضو شورای شهر اسلام‌آباد غرب افزود: نکته ضروری برای اجرای هر اقدامی وجود ابزارهای متناسب با آن کار است که ابزار اقدامات عمرانی توسط شهرداری بودجه است.

وی بیان کرد: بودجه امسال شهرداری اسلام‌آباد غرب ۱۰۰ میلیارد ریال بود که تخصیص کامل آن نیز فراهم نشده و ۶۰درصد این بودجه برای پرداخت حقوق و مزایای کارکنان شهرداری و دیگر فعالیت‌های مجموعه اداری شهرداری هزینه شده است.

رزم‌دیده افزود: از بودجه شهرداری اسلام‌آباد غرب تنها ۴۰درصد بودجه به فعالیت‌های عمرانی اختصاص داده می‌شود که در سال گذشته اختصاص ۴۵میلیارد ریالی بودجه عمرانی مصوب گردید و تنها ۱۵ میلیارد تومان تخصیص پیدا کرد.

وی با اشاره به اینکه توقعات مردم در راستای رفع مشکلات به حق است گفت: با توجه به نابسامانی‌های شهر اسلام‌آباد غرب این مقدار بودجه تخصیص داده شده تنها جوابگوی بخش بسیار کمی از خواسته‌های مردم است و نمی‌تواند مشکلات عدیده مردم را رفع کند.

رزم‌دیده اظهار کرد: پرداخت بدهکاری‌های شهرداری باید از بخش ۴۰ درصدی بودجه عمرانی صورت گیرد که این موضوع کار را برای پیشرفت و توسعه شهر با استفاده از پروژه‌های عمرانی سخت‌تر می‌کند.

این عضو شورای شهر اسلام‌آباد غرب با اشاره به برخی وعده‌ها توسط بعضی از اعضاء شورای شهر بیان کرد: شورا در چارچوب وظایف خود که در قانون تعریف شده می‌تواند عمل کند و رفع مشکلات بیکاری از وظایف شورای شهر نیست.

رزم دیده از اعضای شورای شهر خواست تا در کنار ارائه ایده و طرح‌های خود برای پیشرفت شهر، منابع درآمدی لازم برای اجرای این طرح‌ها را معرفی کنند.

این عضو شورای شهر اسلام آباد غرب گفت: بودجه سال ۹۳ شهرداری ۱۲۴ میلیارد ریال پیش‌بینی شده است که اعضای شورای شهر پس از تصویب نسبت به اولویت‌بندی اقدامات عمرانی تصمیم‌گیری می‌کنند.

وی ابراز امیدواری کرد که اعتبار مزبور که از محل درآمدهای مردمی شهرداری پیش‌بینی شده تحقق پیدا کرده و مورد تصویب اعضای شورای شهر قرار گیرد.

رزم دیده بیان کرد: شورای شهر در چارچوب قانون نظارت خود را بر عملکرد شهرداری انجام داده و در صورت تخطی با متخلفان برخورد لازم را انجام خواهد داد.

این عضو شورای شهر اسلام آباد غرب در مورد بدهکاری شهرداری اسلام‌آباد غرب گفت: متاسفانه نزدیک به ۵۰ میلیارد ریال بدهکاری وجود دارد که ۱۵ میلیارد ریال آن مربوط به تملک غیرقانونی زمین‌های بلوار مسیر روستای بدره‌ای است.

وی افزود: در  دوره مدیریتی شهرداری سابق خیلی از بدهکاری‌ها پرداخت شد اما مقدار فعلی بدهکاری به دلیل بروز مطالبات جدید از شهرداری است.

این عضو شورای شهر اسلام آباد غرب از مردم خواست تا با پرداخت به موقع عوارض به عمران و آبادانی شهر خود کمک کنند.

Print Friendly, PDF & Email
برچسب ها : ,
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری