جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۶ بهمن ۱۳۹۲
۴۰ سفر اروپایی یک معاون با هزینه شهرداری مشهد

عضو شورای اسلامی شهر مشهد گفت: یکی از معاونان شهرداری سابق ۴۰ مرتبه با هزینه شهرداری به شهرهای اروپایی سفر کرده است که مخارج آن با هزینه ساخت پل غدیر برابری می‌کند.

Print Friendly, PDF & Email

خلیل موحدی‌محصل  اظهار کرد: در خصوص نظارت بر شهرداری در گذشته دو مشکل وجود داشت، اول اینکه تعداد اعضای شورای اسلامی شهر کم بود که به‌تبع نظارت نیز کمتر می‌شد و مهم‌تر از همه اینکه شورای سوم به شهرداری اعتماد ویژه‌ای کرده بود و شهرداری سابق هم از این اعتماد سوءاستفاده می‌کرد و می‌تاخت.

وی درباره پیمانکارهای گذشته شهرداری مشهد تصریح کرد: در خصوص اقدامات و فعالیت‌های پیمانکاری در توسعه شهر، بسیار آسیب دیدیم؛ به عنوان مثال یکی از اقداماتی که صورت گرفت این بود که فعالیت‌های عمرانی به پیمانکارهای خاصی داده می‌شد و برای اینکه این کار را قانونی کنند شرایطی را مهیا می‌کردند که پیمانکار کوچک از بین برود.

رئیس کارگروه نظارت و کنترل پروژه شورای اسلامی شهر مشهد ادامه داد: در واقع امروز هیچ رقابتی بین پیمانکاران وجود ندارد؛ قراردادهای کلان با پیمانکاران خاص بسته می‌شد، پول‌های کلان نیز از شهرداری به آنها داده می‌شد و توان رقابت با آنها وجود نداشت چراکه برای انتخاب آنان به گونه‌ای عمل می‌کردند که پیمانکاران کوچک به کل از بین بروند.

موحدی‌محصل ادامه داد: وقتی فساد از رأس یک مجموعه کلید خورد تا پایین می‌رود و این اتفاق افتاده است مردم به بدنه شهرداری بدگمان شدند در حالی که بدنه شهرداری سلامت و سالم است و وقتی بدگمانی به شهر بیاید مشارکت مردمی نیز کاهش می‌یابد که در نهایت باعث عقب‌افتادگی پروژه‌ها می‌شود.

عضو شورای اسلامی شهر مشهد مطرح کرد: در شهرداری سابق یکی از معاونان با هزینه شهرداری مشهد بیش از ۴۰ بار به شهرهای اروپایی سفر کرد که اگر هزینه هر سفر را ۳۰ میلیون تومان حساب کنیم بیش از یک میلیارد تومان برای شهرداری هزینه داشته است که با ساخت پلی مانند غدیر برابری می‌کند.

عضو کمیسیون فنی و عمران شورای اسلامی شهر مشهد در پایان گفت: سلامت رفتار مسئولان کلید جامعه اسلامی است و این فقط با نظارت مردم و انجام وظیفه قوه قضائیه به وجود خواهد آمد؛ به طوری که قوه قضائیه باید وظیفه‌اش را درست انجام دهد و مردم هم باید لحظه به لحظه نظارت بر اقدامات شهرداری داشته باشند./فارس

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری