جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۶ بهمن ۱۳۹۲
اولویت شهرداری ها جلب رضایت مردم است

شهردار شاهرود گفت: اولین اولویت شهرداری ها جلب رضایی شهروندان است و تمامی همکاران در خانواده شهرداری باید در راستای کسب رضایت مردم گام بردارند.

Print Friendly, PDF & Email

ه گزارش خبرنگار  مرآت نیوز، سید حسن میرفانی در اولین کنفرانس مطبوعاتی خود در سالن جلسات شهرداری شاهرود افزود: شهرداری ها جزو اداراتی است که بیشترین ارتباط را با مردم دارد و اولین اولویت شهرداری ها این است که در زمینه جلب رضایت مردم تلاش کنند.

وی اولین قدم در مسیر کسب رضایت مردم را خوش رفتاری با مردم دانست و تاکید داشت: اگر در مدیریت شهری با مردم با اخلاق نیک برخورد نکنیم به فضای همدلی و همکاری مردم با شهرداری دست نخواهیم یافت.

شهردار شاهرود به کمبود نقدینگی صندوق شهرداری اشاره کرد و اظهار داشت: نگاه شهرداری ها به جیب شهروندان است و از اعتبارات دولتی چیزی عاید شهرداری ها نمی شود.

میرفانی در گزارش عملکرد ۴۰ روزه کاری خود در شهرداری شاهرود عنوان داشت: زیرسازی و آماده آسفالت نمودن جنوبی ترین نقطه شهر و تخلیه زمینی به مساحت تقریبی ۶ هزار متر مربع از نخاله های ساختمانی برای ایجاد فضای سبز واقع در شهرک بهشتی، جدول کشی و آماده سازی فضای سبز به مساحت حدود سه هزار متر در شهرک بهارستان از جمله فعالیت های انجام شده در این مدت می باشد.

وی اصلاح وضعیت هندسی حد شرق پادگان و بلوار شهید صیاد شیرازی را از دیگر برنامه های در دست اجرا خواند و تصرح کرد: تملک اراضی ادامه خیابان ۳۶ متری شهید رجایی تا حد فاصل بین میدان های امام حسین(ع) و میدان حسینی تا پایان سال انجام خواهد شد و با تعریض خیابان ۲۸ متری و خیابان غفاری از بار ترافیکی این مسیر کاسته خواهد شد.

شهردار شاهرود بیان داشت: ایجاد باغ ایرانی به سبک باغ شازده ماهان، باغ گل ها به سبک باغ گل های اصفهان و پارک هیجانی در محل پارک آبشار از دیگر طرح های شهرداری شاهرود می باشد که نوید بهره برداری آن را تا سه ماه آینده به شهروندان شاهرودی خواهم داد.

میرفانی در رابطه با برنامه های فرهنگی در دست اجرای شهرداری شاهرود گفت: برگزاری سلسله نشست هایی با موضوع “سبک زندگی” در تالار شقایق های دانشگاه شاهرود با دعوت از کارشناسان و اساتید برجسته کشوری، برگزاری جشن های بزرگ در میادین اصلی شهر در اعیاد مذهبی و برگزاری ایستگاه های فرهنگی و هنری با موضوعات مختلف از جمله برنامه های فرهنگی در دست اجرای شهردای می باشد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاران در رابطه با تفکیک زباله از مبدا افزود: آگهی شناسایی و جذب پیمانکار خصوصی برای اجرای این طرح را داده ایم و جلسات کارشناسی آن نیز در حال برگزاری است و امیدواریم تا پایان سال بتوانیم با همکاری بخش خصوصی این طرح را به انجام برسانیم.

شهردار شاهرود ایجاد زمین چمن مصنوعی در مناطقی از شهر و ساماندهی وضعیت رودخانه شهر را از برنامه های میان مدت و دراز مدت شهرداری شاهرود خواند و در رابطه با احداث کمپینگ زائر و مسافر اظهار داشت: با مجوز اداره آب های زیرزمینی در فضای روبروی شهربازی به مساحت سه و دو دهم هکتار این کمپینگ در حال احداث است که با احداث این کمپینگ خدماتی خوبی به مسافرین و زائرین علی بن موسی الرضا(ع) ارائه خواهد شد.

میرفانی احداث سرویس های عمومی بهداشتی در بازار شاهرود، ابتدای خیابان مزار در پارکینگ تاکسی ها از دیگر برنامه های در درست اجرای شهرداری اعلام کرد و بیان داشت: نصب ADLدر ایستگاه های اتوبوس به جهت راهنمایی و رفاه حال مسافران و نصب کتابخانه در اتوبوس های شهری به جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی را از دیگر برنامه های شهرداری تا پایان سال جاری می باشد.

وی از تشکیل شورای عالی فنی در شهرداری شاهرود خبر داد و تاکید داشت: بدون نظر کارشناسان در شورای عالی فنی هیچ طرحی در شاهرود اجرا نخواهد شد.

در این جلسه ضرورت اطلاع رسانی و تعامل دوسویه شهرداری و اصحاب رسانه به عنوان مطالبات جدی خبرنگاران مطرح شد و همچنین طرح هایی از جمله توجه بیش از پیش شهرداری به زیبایی و مبلمان شهری، احداث پارکینگ های طبقاتی، ساخت تندیس چهره های فاخر شهرستان و نصب آن در میادین شهر، ساماندهی ناوگان حمل و نقل عمومی مسافر و جمع آوری زباله از سطح شهر ارائه شد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری