جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۲
بودجه شهرداری اردبیل تا ۲۵۰ میلیارد تومان افزایش یابد

نائب رئیس شورای شهر اردبیل گفت: با توجه به وضعیت تورمی و افزایش قدرت مانور عملیاتی شهرداری در بودجه سالانه پیشنهاد می‌کنیم تا رقم بودجه سال آینده شهرداری تا ۲۵۰ میلیارد تومان افزایش یابد.

Print Friendly, PDF & Email

جواد زنجانی صبح امروز در جلسه شورای شهر اردبیل اظهار داشت: ما در سال‌های اخیر سقف بودجه شهرداری را تا ۴۰ درصد افزایش دادیم تا با توجه به برخی نارسایی‌های درآمدی و همچنین افزایش تورم قدرت مانور شهرداری به حدی باشد تا از ظرفیت‌های مختلف استفاده کند تا بودجه سالانه در حد مناسب تحقق پیدا کند.

وی با بیان اینکه در تملک و توافق باید شهرداری به صورت مستقل ورود پیدا کرده و تابع نظر و دیدگاه اداره کل راه و شهرسازی نباشد، عنوان کرد: با توجه به اینکه در دولت یازدهم فضا برای بالا بردن مشارکت مردم و طرح‌های سرمایه‌گذاری ارتقا یافته است و با حل مشکلات جهانی و بین‌المللی به سمتی حرکت می‌کنیم حتی حضور سرمایه‌گذاران خارجی را شاهد باشیم شهرداری نیز در این باب باید هدف‌گذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌های خود را انجام دهد.

نائب رئیس شورای شهر اردبیل افزود: در سال آینده هدف‌گذاری شهرداری باید تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام،‌ تعیین تکلیف نهایی باغ شریعت،‌ تعریض خیابان امام در محدوده ایستگاه سرعین تا میدان ارتش، ساماندهی ورودیه شهر به ویژه ورودی‌های مغان و خلخال، ‌احداث دو پل قدس و داروپخش و تکمیل کندروهای مسیر وحدت تا پل هوایی باشد.

زنجانی ادامه داد: برای حل مشکل پارکینگ در نقاط مختلف شهر، شهرداری باید به خرید تضمینی آنها اقدام کند تا میل و رغبت به احداث پارکینگ افزایش پیدا کند که همچنان شهر اردبیل از نبود پارکینگ و مشکلات ناشی از آن به شدت رنج می‌برد.

سرمایه‌گذار امنیت و تضمین سود می‌خواهد

این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت تامین زیرساخت‌ها در صنعت توریسم و توسعه اقامتگاه و مراکز گردشگری تصریح کرد: هر چند متولی این حوزه سازمان میراث فرهنگی است اما شهرداری نیز در این حوزه بی‌نقش نیست و باید با اجرای پروژه‌های متنوع به ویژه زیباسازی سیمای شهری بکوشیم تا در جذب گردشگر موفق عمل کنیم.

عضو شورای شهر اردبیل دو ادبیات جدید در عرصه کار و تلاش در سطح ملی را مربوط به ادبیات سرمایه‌گذاری و توسعه صنعت توریسم و گردشگری بیان کرد و گفت: ما نباید به کارهای ظاهری و آمار و ارقام‌های غیر واقعی دل خوش کنیم چرا که سرمایه‌گذار امروز امنیت و تضمین سود می‌خواهد تا بتواند در این حوزه با آرامش خاطر سرمایه‌گذاری کند.

زنجانی به پیشرفت‌های کشورهای مختلف اروپایی و آسیایی در حوزه صنعت گردشگری اشاره کرد و ابراز داشت: ما به رایگان می‌توانیم از این تجربیات و رمز و رموز موفقیت استفاده کنیم که سفر شهردار اردبیل و حتی اعضای شورای شهر به کشورهایی نظیر ترکیه می‌تواند تجربه موفق و الگوگیری شایسته باشد تا به مانند کشور ترکیه بتوانیم در این زمینه منابع کسب کرده و درآمدی حاصل کنیم.

وی به امضای طرحی اشاره کرد که بر اساس آن اعضای شورای شهر اردبیل از شهرداری خواسته‌اند تا با رایگان شدن هزینه حفاری در معابر خاکی و تخفیف ۵۰ درصد در معابر آسفالت نسبت به آبرسانی اقشار کم درآمد و مستمند کمک شده به شرط آنکه در این امر مطالبات شهرداری در حوزه‌های مختلف برای واحدهای مسکونی مددجویان و گروه‌های تحت پوشش بهزیستی، کمیته امداد و خانواده‌های معرفی شده از سوی موسسه میثاق نادیده گرفته شود.

نائب رئیس شورای شهر اردبیل یادآور شد: بنده معتقدم در این زمینه با حفظ اصول و قوانین و رعایت تمام ضوابط و مقررات فرصت و مجالی را به اقشار کم‌درآمد در پرداخت مطالبات آنها قائل شویم تا این گروه‌های کم درآمد از تخفیف حفاری برای آبرسانی استفاده کنند به شرط آنکه در این امر جلوی برخی از سوءاستفاده‌ها و دلالی‌ها گرفته شود.

تخفیف در هزینه‌های حفاری برای آبرسانی را با سایر مطالبات آمیخته نکنیم

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، در این جلسه ولی نعمتی یکی از اعضای شورای شهر اردبیل اهمیت و ضرورت بخش گردشگری و جذب گردشگران بی‌شمار را در سایر ویژگی‌های منحصر‌بفرد یک منطقه و یا ابداعات و ابتکارات خارق‌العاده جذاب و تازه را در جذب گردشگران مهم و اساسی برشمرد و گفت: ما باید به سمتی حرکت کنیم تا خانه‌های قدیمی اردبیل و برخی از مراکز دیدنی احیا شده و گردشگران حضور مناسبی در این منطقه داشته باشند.

دیگر عضو شورای شهر اردبیل در مورد طرح اعضای شورای شهر در ارائه تخفیف هزینه حفاری برای آبرسانی به مستمندان تصریح کرد: نباید ارائه این تخفیف را با سایر مطالبات این اقشار آمیخته کنیم و انتظار داشته باشیم که شهرداری از حق و حقوق خود بگذرد.

حسین افسانه ادامه داد: شهرداری به اشکال مختلف در طول سال به این خانواده‌ها تخفیف ارائه می‌کند اما باید مرجع معرفی این افراد مشخص شود تا سوءاستفاده‌ای در این زمینه صورت نگیرد.

سلامت صفری دیگر عضو شورای شهر بحث احسان و تقویت این فرهنگ را در جامعه یادآور شد و افزود: در این زمینه بدون در نظر گرفتن سایر مطالبات باید آبرسانی با کمک خیرین و در باب احسان برای گروه‌های مستمند و نیازمند اجرایی شود.

رحیم آقازاده دیگر عضو شورای شهر اردبیل با ابراز گله‌مندی از گستردگی و تنوع مجموعه‌های خیریه ضرورت تمرکز آنها و یکپارچگی هدف‌گذاری این مجموعه‌ها را یادآور شد و بیان داشت: این تنوع نه تنها سردرگمی به وجود آورده بلکه زمینه یک سوء استفاده احتمالی را نیز به وجود آورده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، سخنگوی شورای شهر اردبیل نیز در این جلسه پیشنهاد کرد که با تعیین و شفاف شدن مطالبات شهروندان در خصوص بدهی به شهرداری نسبت به ارائه خدمات و تخفیف ویژه به اقشار کم درآمد در مورد هزینه‌های حفاری شهرداری اقدام لازم را انجام دهد.

محمد فیضی یادآور شد: برخی از شهرها از وام بلاعوض بانک جهانی به ارزش ۱۵۰ میلیارد تومان برای توسعه سکونت‌گاه‌های غیررسمی و بهسازی بافت فرسوده استفاده کرده‌اند که امیدواریم مسئولان استانی و شهری اردبیل از این قافله عقب نمانند.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری