جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۲
اختصاص ۱۴۰میلیارد تومان برای مترو در بودجه شهرداری اصفهان

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: در بودجه سال آتی شهرداری اصفهان حدود ۱۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه مترو پیش‌بینی شده است.

Print Friendly, PDF & Email

سید کریم داوودی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان در پاسخ به این سؤال که با توجه به اینکه همیشه مسئولان نبود بودجه و اعتبار را دلیل عدم راه‌اندازی متروی اصفهان دانسته‌اند، اما این بار شهردار اصفهان عدم وحدت مدیریتی را دلیل اصلی عدم راه‌اندازی این پروژه عنوان کرده است، ارزیابی شما از این موضوع چیست، اظهار کرد: عدم راه‌اندازی پروژه متروی اصفهان به دلیل وجود دو مشکل اساسی بوده است.

وی مشکل تشکیلاتی را به عنوان یکی از موانع اصلی در مسیر راه‌اندازی قطار شهری اصفهان دانست و اضافه کرد: در گذشته و در زمان دولت دهم و مدیریت سابق استان همکاری و هماهنگی بین استانداری، شهرداری و شورای شهر وجود نداشته است.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با تاکید بر اینکه اما در دولت جدید و به ویژه طی چند ماه گذشته هماهنگی خوبی بین مجموعه استانداری و شهرداری ایجاد شده است، تصریح کرد: شهرداری و استانداری با هماهنگی با یکدیگر درصدد راه‌اندازی هر چه سریع‌تر این پروژه هستند.

وی کمبود اعتبارات و نبود بودجه‌های مورد نیاز نیز یکی دیگر از دلایل اصلی تأخیر در راه‌اندازی پروژه کلان‌شهر اصفهان دانست و ادامه داد: طی سه سال گذشته دولت به تعهدات خود در راستای اختصاص بودجه‌های پیش‌بینی شده برای متروی اصفهان عمل نکرده است.

داوودی با بیان اینکه طی این مدت تنها حدود ۳۰ یا ۴۰ درصد از بودجه‌های پیش‌بینی شده از سوی دولت برای پروژه متروی کلان‌شهر اصفهان تحقق پیدا کرده است، تاکید کرد: دولت باید با توجه به ضرورت راه‌اندازی قطار شهری در اصفهان نسبت به اختصاص بودجه‌های مورد نیاز برای راه‌اندازی این پروژه اقدام کند.

وی راه‌اندازی پروژه مترو را از اولویت‌های شهرداری و شورای شهر اصفهان دانست و افزود: طی دو سال گذشته در بودجه شهرداری اصفهان اعتبارات خوبی برای راه‌اندازی پروژه قطار شهری اصفهان اختصاص داده شده است.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با تاکید بر اینکه امسال در بودجه شهرداری اصفهان بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان برای پروژه مترو اختصاص داده شد، گفت: این بودجه به صورت ۱۰۰ درصدی تحقق پیدا کرده است.

وی به توجه ویژه شهرداری اصفهان به راه‌اندازی هر چه سریع‌تر این پروژه اشاره و اظهار کرد: در بودجه سال آتی شهرداری اصفهان حدود ۱۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه مترو پیش‌بینی شده است.

داوودی با بیان اینکه البته دولت نیز باید به تعهدات خود در راستای اجرای پروژه متروی اصفهان عمل کند، ادامه داد: ۵۰ درصد از پروژه متروی اصفهان باید توسط دولت و ۵۰ درصد این پروژه نیز باید توسط شهرداری انجام شود.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری