جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۲
شهرداری های خراسان شمالی سال ۹۳ پروژه ای بودجه دولتی می گیرند

استاندارخراسان شمالی گفت: اعتبار دولتی به شهرداری های استان در سال آینده مطابق با پروژه تعریف شده، تخصیص داده می شود.

Print Friendly, PDF & Email

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان شمالی،ˈسید علی اکبر پرویزیˈ در نشست بررسی وصول عوارض شهرداری های استان اظهار کرد: شهرداری ها با ارایه پروژه مشخص به استانداری خراسان شمالی از اعتبار تملک و دارایی مرتبط با شهرداری ها بهره مند خواهند شد.

وی دلیل این کا را مشخص بودن پروژه و نظارت بهتر و دقیق تر بر اجرای پروژه های شهرداری ها که اعتبار دولتی دارند، قلمداد کرد.

نماینده عالی دولت دراستان خراسان شمالی از نحوه دریافت عوارض شهرداری ها نیز انتقاد کرده و این شیوه سنتی را موجب بروز مشکل برای مردم به خصوص اقشار کم درآمد شهری عنوان کرد.

پرویزی افزود: بررسی ها نشان می دهد که نیمی از شهروندان از لحاظ مالی توان پرداخت عوارض شهرداری ها را ندارند، و صرف درآمدزایی برای این نهاد از محل عوارض ها نمی تواند شیوه درستی باشد.

وی اضافه کرد: شورای اسلامی شهرها و شهرداران باید برای درآمدزایی تدابیر ویژه ای اتخاذ کنند که هم درآمد پایدار داشته باشند و هم اینکه در درآمدزایی به مردم فشار وارد نشود.

استاندار خراسان شمالی وضعیت حاشیه نشینی در شهرهای استان را حاد ندانست و اظهار کرد: هم اکنون بسیاری از مناطق حاشیه شهرهای استان در حوزه خدمات شهری قرار دارند.

رییس شورای اسلامی شهر بجنورد منابع درآمدی شهرداری ها را مطابق با هزینه کرد ندانست و گفت: باید برای رفع این مشکل شهرداری ها به دنبال درآمد پایدار باشند.

مهدی محمدی گفت: اگر منابع درآمدی ثابت و پایدار برای شهرداری ها پیش بینی نشود، درآینده این نهادهای مردمی برای اجرای پروژه های عمرانی با حجم مطالبات به حق مردمی با مشکل مواجه می شوند.

شهردار منتخب چهارمین دوره شورای اسلامی شهر بجنورد در این نشست گفت:شهرداری به دنبال ایجاد نظم و انضباط مالی در بخش عوارض شهرداری است.

روح الله براتیان اظهار کرد: : هسته مرکزی شهر بجنورد نیاز به زیبا سازی و اطراف آن نیاز به زیر سازی دارد و فعالیت عمرانی متناسب با نیاز در دست اجرا قرار گرفت.

وی با اشاره به مطالبات میلیاردی شهرداری بجنورد از دستگاه های حقوقی و حقیقی از استاندار خراسان شمالی خواست تا در زمینه دریافت مطالبات به این نهاد کمک کند

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری