جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۲
رسیدگی به مناطق محروم در اولویت امور عمرانی شهرداری بندر امام است

شهردار بندر امام خمینی گفت: رسیدگی به مناطق محروم در اولویت امور عمرانی شهرداری بندر امام خمینی قرار دارد.

Print Friendly, PDF & Email

علی گلمرادی بعد از ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این شهر در جمع نمازگزاران بندر امامی، اظهار داشت: باید از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران درس بگیریم و این انقلاب را الگوی خود در ایجاد انقلابی عمرانی و خدماتی قرار دهیم.

وی افزود: ایجاد این تحول و انقلاب به سادگی امکان‌پذیر است و شاهد این مسئله اتفاقاتی است که در دو سال اخیر در بندر امام خمینی افتاده است.

شهردار بندر امام خمینی تصریح کرد: بدون شک اگر مردم و مشارکت خوب آنها نبود این اتفاقات مثبت روی نمی‌داد و حرکت علمی جهادی شهرداری بندر امام خمینی (ره) شکل نمی‌گرفت.

گلمرادی با بیان اینکه با وحدت، همگرایی، دلسوزی و بسیج همه امکانات بر همه موانع فائق آمدیم، اذعان داشت: اگر انسجام لازم وجود داشته باشد بدون شک تبدیل بندر امام خمینی به شهرستان و حل مشکل تعیین محدوده کار بسیار سهل و آسانی خواهد شد.

وی در ادامه اظهار داشت: اگر امروز پارک خلیج فارس به یک مجموعه تفریحی و فرهنگی در منطقه تبدیل شده، اگر امروز پارک ساحی بندر امام منحصر به فردترین پارک ساحلی در استان به شمار می‌رود، اگر با اصلاح بلوار امام خامنه‌ای، آمار کشته‌شدگان در این بلوار به شدت کاهش پیدا کرده و اگر امروز فرزندان بندر امام احساس حقارت نمی‌کنند و همچون دیگر شهرستان‌های اطراف از امکانات ورزشی نسبتاً مناسب‌بهره‌مند هستند، اینها همه کار کوچکی بوده که این شهرداری توانسته انجام دهد.

شهردار بندر امام خمینی یادآور شد: این شهرداری با تشکیل تیم‌های قوی و به کارگیری یکی از شهرداران منطقه و گماردن وی در مسئولیت یکی از حوزه‌های مهم شهرداری بندر امام، تلاش کرده بهترین خدمات را به شهروندان ارائه کرده و قطار توسعه را در مسیر پیشرفت و تعالی شهر سرعت بیشتری ببخشد.

گلمرادی همچنین به بارندگی‌های اخیر در بندر امام اشاره کرد و گفت: امسال برای نخستین بار دغدغه آب‌گرفتگی معابر، خیابان‌ها و منازل شهروندان بسیار کم شده بود و اگر تدبیر نمی‌شد و کار شبانه‌روزی صورت نمی‌گرفت امسال نیز همچون سال‌های گذشته شاهد آب‌گرفتگی منازل شهروندان می‌بودیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ما مدعی هستیم در یک جامعه و نظام اسلامی خدمت‌ می‌کنیم، اظهار داشت: جامعه اسلامی بر مبنای جهان‌بینی توحیدی اداره می‌شود و این جامعه شاخص‌هایی دارد که باید مورد توجه قرار بگیرد.

شهردار بندر امام خمینی تصریح کرد: شایعه‌سازی و شایعه پراکنی در جامعه اسلامی هیچ جایی ندارد و این اصل مهم باید مورد توجه همگان قرار داشته باشد.

گلمرادی ادامه داد: در جامعه اسلامی انتقاد سازنده‌ای که به پیشرفت و تعالی کمک کند یک اصل بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه یک مسئول در جامعه اسلامی باید دارای قدرت و جسارت کافی باشد، خاطرنشان کرد: این قدرت و جسارت باید باعث شود مسئول در مقابل تهدید، تخریب و تطمیع عقب‌نشینی نکند.

شهردار بندر امام خمینی، ناامید کردن مردم را در جامعه اسلامی امری مذموم و ناپسند دانست و گفت: ناامید کردن مردم خیانتی نابخشودنی است که باید از آن به شدت پرهیز کرد.

گلمرادی همچنین به برنامه‌های آتی شهرداری بندر امام خمینی اشاره کرد و اظهار داشت: سال آینده، سال انقلاب عمرانی این شهر است.

وی با تأکید بر اینکه رسیدگی به مناطق محروم در اولویت امور عمرانی شهرداری بندر امام خمینی قرار دارد، تصریح کرد: مسائل و مشکلات این مناطق از جمله کوی صباغان و شهرک ولی عصر (عج) باید برطرف شود و مردم نیز در این ارتباط باید یاری‌گر مجموعه مدیریت شهر باشند.

شهردار بندر امام خمینی در ادامه از راه‌اندازی بازار عرضه مستقیم میوه و تره‌بار در این شهر خبر داد و گفت: در کنار حسینیه ارشاد مکانی برای این امر در حال آماده‌سازی است که تا دو سه هفته آینده مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت و شهروندان می‌توانند میوه و تره‌بار خود را به صورت عرضه مستقیم و با قیمت بسیار مناسب تهیه کنند.

گلمرادی افزود: بازارچه محلی شهید دستغیب نیز در آینده بسیار نزدیک به صورت مزایده در اختیار افراد واجد شرایط قرار خواهد گرفت.

وی احداث پارک ۱۰۰ هکتاری بندر امام خمینی را نیز از دیگر برنامه‌های شاخص شهرداری این شهر برشمرد و اذعان داشت: مقدمات احداث این پارک بزرگ فراهم شده و به زودی شاهد کلنگ‌زنی آن خواهیم بود.

شهردار بندر امام خمینی جلوگیری از خروج سرمایه‌های مادی را نیز از دیگر اقدامات مهم این شهرداری دانست و متذکر شد: در گذشته تمام خریدها در مبلمان شهری و دیگر مسائل از خارج از منطقه و استان صورت می‌گرفت و همه پول‌ها به تهران می‌رفت.

گلمرادی افزود: اما اکنون ۹۰ درصد کارها در بندر امام خمینی انجام می‌شود که علاوه بر جلوگیری از خروج سرمایه‌ها، کارآفرینی قابل توجهی نیز برای بیش از ۸۰ خانوار بندر امامی صورت گرفته است.

وی از برگزاری برنامه نشاط هفتگی در بندر امام خمینی خبر داد و اظهار داشت: این برنامه به زودی با استفاده از هنرمندان بومی و محلی در مجموعه فرهنگی تفریحی خلیج فارس آغاز خواهد شد.

شهردار بندر امام خمینی در پایان از آمادگی کامل این شهر برای استقبال از میهمانان نوروزی خبر داد و گفت: از حدود یک ماه پیش برنامه‌ریزی‌های لازم برای استقبال شایسته از میهمانان نوروزی صورت گرفته که امیدواریم با همکاری و همراهی شهروندان بهترین خاطرات و لحظات این میهمانان در بندر امام خمینی (ره) رقم بخورد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری