جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۲
هیچ شهرداری حق تغییر کابری اراضی ندارد

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر گفت: هیچ شهرداری حق تغییر کاربری اراضی ندارد.

Print Friendly, PDF & Email

شاپور رستمی عصر پنجشنبه در نشست با شهرداران استان بوشهر اظهار داشت: شهرداری‌های هزینه‌های بسیار زیادی دارند که اعتبارات نملک دارایی پاسخگوی این هزینه‌ها نیست و باید به دنبال کسب منابع جدید مالی باشند.

وی با اشاره به تخصیص دو هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال به شهرداری‌های استان بوشهر خبر داد و اضافه کرد: این اعتبارات شامل یک‌هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال درآمد شهرداری‌ها، ۵۰۰ میلیارد ریال تملک دارایی و ۶۰۰ میلیارد ریال ارزش افزوده است.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر ادامه داد: استان بوشهر بیش از یک میلیون نفر جمعیت دارد که حدود ۷۰ درصد از آن در شهرها زندگی می‌کنند و در حال حاضر ۳۶ شهر در استان داریم.

وی خواستار تعامل بین شهرداری‌ها و مسئولان اجرایی و ائمه جمعه و شوراهای اسلامی و مردم شد و افزود: توسعه و پیشرفت هر شهر نیازمند تعامل و همراهی همه مسئولان آن شهر است.

لزوم جلوگیری از ساخت و ساز در حریم روخانه‌ها

رستمی در ادامه با اشاره به ممنوعیت تغییر کاربری اراضی شهری، بیان کرد: اراضی شهری بر اساس کاربری آنها طراحی شده‌اند و هیچ یک از شهرداری حق تغییر کاربری در زمین‌ها را ندارند.

وی با اشاره به مشکلات ساخت و سازها در مسیر رودخانه‌ها، تصریح کرد: باید از این گونه ساخت و سازها جلوگیری شود تا در هنگام بارندگی‌ها و یا جاری شدن سیل با مشکلی مواجه نشویم.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر خواستار تلاش همه شهرداران برای بهبود نمای شهرها و توسعه مبلمان شهری شد و گفت: زیباسازی شهرها باید به عنوان یک اولویت در برنامه‌های شهرداری‌ها باشد.

وی بر لزوم توجه به معلولان در اجرای طرح‌های عمرانی در شهرها تاکید کرد و خاطرنشان ساخت: شهرداری‌ها باید برای توسعه فضاهای کتابخانه‌ای و همچنین پرداخت نیم‌درصد حق کتابخانه‌ها تلاش کنند./مهر

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری