جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۳ بهمن ۱۳۹۲
هزینه‌ها بر درآمدهای شهرداری تهران پیشی گرفته است

عضو کمیسیون عمران مجلس،با بیان اینکه هزینه‌ها بر درآمدهای شهرداری پیشی گرفته است، گفت:‌ هزینه‌های شهرداری تهران متنوع و سرسام آور ولی درآمدهای این ارگان کم و تحقق آنها بسیار سخت است، لذا مطالبات شهرداری به راحتی تحقق پیدا نخواهد کرد.

Print Friendly, PDF & Email

مجید جلیل سرقلعه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نشست مشترک اعضای کمیسیون عمران مجلس و شهرداری تهران و معاونین وی در شب گذشته که در محل شهرداری تهران برگزار شد، گفت: در این جلسه شهردار و معاونین وی در رابطه با مشکلات عمرانی و بودجه‌ای بخصوص بودجه سال ۹۳ مطالبی را بیان کردند.

 نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی، افزود: هزینه‌های شهرداری تهران متنوع و سرسام آور ولی درآمدهای این ارگان کم و تحقق آنها بسیار سخت است، لذا مطالبات شهرداری به راحتی تحقق پیدا نخواهد کرد.

وی‌تصریح‌‌کرد: درنشست مشترک اعضای کمیسیون عمران مجلس و شهرداری تهران، معاونین شهردار، مشکلات مربوط به حوزه خود را بیان کردند، همچنین اذعان داشتند که هزینه‌های شهرداری نسبت به ۳ سال گذشته سه برابر شده است.

جلیل سرقلعه ادامه داد: در جلسه شب گذشته، قالیباف اعلام آمادگی کرد که هرگونه رهنمود از کمیسیون عمران مجلس را سرلوحه کار خود قرار دهد و روابط بیشتر و بهتری با این کمیسیون داشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، اظهار کرد: در ادامه جلسه شب گذشته اعضای کمیسیون عمران و شهردار تهران، نمایندگان مجلس نیز دغدغه مردم در رابطه با مدیریت شهری بخصوص آلودگی هوا و پایتخت را مورد بحث و بررسی قرار دادند و خواستار شدند تا شهرداری، منابع درآمد را غیر از تراکم و عوارض تعریف و احیاء کند، مدیریت جهادی استمرار یابد، پروژه‌های کلان تعریف و در راستای نیازمندی‌های مردم اجرا شوند و همچنین از سیاست زدگی در شهرداری به شدت پرهیز شود.

وی عنوان کرد: همچنین به شهردار تهران متذکر شدیم، حمل و نقل در پایتخت متنوع شده و از مترو و منوریل استفاده شود، آسیب‌های اجتماعی و امور فرهنگی در راس برنامه‌های شهرداری قرار گیرد و ترافیک به صورت نوین و به روز ساماندهی شود .

عضو کمیسیون عمران مجلس، خاطر نشان کرد: رئیس کمیسیون عمران مجلس در نشست مشترک اعضای این کمیسیون  و شهرداری تهران اذعان کرد، اولویت جدی ما در اجرا، مقابله با آلودگی هوای پایتخت است، که باید در راس برنامه‌های دولت قرار گیرد، همچنین باید در اصلاح ساختار مدیریت شهری در کلانشهرها تجدیدنظر شود، مدیریت به روز و مدیریت بحران نیز مورد بازسازی جدی قرار گیرد./ خانه ملت

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری