جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۳ بهمن ۱۳۹۲
شورای شهر همدان در انتصابات شهرداری دخالت ندارد !

رئیس کمیسیون خدمات شهری و حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر همدان گفت: انتصابات شهرداری در اختیار شهردار بوده و شورا دخالتی در انتصابات شهرداری ندارد.

Print Friendly, PDF & Email

 

شورای شهر همدان در انتصابات شهرداری دخالت ندارد

به گزارش سایت خبری شهرداریها، کامران گردان  در جمع خبرنگاران با ارائه گزارشی از عملکرد این کمیسیون در چهار ماه آغاز به کار شورای اسلامی شهر اظهار داشت: در راستای اجرای مناسب طرح‌های ترافیکی و آموزش شهروندی تعامل و هماهنگی جدی بین شهرداری و راهنمایی و رانندگی ایجاد شده است.

وی با اشاره به جلسه مشترک مشاور طرح آرامگاه بوعلی‌سینا و رفع مشکلات این طرح افزود: بر این اساس مقرر شد فعلاً طرح مشاور برای پل‌های تختی و شریعتی اجرا شود و طرح آرامگاه بوعلی‌سینا مطالعه بیشتری داشته باشد.

رئیس کمیسیون خدمات شهری و حمل و نقل و ترافیک شورای شهر همدان از تصویب احداث زیرگذر در ۲ میدان بعثت و چهار راه سعیدیه خبر داد و گفت: کارهای مطالعاتی این دو زیرگذر انجام شده و برای میدان سپاه نیز با توجه به ترافیک طرح‌های کوتاه مدت و بلند مدت انجام می‌شود.

*زباله‌های همدان کمپوست می‌شود

وی به سازماندهی و بازیافت زباله سطح شهر همدان اشاره کرد و افزود: قرارداد سازمان مدیریت پسماند با شرکت خط بازیافت زباله تصویب و به شهرداری ابلاغ شده است.

گردان هزینه بازیافت زباله‌ها را ۷ میلیارد تومان دانست و خاطرنشان کرد: با قرارداده منعقد شده، از این پس زباله دپو شده به صورت کمپوست درآمده و برای استفاده در باغات در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد.

به گفته وی، قرارداد تبدیل زباله به کمپوست ۱۸ ماه است و این کار در دو شیفت ۵۰۰ تن زباله را کمپوست کرده و فلزات را نیز از زباله جداسازی می‌کند.

*ورود ۱۵ دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی همدان

رئیس کمیسیون خدمات شهری و حمل و نقل و ترافیک شورای شهر همدان به ناوگان عمومی شهر همدان اشاره کرد و گفت: با هزینه ۶ میلیارد تومانی ۱۵ دستگاه اتوبوس خریداری شده که اکنون در پارکینگ است و پس از دهه فجر مورد استفاده قرار می‌گیرد تا زمان توقف در ایستگاه‌ها کاهش یابد.

وی با تأکید بر اجرای طرح الکترونیکی کردن کرایه تاکسی و اتوبوس در همدان یادآور شد: شهرداری باید هر چه سریع‌تر نسبت به عقد قرارداد با بانک شهر برای اجرای طرح الکترونیکی کردن حمل و نقل عمومی اقدام کند و برنامه فرهنگ‌سازی را از هم اکنون در سطح شهر آغاز کند.

گردان از واقعی شدن کرایه تاکسی در آینده نزدیک خبر داد و بیان داشت: با توجه به اینکه پول خرد در دسترس مسافر و راننده نیست، نسبت به این امر اقدام شد.

*مدیریت دکه‎های مطبوعاتی چرخشی می‌شود

وی با تأکید بر چرخشی شدن دکه‌های مطبوعاتی سطح شهر اذعان کرد: طرح افزایش دکه‌ها را در دستور کار نداریم و در راستای ساماندهی دکه‌ها طرح چرخشی مد نظر قرار گرفت تا درآمدزایی برای همه دکه‌داران یکسان شود.

رئیس کمیسیون خدمات شهری و حمل و نقل و ترافیک شورای شهر همدان با بیان اینکه مکانیزه کردن پل‌های عابر پیاده در دستور کار قرار دارد، اظهار کرد: تاکنون سه پل مکانیزه شده و طرح افزایش پل‌های عابر پیاده دیگر در سطح شهر نیز در دست مطالعه است.

وی به طرح بررسی احداث بازار و نمایشگاه پرندگان زینتی اشاره و ابراز داشت: شورا بر آن است تا یک باغچه و یا حتی یک مغازه را برای پرندگان زینتی در نظر بگیرد تا ضمن ساماندهی منطبق با وضعیت بهداشتی شده و شاهد فروش این پرندگان در سطح شهر نباشیم.

گردان از خریداری دستگاه جذب و تخلیه فاضلاب خبر داد و افزود: این موتور تخلیه فاضلاب به گونه‌ای است که فاضلاب را از ۴۰۰ متری جذب و تخلیه کند تا مسائل و مشکلات این بخش نیز حل شود.

به گفته وی، تابلوهای LED در نشاط شهر اثرگذار هستند و با توجه به اینکه اکنون شهر همدان در یک خاموشی به سر می‌برد از این تابلوها می‌توان برای روشنایی بخشیدن به شهر بهره برد.

وی در ادامه سخنانش بر جلوگیری از گسترش حاشیه نشینی تأکید کرد و گفت: با توجه به اینکه بسیاری از خانه‌های ساخته شده در حاشیه شهر، از خدمات بی بهره‌اند، مقرر شده تا با دعوت از همه مسئولان ساز و کاری برای این نقاط داشته باشیم.

عضو شورای شهر همدان اضافه کرد: شهرداری متولی وانت‌بارهای سطح شهر است که در شورا نیز بر دقت نظر بر فعالیت این کسبه‌ها تأکید شد و این امر همکاری سایر ادارات مرتبط را نیز می‌طلبد.

*دباغ‎خانه‌ها از شهر خارج می‌شوند

وی به ساماندهی دباغخانه‌ها نیز اشاره کرد و افزود: قطعه زمینی در نزدیکی روستای آبشینه خریداری شده تا دباغ‌خانه کنونی به این مکان انتقال یابد تا از بسیاری از مشکلات جلوگیری شود.

گردان از بررسی خرید نرم افزار شبیه‌ساز طرح‌های ترافیکی برای سازمان حمل و نقل و ترافیک خبر داد و افزود: در ۱۰ نقطه شهر همدان ۱۲ پارک‌سوار مد نظر قرار دارد تا تاکسی‌ها به آن مناطق منتقل شوند و پارک سوار برای اتوبوس‌های شهری نیز نیازمند تملک زمین است.

وی در بحث ساماندهی و زیباسازی روزبازارها نیز اذعان کرد: دکه‌های تاشویی برای این منظور در نظر گرفته شده تا در روزبازارهای محلات مختلف نصب شده و ضمن جلوگیری از برخی نابسامانی‌ها، زیباسازی شهر نیز محقق شود.

*بودجه شهرداری همدان در سال ۹۳ دو برابر شد

سخنگوی شورای اسلامی شهر همدان در بخش دیگری از سخنانش از دو برابر شدن بودجه شهرداری در سال ۹۳ خبر داد و افزود: سال آینده بودجه شهرداری ۴۶۰ میلیارد تومان است که نوید خوبی برای شهر همدان است تا بتوان پروژه‌های خوبی را در سطح شهر همدان اجرا کرد.

وی از عدم افزایش عوارض در بسیاری از بخش‎های شهرداری خبر داد و گفت: عوارض‌های شهرداری در سال ۹۳ نسبت به سال ۹۲ تغییر محسوسی نخواهد داشت و در مجموع دفترچه عوارض افزایش نچندانی نخواهد داشت
شورای شهر دخالتی در انتخابات شهرداری ندارد
گردان در ادامه با اشاره به اینکه انتصابات شهرداری در اختیار شهردار است، خاطرنشان کرد: شورا دخالتی در انتصابات شهرداری ندارد.

وی تصریح کرد: شهردار با شورا توافق کرده که از باب مقررات و همکاری اعضای شورا در انتخاب معاونت‌ها دخیل باشد که این امر تا حدودی انجام شده است.

سخنگوی شورای شهر همدان در خصوص تغییر معاونت فرهنگی شهرداری نیز بیان داشت: معاونت فرهنگی سابق شهردار بنا به درخواست خود برکنار شد و معاون فرهنگی کنونی به دلیل داشتن تجربه و با همفکری اعضای شورا به عنوان سرپرست انتخاب شد وگرنه شورا به دنبال به کرسی نشاندن حرف خود نیست.

وی با بیان اینکه شهردار مدیر شهر بوده و اعضای شورا نیز کار را از شورا می‌خواهند، اذعان کرد: در مجموع شهردار باید پاسخگو به شورا باشد.

* هنوز کار اساسی در شهر انجام نشده است

گردان ادامه داد: شهردار در حال حاضر به دنبال کارهای زیربنایی، جذب اعتبارات از مرکز و تسهیل راه برای ورود سرمایه‌گذاران به همدان است و هنوز کار شهردار نمود عینی نداشته و کار اساسی در شهر انجام نشده است.

وی در پایان سخنانش سؤال کردن از شهردار را از وظایف شورای شهر دانست و گفت: پرسش از شهردار به صورت هفتگی در صحن شورا انجام می‌شود./فارس

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری