جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲ بهمن ۱۳۹۲
جای خالی متروی اصفهان در بودجه‌های شهرداری
نایب رییس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: برآورد بودجه برای راه‌اندازی خط یک بیش از یک هزار میلیارد تومان است و با اختصاص 200 میلیارد تومان، این پروژه هیچ پیشرفتی ...

نایب رییس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: برآورد بودجه برای راه‌اندازی خط یک بیش از یک هزار میلیارد تومان است و با اختصاص ۲۰۰ میلیارد تومان، این پروژه هیچ پیشرفتی ندارد.

احمد شریعتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه اصفهان، اظهار کرد: در سال جاری بیش از ۱۱۷۶ پروژه تعریف شده است که ۷۰۰ پروژه جدید و مابقی پروژه‌هایی هستند که باید تکمیل شوند، بنابراین شهرداری باید نگاه تخصصی به بودجه سال جاری داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه با الحاق خوراسگان به شهر اصفهان در واقع یک منطقه محروم به شهر اضافه شده است، افزود: متاسفانه در بودجه سال ۱۳۹۳ فقط پنج میلیارد تومان برای محرومیت‌زدایی این منطقه در نظر گرفته‌اند.

نایب رییس شورای شهر اصفهان ادامه داد: یکی از محرومترین مناطق اصفهان، کمترین بودجه شهرداری را می‌گیرد، این در حالی است که شعار شورای شهر چهارم تاکید بر روی محرومتی‌زدایی بوده است، جالب است که شهرداری اصفهان باید متوجه باشد که در مرکز کلان‌شهر اصفهان مناطقی وجود دارد که ساکنان آن از نظر فقر در حالتی غیر قابل باور زندگی می‌کنند.

شریعتی تصریح کرد: شهرداری باید دید برخوردار بودن شهر اصفهان را از ذهن خود پاک کند و ۴۵ میلیارد تومان بودجه مناسبی برای محرومیت‌زدایی نیست و اگر ادعای عدالت و عدالت محوری را مطرح می‌کنند باید نگاه محرومیت‌زدایی را در آن نهادینه کنند زیرا شهرداری بدون نگاه محرومیت‌زدایی نمی‌تواند عدالت محور باشد.

این عضو شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: با ورود مدیر جدید به سازمان قطار شهری و تغییرات در شورای شهر، موضوع سرمایه‌گذاری خارجی برای مترو مطرح شده است و هم‌اکنون یک شرکت از بخش خصوصی قصد دارد بیش از دو هزار میلیارد تومان در این شهر سرمایه‌گذاری کند. با تصمیم‌ اعضای شورا سعی شده که سرمایه‌گذار به سمت تکمیل مترو هدایت شود و حتی عملیات اجرایی خط دوم را آغاز کند.

شریعتی تاکید کرد: با این اوضاع بودجه‌ای و مالی شهرداری اصفهان و نبود کمک دولتی چاره‌ای جز ورود بخش خصوصی به برخی از پروژه‌ها از جمله مترو، سالن اجلاس و ورزشگاه نقش‌جهان وجود ندارد زیرا با شرایط کنونی اتمام پروژه‌های اصفهان سال‌ها به طول خواهد انجامید.

وی با بیان اینکه در بودجه ۱۳۹۳ شهرداری اصفهان اولویت بندی طرح‌ رعایت نشده است، افزود: اولویت‌های شهری اصفهان نباید تغییر کنند و توجه به حمل و نقل عمومی باید در اولویت برنامه‌های شهرداری اصفهان قرار گیرد.

نایب رییس شورای شهر اصفهان درباره حضور نیافتن شهردار اصفهان برای دومین بار به جلسه ارائه بودجه، خاطرنشان کرد: روز شنبه، شهردار اصفهان بدون اطلاع به شورای شهر در جلسه حاضر نشد و معاون خود را فرستاد که بر اساس آیین نامه چنین کاری خلاف قانون است، البته کسالت شهردار برای ما محرز است، اما باید به شورا اطلاع داده شود.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری