جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲ بهمن ۱۳۹۲
بودجه ۲۸۲ میلیارد تومانی شهرداری رشت در سال ۹۳

شهردار رشت با بیان اینکه بودجه پیشنهادی سال ۹۳ شهرداری رشت و سازمان‌های تابعه حدود ۲۸۲ میلیارد تومان است، گفت: ۴۶ درصد این بودجه جاری و ۵۴ درصد عمرانی تعریف شده است.

Print Friendly, PDF & Email

محمدابراهیم خلیلی عصر امروز در بیست و هفتمین جلسه شورای شهر رشت در سالن اجتماعات این شورا، درباره لایحه بودجه ۹۳ شهرداری رشت، اظهار کرد: وظیفه مدیریت شهری برآورده کردن نیاز شهروندان است که شهرداری رشت تمام تلاش خود را برای ارائه خدمات مطلوب به شهروندان انجام می‌دهد.

وی با بیان اینکه کل بودجه شهرداری رشت و سازمان‌های تابعه حدود ۲۸۲ میلیارد تومان،  افزود: ۲۴۵ میلیارد تومان از این بودجه به شهرداری رشت اختصاص دارد و ۴۶ درصد برای امور جاری و ۵۴ درصد سهم عمرانی در نظر گرفته شده است.

شهردار رشت با بیان اینکه این بودجه در دو مسئله اهمیت دارد، گفت: ابتدا در کلیات بودجه چگونگی توزیع منابع در میان فعالیت‌های مختلف و دیگری ارائه خدمات عمومی بر طبق وظایف محوله شهرداری در ایجاد زیرساخت‌ها است.

خلیلی، هدایت سیاست‌های کلان شهر را با بودجه لازمه نگاه مدیریت شهری دانست و تصریح کرد: توجه به تحریم‌ها در تهیه و تنظیم این بودجه نقش داشته که با رفع تحریم‌ها گام‌های بهتری در شهر برداشته می‌شود.

وی با بیان اینکه در تنظیم این بودجه اسناد فرادستی و راهبردی دیده شد، خاطرنشان کرد: اولویت در اتمام پروژه‌های نیمه تمام شهرداری است و از طرف دیگر اصلاح معابر شهری، زیباسازی شهری، ارائه خدمات بهداشتی و دفع آب‌های سطحی علاوه بر سایر فعالیت‌ها در بودجه پیش‌بینی شده است.

شهردار رشت با اشاره به اینکه پنج فعالیت در بودجه سال آینده در کنار سایر فعالیت‌ها و پروژه‌ها تعریف شد، گفت: جمع‌آوری روان‌ آب‌های سطحی، روکش آسفالت، لکه گیری، خرید و تأمین چهار دستگاه ماشین فلاسک آسفالت، ساماندهی پارک‌ها، زیباسازی و اصلاح سیمای شهری با اولویت ورودی شهر رشت دیده شد که برخی از این موارد در حال انجام مراحل اولیه است.

خلیلی، اتمام ساختمان نیمه تمام شهرداری رشت در میدان گیل را یکی دیگر از اقدامات مهم شهرداری بیان کرد و افزود: پارک‌های شهر رشت قدیمی شدند و نیاز به تعویض مبلمان  و آب نماها در معابر و پارک‌ها احساس می‌شود که در دست اقدام است./تسنیم

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری