جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲ بهمن ۱۳۹۲
پیش‌بینی بودجه ۶۲۰ میلیارد تومانی شهرداری کرمانشاه

سخنگوی شورای اسلامی شهر کرمانشاه گفت: بودجه شهرداری کرمانشاه حدود ۶۲۰ میلیارد تومان پیش‌بینی شده که این مقدار نسبت به سال گذشته اندکی افزایش یافته است.

Print Friendly, PDF & Email

جواد جعفری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه در خصوص مصوبات اخیر شورای اسلامی شهر کرمانشاه اظهار داشت: بودجه سال ۹۳ شهرداری کرمانشاه هفته آینده برای تصویب به صحن شورا می‌آید.

وی با بیان اینکه طرح‌های مختلفی در مجموع پس از بررسی در کمیسیون‌های متعدد، در صحن شورا به‌تصویب رسیده‌اند، بیان داشت: اکثر این مصوبات مربوط به مسائل شهرسازی است.

*ایجاد “سیستم مالی از نقدی به تعهدی” در شهرداری کرمانشاه

سخنگوی شورای اسلامی شهر کرمانشاه یکی از مصوبات این شورا را ایجاد “سیستم مالی از نقدی به تعهدی” عنوان کرد و افزود: این طرح به‌منظور ساماندهی مسائل مالی شهرداری است.

به گفته جعفری، در طرح “سیستم مالی از نقدی به تعهدی” ساماندهی تمام پیمان‌ها، اهداف، معوقات و ارتباط با سایر دستگاه‌ها تدارک دیده شده و با دسترسی به این شبکه تمام املاک و مسائل مالی شهرداری قابل رصد است.

*برون‌سپاری بخشی از ماموریت‌های شهرداری

وی با اشاره به بحث مربوط به برون‌سپاری برخی از مأموریت‌های شهرداری به بخش خصوصی، تصریح کرد: این واگذاری‌ها به‌منظور تسریع در امور، رضایت‌مندی مراجعان و به‌حداقل رساندن ضریب اشتباهات صورت خواهد گرفت.

سخنگوی شورای اسلامی شهر کرمانشاه واگذاری کارشناسی‌های شهرداری به بخش خصوصی با یک ساز و کار مشخص را از دیگر مصوبات شورای اسلامی شهر کرمانشاه عنوان کرد.

جعفری یادآور شد: بحث دفترچه عوارض یا درآمدهای شهرداری در سال ۹۳ در کمیسیون اقتصادی و برنامه‌ریزی بررسی و مسائل آن پی‌گیری و هفته‌های آینده برای تصویب قطعی به صحن شورا آورده خواهد شد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر کرمانشاه اظهار داشت: بودجه شهرداری کرمانشاه حدود ۶۲۰ میلیارد تومان پیش‌بینی شده که این مقدار نسبت به سال گذشته اندکی افزایش یافته است.

*جذب سرمایه‌گذار برای انجام اقدامات ماندگار در کرمانشاه

وی از واگذاری برخی از برنامه‌ها و فعالیت‌های شهرداری به بخش خصوصی به‌عنوان سرمایه‌گذار خبر داد و افزود: کمیسیون مشارکت و سرمایه‌گذاری شورا در حال پی‌گیری این موضوع است.

این مسئول ادامه داد: درصدد جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی به‌صورت برگزاری همایش دعوت از بخش خصوصی، فعالیت‌هایی را که در توان شهرداری نبوده را انجام دهند.

جعفری برخی از این فعالیت‌ها را ساخت شهربازی پیشرفته، سیتی‌سنتر (فروشگاه مرکزی شهر)، فضاسازی قسمت شمالی شهر کرمانشاه، ایجاد دکه‌های تجاری در برخی از نقاط شهر از جمله پارک شیرین دانست.

وی با بیان اینکه این فعالیت‌ها را باید در معرض دید سرمایه‌گذاران قرار داد، بیان داشت: ساز و کارهای عملی ادامه انتقال مشاغل مزاحم در نقاط مختلف شهر و انتقال میدان‌ میوه و تره‌بار انجام شده است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر کرمانشاه از واگذاری املاک در اختیار شهرداری به بخش خصوصی برای اجرای طرح‌های مورد نظر از ابتدای سال آینده خبر داد.

این مسئول با اشاره به راه‌اندازی دفاتر تسهیل‌گری در خصوص ساماندهی بافت فرسوده شهر کرمانشاه، تأکید کرد: با جذب سرمایه‌گذار در بافت فرسوده و با توجه به تجربه این سرمایه‌گذاران، در پی ایجاد تغییر و تحول در این مناطق هستیم.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری