جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲ بهمن ۱۳۹۲
تقدیم لایحه بودجه سال ۹۳ شهرداری تبریز به شورای شهر

لایحه بودجه سال ۹۳ شهرداری تبریز در موعد مقرر و توسط شهردار تبریز به شورای اسلامی شهر تقدیم شد.

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش  سایت خبری شهرداریها به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، صادق نجفی شهردار تبریز پیش از تقدیم لایحه بودجه سال ۹۳ شهرداری به شهرام دبیری رئیس شورای اسلامی شهر تبریز در سخنانی و در تشریح جزئیات و محورهای اصلی این لایحه اظهار کرد: از مجموعه لایحه ۲۸۵۷ میلیارد ریالی سال آینده ۴۸۳۰ میلیارد ریال معادل ۱۷ درصد سهم شهرداری مرکز، ۹۷۰۰ میلیارد ریال معادل ۳۴ درصد سهم مناطق ده‌گانه و ۱۴۰۴۱ میلیارد ریال معادل ۴۹ درصد سهم سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه است.

 فقط ۲۲ بودجه شهرداری جاری است

وی افزود: ۷۸ درصد بودجه سال آینده بودجه عمرانی و ۲۲ درصد نیز بودجه جاری خواهد بود.

نجفی در ادامه با اشاره به سهم ردیف‌های هزینه ای بودجه سال آینده شهرداری خاطرنشان کرد: بخش قابل توحهی از بودجه سال ۹۳ شهرداری معادل ۴۳ درصد در حوزه بهبود محیط شهری هزینه خواهد شد که این حوزه بیشترین سهم را از بودجه سال آینده به خود اختصاص داده است.

وی افزود: دیگر ردیف‌های هزینه‌ای بودجه در سال ۹۳ را به ترتیب حمل و نقل عمومی، برنامه توسعه شهری، هدایت و دفع آب‌های سطحی، ایجاد اماکن ورزشی و تفریحی، ایجاد تأسیسات و تسهیلات شهری، ایجاد تأسیسات درآمدزا، تأسیسات حفاظتی شهر و دیون عمرانی شامل می‌شود.

شهردار تبریز در عین حال با اشاره به ردیف‌های درآمدی لایحه بودجه سال آینده شهرداری تبریز گفت: درآمدهای مستمر، عوارض اختصاصی، بهای خدمات، درآمد حاصل از وجوه و اموال شهرداری، کمک‌های اعطایی دولت، هدایا و دارایی‌ها و سایر منابع تأمین اعتبار هفت ردیف درآمدی شهرداری به شمار می روند.

نجفی از افزایش ۲۵ درصدی لایحه بودجه سال ۹۳ شهرداری تبریز نسبت به بودجه ۹۲ خبر داد.

وی در عین حال از شورای اسلامی شهر خواست در زمان مقرر نسبت به بررسی‌، تصویب و ابلاغ این لایحه برای اجرای به موقع برنامه عمرانی شهر اقدام کنند.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری