جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۲
شهرداری وظیفه ای در رابطه با ایجاد مجتمع های صنفی و صنعتی ندارد
مدیر منطقه یک شهرداری قزوین گفت:شهرداري وظيفه‌اي درر ابطه با ايجاد مجتمع هاي صنفي و صنعتي ندارد.به گزارش روابط عمومي منطقه يک شهرداري قزوين؛ کيومرث فدايي فر با اشاره به ...

مدیر منطقه یک شهرداری قزوین گفت:شهرداری وظیفه‌ای درر ابطه با ایجاد مجتمع های صنفی و صنعتی ندارد.

به گزارش روابط عمومی منطقه یک شهرداری قزوین؛ کیومرث فدایی فر با اشاره به گلایه برخی شهروندان نسبت به ایجاد مجتمع های صنفی و صنعتی از سوی شهرداری برای مشاغل مزاحم افزود:بر اساس اصل۱۳۸ قانون اساسی، شهرداری ها متولی جابجایی مشاغل آلاینده و مزاحم نمی‌باشد.

مدیر منطقه یک شهرداری قزوین بیان کرد: بر اساس ماده ۲ این آئین نامه مجامع امورصنفی با همکاری اتحادیه های مربوطه موظف هستند به منظور انجام اقدامات اجرایی لازم جهت ایجاد مجتمع های صنفی، نسبت به تشکیل شرکت یا شرکت های مجتمع های صنفی برای صنوف آلاینده و مزاحم اقدام کنند.

فدایی فر با بیان این که در تسهیل ساماندهی این مشاغل تاکنون گام های موثری برداشته نشده است، خاطرنشان کرد: در قانون فقط کار پلمپ و تذکر به مشاغل آلاینده به شهرداری محول شده که در این راستا شهروندان می توانند اعتراض خود را به شهرداری منطقه مربوطه اعلام داشته تا شهرداری ضمن بازدید از صنف به متولی این صنف مهلتی ۱۰ روزه برای رفع آلایندگی و مزاحمت شغل خود بدهد.

وی یاد آور شد: اگر مالک نسبت به رأی صادره اعتراض داشته باشد، موضوع به کمیسیون بند۲۰ ارجاع داده می شود که رأی خروجی کمیسیون جهت اجرا لازم می باشد.

پایان پیام

 

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری