جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۲
فکر کنیم، وقت بگذاریم، با اهل فن مذاکره کنیم

قالیباف شهردار تهران ادامه داد: برای رسیدن به این نقطه باید تلاش و مجاهدت فراوان داشته باشیم. فکر کنیم، وقت بگذاریم، با اهل فن مذاکره کنیم، از تجربیات استفاده کنیم، انتقادپذیر باشیم، خرد جمعی و تجربه گذشتگان را نیز به کار بگیریم.

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش ایرنا؛ محمدباقر قالیباف در آیین معارفه رییس کل حراست شهرداری تهران افزود: پیش از این در مدیریت جهادی شهرداری تهران، فرهنگ جهاد و روحیه جهادی مد نظر بود اما مقام معظم رهبری تاکید فرمودند راه نجات از مشکلات و فائق آمدن بر چالش های پیش رو برای همه ما توجه و تاسی به مدیریت جهادی است.

وی افزود: امروز دوست و دشمن به شهرداری نگاه می کنند و اینجا را مورد ارزیابی قرار می دهند، بنابراین کوچک ترین ضعف ما غیر قابل قبول است.

شهردار تهران با بیان اینکه حفظ، گسترش و عمق بخشیدن به فرهنگ مدیریت جهادی مهم ترین رسالت و وظیفه ای است که بر دوش یکایک ما قرار دارد، گفت: در برنامه چهار ساله پیش رو باید یک تحول در مجموعه شهرداری ایجاد کنیم و به گونه ای کار کنیم که شهرداری تهران به عنوان یک مجموعه جهادی، در بین مردم مثال زدنی شود.

قالیباف ادامه داد: برای رسیدن به این نقطه باید تلاش و مجاهدت فراوان داشته باشیم. فکر کنیم، وقت بگذاریم، با اهل فن مذاکره کنیم، از تجربیات استفاده کنیم، انتقادپذیر باشیم، خرد جمعی و تجربه گذشتگان را نیز به کار بگیریم.

شهردار تهران با تاکید بر پیشگیری از بروز این مفسده ها و خطرها اظهار کرد: باید کمک کنیم تا نقاط قوت و همچنین نقاط ضعف و اشکالات ما مشخص شود، باید مشخص شود چه کسانی تلاش می کنند و چه کسانی تلاش نمی کنند تا زحمات هزاران نفری که مجاهدت می کنند به هدر نرود.

وی گفت: کنترل سیستمی، نظارت و دقت در حوزه های مالی و اخلاقی باید به کار گرفته شود تا آسیبی متوجه سازمان نشود.

شهردار تهران تاکید کرد: نمی گویم که حتما فساد را در شهرداری صفر می کنیم چرا که چنین چیزی امکان پذیر نیست؛ اما بر اساس منطق علمی و با روش هایی که وجود دارد می توان تخلفات و جرایم را شناسایی و کشف کرد و در ادامه با تخلفات برخورد کرد تا فساد سیر نزولی و رشد منفی داشته باشد و ما را به سمت صفر ببرد.

وی ادامه داد: طبیعی است همه این موارد باید در چارچوب قانون، حفظ حرمت و حفظ کرامت افراد اتفاق بیفتد. اینجا دیگر جایی است که باید دقت لازم را داشته باشیم و کار را پیش ببریم؛ یعنی باید در عین دقت کار را انجام دهیم.

قالیباف بر ضرورت حفظ حرمت افراد تاکید کرد و عنوان داشت: حق نداریم به گونه ای عمل کنیم که کسی را تحقیر کنیم؛ چرا که تحقیر کردن افراد کاری بسیار نامیمون و ناپسند است و از ائمه اطهار (ع) نیز روایت داریم که کسی که تحقیر شد، سرکش می شود و آدم سرکش ایمن نیست.

شهردار پایتخت در ادامه سیستمی کردن کارها را یکی از بحث های مهم در مبارزه با تخلفات و فساد دانست و گفت: تا آنجایی که می توانیم نباید دخالت انسان ها را در قوانین آزاد بگذاریم.

قالیباف تصریح کرد: با یک نگاه تحولی باید کار را پیش ببریم تا آثار یک مدیریت برخاسته از فرهنگ انقلاب روز به روز گسترش پیدا کند. به گونه ای که موافقان این بحث امید بیشتری پیدا کنند و مخالفان آن نیز منطق ما را ببینند و این منطق را بپذیرند چرا که مخالفان نیز قصد دشمنی ندارند و منطق های درست را قبول می کنند.

شهردار تهران گفت: پیشتاز فرهنگ جهادی هستیم و لحظه ای در انجام وظیفه درنگ نخواهیم کرد.

در این آیین رمضان پورقاسم به عنوان رییس کل حراست شهرداری تهران منصوب و از سید حمید تنها نیز به عنوان رییس کل سابق قدردانی شد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری