جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۲
پیش بینی ۲هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بودجه برای سال آینده شهرداری اصفهان
معاون پژوهش، برنامه ريزي و فناوري اطلاعات شهرداري اصفهان از پيش بيني 2هزار و 200 ميليارد تومان بودجه براي سال آينده خبر داد. ابوالقاسم گلستان نژاد در جمع خبرنگاران و اصحاب ...

معاون پژوهش، برنامه ریزی و فناوری اطلاعات شهرداری اصفهان از پیش بینی ۲هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بودجه برای سال آینده خبر داد.
ابوالقاسم گلستان نژاد در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه ضمن تبریک ولادت نبی اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) با اشاره به اینکه این معاونت شامل چهار مدیریت است که یکی از مدیریت‌های مهم آن مدیریت مطالعات و پژوهش می‌باشد، گفت: از زمان ایجاد معاونت برنامه ریزی ۴۴ طرح پژوهشی داشته ایم که تاکنون ۲۰ طرح آن اجرایی شده، ۱۷ طرح در دست اجرا و ۷ طرح در مرحله فراخوان است.

معاون برنامه ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات شهرداری اصفهان بودجه طرح مطالعاتی و پژوهشی را ۵/۱۷ میلیارد تومان عنوان و بیان کرد: یکی دیگر از اقدامات مدیریت برنامه و مطالعات تشکیل اتاق فکر و استفاده از نظرات خبرگان است که شامل موضوعات برق و انرژی، فضای سبز، مدیریت هزینه و مدیریت بحران و الگوی اسلامی ایرانی می‌باشد، البته نکته حائز اهمیت این است که شهرداری با موسسات علمی و پژوهشی در شهر و کشور نیز ارتباط خوبی دارد. گلستان نژاد با بیان این که برنامه اصفهان ۹۵ در حال اجرا است و در حاضر چهارمین برنامه ۵ ساله شهرداری در حال اجرا می‌باشد، گفت: امسال سال سوم این برنامه است و هرساله این برنامه بازنگری می‌شود به طوری که شاخصه‌های برنامه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

معاون برنامه ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات شهرداری اصفهان از ارسال بودجه سال ۹۳ به شورای اسلامی شهر خبرداد و خاطر نشان کرد: شهرداری وظیفه دارد تا آخر دی ماه بودجه را به شورا ارائه دهد. شورا نیز یک ماه فرصت دارد بررسی‌های لازم را انجام دهد به طوری که بودجه سال آینده آخر بهمن ماه مصوب و به شهرداری ابلاغ می‌شود.

وی با بیان این مطلب که بودجه امسال یک هزار و ۴۲۴ میلیارد تومان بود که با عدد مبنای بودجه نقدی شهر یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای سال آینده تعریف شد، افزود: ۷۰۰ میلیارد تومان به صورت غیر نقدی پیشنهاد می‌شود که جمعا ۲هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بودجه سال آینده می‌باشد که ۵۰ درصد نسبت به بودجه امسال افزایش یافته است. معاون برنامه ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات شهرداری اصفهان به مشخصات کلی بودجه سال آینده اشاره کرد و گفت: از این ۲۲۰۰ میلیارد تومان بودجه سال آینده، یک هزار و ۸۶۵ میلیارد تومان بودجه عمرانی است که از کل بودجه ۸۵ درصد آن عمرانی و ۱۵ درصد آن جاری است همچنین رشد بودجه نقدی ۳۸ درصد و رشد بودجه غیر نقدی ۱۰۰ درصد است و نیز ۳۳۴ میلیارد تومان بودجه جاری می‌باشد.

گلستان نژاد به سرانه عمرانی شهروندان اشاره کرد و گفت: به ازای هر شهروند در سال ۹۲، ۶۱۰ هزار تومان و در سال ۹۳، ۹۲۴ هزار تومان اختصاص داده شده است که افزایش ۵۱ درصدی نسبت به امسال نشان می‌دهد. وی با بیان این که تا امروز بودجه سال ۹۲، ۱۰۶ درصد تحقق یافته و بودجه سال ۹۳، ۳۰ درصد نسبت به بودجه تحقق یافته افزایش پیدا کرده است، ادامه داد: در حوزه اعتبارات سیاست‌هایی داریم که در بودجه سال آینده اعمال شده است./ابتکار

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری