جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۲
معاون قالیباف: رفتنم از شهرداری شایعه است

معاون مالی و اداری شهرداری تهران با اشاره به اینکه درآمدهای پایدار در سال ۹۲ به ۴۰ درصد رسیده است گفت: رفتن بنده از شهرداری تنها یک شایعه است.

Print Friendly, PDF & Email

محمدحسین پورزرندی در حاشیه برگزاری هفتمین کنفرانس حسابداران و مدیران مالی که در مرکز همایش‌های بین‌المللی رازی برگزار شد با اشاره به دریافت جایزه مدیریت مالی ایران توسط شهرداری تهران اظهار داشت: این چهارمین سال پی در پی است که شهرداری افتخار دریافت این جایزه را دارد.

وی با اشاره به اینکه شهرداری تهران در سال‌های اخیر در ابعاد مختلف اقدامات گسترده‌ای انجام داده است اظهار داشت: بخشی از این اقدامات در حوزه مالی شهرداری تهران صورت گرفته است.

پورزرندی خاطرنشان کرد: با تغییر نظام حسابرسی در شهرداری تهران بودجه شهرداری از یک هزار میلیارد تومان به چهارده هزار میلیارد افزایش یافته است که این رشد هفت برابری بودجه نشان از شفاف‌سازی بودجه در شهرداری است بطوریکه قبل از این، حسابرسی در شهرداری نبوده است.

وی ادامه داد: شهرداری تهران در حال حاضر با همکاری دانشگاه‌ها و براساس مبانی نظری و علمی راهکارهای لازم را در بخش بودجه تدوین کرده است که این طرح در اختیار وزارت کشور قرار گرفته است.

پورزرندی با بیان اینکه درآمدهای پایدار در شهرداری تهران افزایش یافته است گفت: در سال ۸۴ و ۸۵ درآمدهای پایدار در شهرداری ۱۰ درصد بوده است که این رقم در سال جاری به ۴۰ درصد افزایش یافته است.

معاون مالی و اداری شهرداری تهران تصریح کرد: در ۳۰ سال گذشته بودجه شهرداری بودجه غیر نقدی بوده است که در نظام برنامه‌ریزی گنجانده نشده بود. بطوریکه در حال حاضر یکی از بحث‌های مهم در شهرداری موضوع حسابرسی است که هم‌اکنون بالغ بر ۹۵ درصد است. سازمان های زیرمجموعه شهرداری دارای حسابرس های مستقل هستند.

وی در ادامه با بیان اینکه در برنامه ۵ ساله دوم شهرداری درآمدهای پایدار به ۶۰ درصد افزایش خواهد رسید گفت: اگر چه این کار سختی است اما بنا داریم به این رقم دست پیدا کنیم.

پورزرندی در ادامه به پرداخت مطالبات پیمانکاران اشاره کرد و گفت: سال گذشته بدهی تمام پیمانکاران پرداخت شد و شهرداری هم‌اکنون ۲ هزار میلیارد تومان به پیمانکاران بدهکار است که این در قبال حجم کارهای عملیاتی انجام شده رقم ناچیزی است.

معاون مالی و اداری شهرداری تهران خاطرنشان کرد: هم‌اکنون سازمان‌های دولتی در بخش عوارض ساخت و ساز و پسماندها رقم ۸۰۰ میلیارد تومان بدهکار است و این در حالی است که شهروندانی بالغ بر ۷۰۰ میلیارد تومان در بخش عوارض ساخت و ساز به شهرداری بدهکارند که ما بنا داریم با همکاری شورای شهر تمهیداتی را برای کاهش جرائم شهروندان اتخاذ کنیم.

پورزرندی در پایان در پاسخ به این پرسش که آیا رفتن شما از شهرداری صحت دارد یا خیر گفت: رفتن من از شهرداری تنها یک شایعه است و این در حالی است که بنده تا زمانی که شهرداری نیاز داشته باشد آماده همکاری هستم ضمن اینکه بحث رفتن من و اینگونه شایعات از ابتدای فعالیت من مطرح بوده است.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری